انگلیس و کانادا می توانند ظرف چند روز یک معامله تجارت آزاد را اعلام کنند اخبار از اروپا


انگلیس در حال مذاکره بر سر چندین معامله تجاری دو جانبه است تا پس از خروج از توافق انتقالی با اتحادیه اروپا در پایان سال ، لازم الاجرا شود.

یک منبع دولت کانادا روز پنجشنبه گفت: انگلیس و کانادا بسیار به مذاکره در مورد شرایط یک معامله تجارت آزاد نزدیک هستند که می تواند در روزهای آینده اعلام شود.

انگلیس در حال مذاکره بر سر چندین معامله تجاری دو جانبه است تا پس از خروج از توافقنامه انتقال با اتحادیه اروپا در اواخر سال جاری به اجرا درآید و بسیاری از آنها به جای اصطلاحاتی که اتحادیه اروپا قبلاً توافق کرده بود ، جایگزین می شوند.

وزیر تجارت انگلیس ، لیز تروس پیش از این گفته بود كه دولت نخست وزیر بوریس جانسون مصمم است كه قبل از پایان سال با كانادا به توافق تجاری برسد.

منبع کانادایی به رویترز گفت:

منبع دوم اتاوا که با مذاکرات آشنا بود نیز گفت که پیغامی خیلی زود ارسال خواهد شد.

خبر احتمال نزدیک شدن یک معامله اولین بار توسط بلومبرگ گزارش شد.

جانسون پس از خروج از اتحادیه اروپا در ژانویه ، در تلاش است تا “انگلیس جهانی” را تشکیل دهد که بتواند خود را بسازد و درباره توافق های بهتر اتحادیه مذاکره کند. منتقدان وی می گویند ، اما تاکنون معاملات تا حد زیادی یکسان بوده است.

اتحادیه اروپا قبلاً با کانادا پیمان تجارت آزاد بسته است. تروس گفت: کانادا و انگلستان در حال مذاکره بر سر توافق نامه تداوم هستند که اطمینان حاصل کند هیچ اختلالی در تجارت آزاد وجود ندارد.

وی به نمایندگان مجلس گفت: “من امیدوارم كه در آینده ، كانادا به عنوان یكی از اعضای مشاركت بین اقیانوس آرام عضو باشد.

سخنگوی جانسون گفت که دولت در کمتر از دو سال با 52 کشور توافقنامه تجاری امضا یا مذاکره کرده است که 142 میلیارد پوند (187 میلیارد دلار) تجارت دوجانبه انگلیس را نمایندگی می کند.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>