انگلیس احتمالاً ایالات متحده را در کاهش سربازان افغان دنبال خواهد کرد: وزیر آسیا


اظهارات وزیر دفاع انگلیس پس از آن اعلام شد كه ایالات متحده اعلام كرد تعداد نیروهای خود را از ژانویه 4500 به 2500 كاهش می دهد.

وزیر دفاع انگلیس ، بن والاس ، روز پنجشنبه گفت ، انگلیس به احتمال زیاد ایالات متحده را در کاهش سربازان در افغانستان دنبال خواهد کرد ، اما به کار با دولت و ایالات متحده برای محافظت از امنیت کشور ادامه خواهد داد.

ایالات متحده روز سه شنبه اعلام کرد که پیش از ترک دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ، رئیس جمهور فعلی در اواسط ژانویه ، تعداد سربازان آمریکایی در افغانستان را به شدت از 4500 به 2500 نفر کاهش می دهد و تجزیه نظامی کشور را تسریع می کند.

این اعلامیه همزمان با افزایش خشونت ها ، با ادامه حملات طالبان به رهبران دولت ، نیروهای امنیتی و غیرنظامیان صورت گرفت.

والاس گفت كه آمریكایی ها در این مرحله كاملاً عقب نشینی نمی كنند ، مانند انگلیس كه حدود 1000 سرباز در این كشور جنگ زده مستقر است.

اما او گفت ، “من انتظار دارم كه اگر آنها (ایالات متحده) در مقطعی كاهش یابد ، ما سقوط خواهیم كرد.”

والاس گفت: پادشاهی انگلستان محدودیت محدودی برای اقدام مستقل از بزرگترین متحد خود را دارد ، اما توافق نامه بزرگتر بودجه ای که با خزانه داری توافق کرده است ، فرصت های بیشتری در آینده به این کشور می دهد.

والاس می گوید انگلیس محدودیت محدودی برای اقدام مستقل از بزرگترین متحد خود ، ایالات متحده دارد. [File: Toby Melville/Reuters]

وی به اسکای نیوز گفت: “بخشی از این بررسی دفاعی چگونگی استقلال انگلیس است.” “چگونه می توانیم مکمل یکدیگر در سراسر جهان باشیم؟ اگر یک قدرت یا قدرت دیگری درگیر شود و ما … تصمیم بگیریم که می خواهیم بیشتر بمانیم ، می توانیم این کار را انجام دهیم. “

مطالب جدید  پیش نمایش QF لیگ قهرمانان: چلسی-رئال مادرید، ناپولی-میلان | اخبار فوتبال

“در حال حاضر ، اگر ایالات متحده به طور یک جانبه از برخی از این کشورها خارج شود ، ما یک چالش داریم.”

پس از اعلام آمریكا ، جنس استولتنبرگ ، رئیس ناتو هشدار داد كه عقب نشینی “شتاب زده” توسط آمریكا ، كه ائتلاف ناتو در افغانستان را رهبری می كند ، می تواند منجر به خشونت بیشتر شود.

“اکنون با تصمیمی دشوار روبرو هستیم. ما تقریباً 20 سال در افغانستان بوده ایم و هیچ متحد ناتو نمی خواهد بیش از زمان لازم بماند. اما در همان زمان ، هزینه ترک خیلی زود یا به صورت ناهماهنگ می تواند بسیار زیاد باشد. “

ناتو کمتر از 12000 سرباز از ده ها کشور در افغانستان دارد که به آموزش و مشاوره نیروهای امنیتی ملی کمک می کنند.

نیروهای آمریکایی غالباً نیمی از این تعداد را تشکیل می دهند و اتحاد 30 کشور تا حد زیادی به حمل و نقل ، تدارکات و سایر پشتیبانی های ایالات متحده متکی است.