انتخابات ایالات متحده: مقامات بدنبال جدا كردن تهدیدها از ناآرامی ها هستند آمریکا و کانادا


با نزدیک شدن به انتخابات ایالات متحده ، سازمان های اجرای قانون در شرایط شدید تنش های داخلی و دو قطبی سیاسی و ناکامی در توطئه آدم ربایی فرماندار ایالات متحده ، وضعیت ناخواسته احتمالی نظرسنجی را ایجاد می کنند.

هنگامی که مأمور ویژه سابق تام اوکانر این ماه یک آموزش تازه کار را در دفتر تحقیقات فدرال در ویرجینیا انجام داد ، برای برجسته کردن تهدید به خشونت خانگی به یک مثال اساسی روی آورد: تیراندازی دسته جمعی اکتبر 2018 در یک کنیسه در ویرجینیا. پیتسبورگ ، پنسیلوانیا

این تیراندازی که منجر به کشته شدن 11 نمازگزار شد ، باعث شد که این حمله مرگبارترین حمله به جامعه یهودیان در تاریخ ایالات متحده باشد ، چیزی بیش از یک هفته قبل از انتخابات کنگره.

مقامات سابق گفتند این واقعیت که فرد مسلح ادعایی برای پلیس شناخته نشده بود ، یادآور مشکلات پیش روی اجرای قانون ایالات متحده در انتخابات سه شنبه است ، زمانی که دونالد ترامپ رئیس جمهور جمهوری خواه تلاش می کند جو بایدن دموکرات را دفع کند. سفارش.

به گفته مقامات ، سازمان های اجرای قانون ، که در مورد خشونت احتمالی در حوالی رای گیری 3 نوامبر هشدار داده اند ، باید برای تهدیدهای احتمالی از اقدامات خود به خود خشونت تا حملات سازمان یافته و برنامه ریزی شده آماده شوند. مقامات همچنین با طیف گسترده ای از عاملان بالقوه روبرو هستند ، از بازیگران تنها گرفته تا تهدید رو به رشد گروه های خشونت آمیز ، از جمله کسانی که انگیزه نژادی ، ضد اقتدار و شبه نظامیان هستند.

گرتچن ویتمر فرماندار میشیگان موضوع توطئه آدم ربایی قرار گرفت [Michigan Office of the Governor via AP]

در این ماه ، مأموران فدرال توطئه گروهی متشکل از 14 متهم به توطئه ، از جمله اعضای راستگرای راست ، برای ربودن فرماندار میشیگان ویتمر دموکرات ، قبل از انتخابات را خنثی کردند. دادستان کل میشیگان حداقل هشت نفر از این افراد را به عنوان عضو یا “همکار” گروه خودخوانده “Wolverine Watchmen” از میشیگان شناسایی کرده است. بیشتر متهمان توطئه ادعا شده بی گناهی خود را اعلام کرده اند.

این رای گیری همچنین در زمان تنش شدید صورت می گیرد. بیش از دوازده مقام فعلی و پیشین اجرای قانون به رویترز گفتند که وخیم شدن دو قطبی سیاسی کشور ، افزایش آشفتگی ناشی از محاصره همه گیر و بیکاری زیاد نوشیدنی های سمی است که ممکن است در روزهای آینده فوران کند.

اوکانر در مصاحبه ای هنگام ارائه اخیر خود گفت ، این انتخابات می تواند به عنوان “محرک” “افراط گرایان” عمل کند.

آموزش پلیس

پلیس در شهرهای بزرگ کشور ، از میامی تا نیویورک ، می گوید که قصد دارد در صورت بروز مشکلات ، افسران بیشتری را به خیابان های اطراف انتخابات ببرد یا آنها را در حالت آماده باش قرار دهد.

خورخه کالینا ، رئیس اداره پلیس میامی ، گفت که برنامه های این اداره برای 3 نوامبر شامل 50 درصد بیشتر از روزهای عادی کار برای کارکنان است. کارمندان لباس های عادی در مراکز اخذ رأی حضور خواهند داشت. کولینا گفت ، یک چالش برای ادارات پلیس محلی این است که می توان بازیگران بالقوه خشونت را “با تقریباً اعلامیه صفر” بسیج کرد.

پلیس نیویورک و سایر کلانشهرهای بزرگ گفت که آنها در هفته های اخیر “تمرین میز” را برای آماده سازی برای سناریوهای اضطراری پیرامون انتخابات ، از تظاهرات گرفته تا بمب ، انجام داده اند. در شیکاگو ، مقامات گزینه هایی را مورد بحث قرار دادند که شامل اعتراضات گسترده با خشونت و تخریب اموال است.

به گفته مدیر جارد مپلز ، سرویس امنیت و آمادگی ملی نیوجرسی فعالیت آنلاین را در روز انتخابات رصد خواهد کرد در صورتی که معترضین بخواهند در اطراف مراکز رای گیری جمع شوند.

مپلز به رویترز گفت: “بنابراین اگر کسی در شبکه های اجتماعی بگوید ،” هم اكنون ائتلاف كن و سلاح های خود را تهیه كن “، ما در زمان واقعی از آن آگاه هستیم.”

کار وحشتناک

مقامات فعلی و پیشین اجرای قانون به رویترز گفتند ، اما پیگیری و جلوگیری از حملات احتمالی یک کار ترسناک است.

