امید به واکسن ، خطرات تولید ناخالص داخلی جهانی ، YouTube برای کودکان و جغد کوچک اخبار استرالیا


در حالی که کشورهای جهان اقدامات سختگیرانه تری را انجام می دهند و میله ها ، رستوران ها و سایر مشاغل را برای جلوگیری از افزایش COVID-19 سخت تر می کنند ، بسیاری از ما بیش از حد معمول از طریق تلفن های هوشمند خود محکوم به فنا شده ایم.

چرا چیز جدیدی یاد نمی گیرید؟ ما هر هفته اعداد و ارقامی را که باید بدانید جمع می کنیم تا شما را در جریان قرار داده و از داستان های اصلی تجاری و اقتصادی و همچنین مواردی که ممکن است از دست داده باشید ، مطلع سازیم.

در اینجا پنج عدد اساسی آورده شده است که باید این هفته بدانید.

95 درصد

غول دارویی ایالات متحده Pfizer Inc و شریک آلمانی آن BioNTech این هفته اعلام کردند که نتایج نهایی آزمایش فاز 3 واکسن COVID-19 آنها نشان می دهد که 95٪ موثر است – بالاترین میزان موفقیت برای هر نامزد همه گیری در آزمایشات. در اواخر مرحله دور روز جمعه ، این شرکتها برای استفاده اضطراری از واکسن به FDA ایالات متحده مراجعه کردند.

اخبار Pfizer متعاقب اعلامیه روز دوشنبه شرکت بیوتکنولوژی Moderna Inc ایالات متحده مبنی بر اینکه اطلاعات اولیه حاصل از مطالعه در حال انجام مرحله سوم واکسن آزمایشی آن ، COVID-19 ، نشان داد که 94.5٪ موثر است.

و محققان دانشگاه آکسفورد ، که در حال ساخت واکسن علیه COVID-19 با داروسازی Astra Zeneca هستند ، گفتند که انتظار دارند نتایج آخرین تحقیقات خود را قبل از کریسمس اعلام کنند.

طبق تحقیقات مرکز تحقیقات ویروس کرونا در دانشگاه جان هاپکینز ، مراحل امیدوار کننده در مسابقه واکسن زمانی رخ می دهد که موارد ویروس جهانی بیش از 57 میلیون نفر و مرگ و میرها به بیش از 1.3 میلیون نفر در سراسر جهان برسد.

6 درصد

علی رغم اخبار مثبت در مورد واکسن ها ، اقتصاد جهانی هنوز در مورد بهبودی از بیماری همه گیر خارج از جنگ نیست. صندوق بین المللی پول پیش از نشست G20 2020 هشدار داد ، انتظار می رود این بحران تولید ناخالص داخلی جهانی را بیش از 6 درصد کمتر از پیش بینی های پیش از همه گیری برای سال 2021 بگذارد.

در پاسخ ، مدیرعامل صندوق ، کریستالینا جورجیوا ، خواستار اقدام قدرتمند و یکپارچه دولت برای جلوگیری از بدترین عواقب اقتصادی ، به ویژه برای کشورهای در حال توسعه شد.

و این به معنای همکاری مشترک است ، وی هشدار داد که “رویکرد خارج از همگام سازی” برای بهبود جهانی منجر به کمی کمتر از 1.2٪ از رشد تولید ناخالص داخلی جهانی تا سال 2025 خواهد شد ، در حالی که در صورت کار کشورها 2٪. با یکدیگر. بنابراین برای همه شما ، رهبران جهان ، وقت آن رسیده که خوب بازی کنیم.

850 میلیون دلار

میزان شراب استرالیایی که سال گذشته از چین وارد شده است – و با 39 درصد از کل صادرات شراب استرالیا ، نکات بسیاری است.

“آنها ما را از خانه و خانه نوشیدند. دیوید هریس ، مدیرعامل South Australia Wine Group ، یک شرکت شراب سازی و خدمات ، به الجزیره گفت: “ما به لطف چین بالاترین قیمت هایی را که داشته ایم دریافت می کنیم.”

اما حزب می تواند متوقف شود. ادامه تنش های سیاسی بر سر ممنوعیت استرالیا در شبکه Huawei 5G شرکت چینی و تحقیق درباره چگونگی برخورد پکن با اپیدمی ویروس کرونا باعث تشنج اوضاع شده است.

این انگور ترش سیاسی منجر به خماری عظیم در هنگام تجارت می شود و کارشناسان هشدار می دهند که هر تحریم صادراتی استرالیا توسط چین ممکن است با قیمت بالایی همراه باشد. حدود یک سوم از کل صادرات استرالیا اکنون به سواحل چین اختصاص دارد ، بازاری به ارزش تقریبی 111 میلیارد دلار.

39 دقیقه

کودکان زیر هشت سال به طور متوسط ​​روزانه 39 دقیقه ویدیوی آنلاین ، دو برابر بیشتر از سال 2017 ، بر اساس سرشماری عمومی حس مشترک سال 2020 تماشا می کنند.

و این ویدئوهای کودکی حاوی تبلیغات زیادی است: بیش از نیمی از آنها حاوی حداکثر دو تبلیغ هستند ، در حالی که یک سوم حاوی سه تبلیغ یا بیشتر است – و 20 درصد از این تبلیغات محصولات نامناسب برای کودکان پیش دبستانی مانند لباس زیر ، ویسکی و خشن را می فروشند بر اساس یک مطالعه مشترک توسط Common Sense Media و محققان دانشگاه میشیگان ، بازی های ویدئویی.

نویسندگان این مطالعه توصیه می کنند YouTube کلیه محتوای کودک پسند را از سایت اصلی خود به YouTube Kids منتقل کند تا مطمئن شود تبلیغات متناسب با سن است و والدین کنترل بیشتری بر نحوه تهیه خوراک کودک خود دارند. .

یکی

تعداد جغدهای کوچک یافت شده در درخت معروف کریسمس به طول 75 فوت در حالی که در نیویورک قرار داده شده است. مسافر کوچک و بدون مسافر صنوبر برجسته نروژی را از یک مزرعه درختی در یونونتا ، نیویورک ، تا شهر بزرگ صعود کرده بود.

هنگامی که یک کارگر جغد را پیدا کرد ، همسرش با مرکز حیات وحش Ravensbeard تماس گرفت و وی با او روبرو شد و او را تحویل گرفت. پرنده کوچک به عنوان اره شمالی شناخته شده است ، کوچکترین نژادی است که در شمال شرقی ایالات متحده یافت می شود.

این جغد که به سرعت راکفلر نامیده شد ، مایعات زیادی ، بوفه موش و اشعه ایکس دریافت کرد تا قبل از “آزاد شدن برای ادامه سفر وحشی و شگفت انگیز” ، بررسی کند که آیا اشکالی ندارد. حالا او در خانه چیزی برای نوشتن دارد.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>