سخنگوی FBI گفت آژانس متعهد به “آماده سازی گسترده” برای انتخابات است و تعدادی سناریو ممکن را برنامه ریزی می کند. سخنگوی گفت: “این اداره اطلاعات را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند.”

وزارت امنیت داخلی ایالات متحده (DHS) در گزارشی که در اوایل ماه جاری منتشر شد گفت گروه های خشونت خانگی و سایرین می توانند حوادث مربوط به کارزار ریاست جمهوری ، انتخابات یا بلافاصله پس از آن را هدف قرار دهند. وی افزود: “چنین شرکت کنندگانی می توانند به سرعت برای تهدید یا دست زدن به خشونت بسیج شوند.”

ترامپ در محکومیت خشونت های راست گرایان ، که به گفته منتقدان وی ، گروه های تندرو را تشویق می کند ، کند است. در جریان بحثی در ماه سپتامبر ، او به پسران مغرور راست گرا گفت پس از اینکه رهبران سرخپوشان را محکوم کردند “عقب نشینی کنید و کنار بمانید”. یک مقام ارشد دولت ترامپ گفت رئیس جمهور به صراحت گفته است “او هیچ خشونت شدید را تحمل نمی کند”.

سرزنش در برابر عمل

برخی می گویند تهدید پیرامون انتخابات ممکن است اغراق آمیز باشد. جی جی مک ناب ، یکی از اعضای برنامه افراط گرایی دانشگاه جورج واشنگتن ، گفت: “در حالی که تندروها در اینترنت به طور گسترده صحبت می کنند ، اما به ندرت به یک اقدام بزرگ تبدیل می شود.” وی گفت ، MacNab گفت برخی به سیستم عامل های آنلاین خصوصی اعتراف می كنند كه تهدیدهای غیرمعمولی را برای دستكاری رسانه ها و محققان انجام می دهند تا تهدیدی را كه ایجاد می كنند افزایش دهند.

به گفته توماس پلوفچان ، مشاور سابق ضدتروریسم DHS که در ژانویه بخش را ترک کرد ، اینترنت با چنین محتوایی همراه است و تمایز بین “تقلب و عمل” می تواند یک چالش باشد.

حمایت از قانون اساسی حول آزادی بیان همچنین هدف قرار دادن یک گروه یا افراد را به دلیل داشتن عقاید “افراطی” دشوار می کند.

مری مک کورد ، مقام ارشد سابق وزارت دادگستری گفت ، اگرچه بحث در مورد برنامه های جنایی می تواند زمینه ای برای آغاز تحقیقات باشد ، “اظهار نظرهای مبهم در مورد جنگ داخلی” چنین نیست.

بر اساس گزارش DHS که در اوایل ماه جاری منتشر شد ، “افراط گرایان” خشن داخلی در ایالات متحده در سال 2019 48 نفر را به قتل رساندند – بیش از هر سال از بمب گذاری در اوکلاهما در سال 1995 ، بیشتر از هر سال.

بر اساس گزارش اندیشکده مستقر در واشنگتن ، مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی ، بازیگران راست افراطی ، از جمله مافوق سفیدپوست و حامیان ضد دولت ، مسئول 61 مورد توطئه و حمله در 8 ماهه نخست امسال در ایالات متحده بودند. مرکز فکری چپ چپ ، از جمله آنارشیست ها و ضد فاشیست ها ، تقریباً یک پنجم را تشکیل می دهند و بقیه بقیه را تشکیل می دهند.

صداقت انتخاباتی

ترامپ حمله به صحت انتخابات ملی را موضوع اصلی کارزار انتخاباتی خود قرار داده است. وی بدون مدرک ادعا می کند که افزایش رای پستی با توجه به همه گیری جعلی خواهد بود و دموکرات ها نتیجه را به نفع رقیب خود “جعل” می کنند.

چندین گروه راست و ضد دولت به رویترز گفته اند كه آنها قصد ندارند مراكز اخذ رأی را كنترل كنند ، اما در صورت ایجاد هرج و مرج پس از انتخابات آماده باش خواهند بود.

مایک دان ، عضو برجسته جنبش ضد دولتی بوگالو در ویرجینیا ، به رویترز گفت که او و دیگر بوگالوها هیچ برنامه ای برای روز انتخابات ندارند. اگر بعداً ناآرامی ها آغاز شود ، دون ، 20 ساله ، گفت كه طرفداران مسلح وی بدون در نظر گرفتن وابستگی سیاسی از معترضین در برابر مهاجمان محافظت می كنند و از خود در برابر غارت محافظت می كنند. وی تأكید كرد كه آنها از تدابیر مسالمت آمیز برای تنش زدایی از اوضاع ناپایدار استفاده خواهند كرد.

چندین مقام سابق اجرای قانون گفتند که حضور معترضین مسلح لجباز می تواند تنش ها را افزایش دهد ، حتی اگر این گروه ها قصد نداشته باشند.

کریس هیل ، رهبر نیروی امنیتی III٪ مستقر در جورجیا ، گفت که گروه وی در صورت شورش از مالکیت دفاع خواهد کرد و بر جلوگیری از خشونت و ناآرامی ها تمرکز خواهد کرد. هیل گفت: “من قصد دارم دنده هایم را داخل کامیون خود بگذارم ، مخزن بنزین را پر کنم و پسرانم را آماده بگذارم.”Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>