ایالات متحده ادعا می کند که هکرهای ایرانی به اطلاعات رای دهندگان دسترسی پیدا کرده اند ایالات متحده

[ad_1]

مقامات ایرانی اتهامات هکری را تکذیب کردند و گفتند که آنها برای پیروزی ترامپ یا بایدن اهمیتی ندارند.

مقامات آمریکایی اواخر روز جمعه گفتند که هکرهای ایرانی ، که او آنها را متهم به ارسال نامه های ایمیل تهدیدآمیز ارسال شده به هزاران آمریکایی در اوایل ماه جاری می کند ، با موفقیت به داده های رای دهندگان دسترسی پیدا کرده اند.

به نظر می رسد این ایمیل ها از گروه راست افراطی پسران مغرور است و به گیرندگان می گوید که این گروه “تمام اطلاعات شما را در اختیار دارد” و برای تغییر نام حزب و رأی دادن به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اقدام می کند.

در بیانیه مشترک ، FBI و وزارت امنیت داخلی (DHS) گفتند که “از تهدید مداوم پیشرفته ایران آگاه هستند … بازیگری که وب سایت های دولت آمریکا را هدف قرار می دهد “، از جمله وب سایت های انتخاباتی.

آژانس ها گفتند که این بازیگر مسئول ایمیل های ارعاب رای دهندگان و اطلاعات غلط مربوط به انتخابات اواسط ماه اکتبر است.

آنها همچنین گفتند که “بازیگر حداقل در یک کشور اطلاعات ثبت نام رای دهندگان را با موفقیت به دست آورده است” ، اما شرایط را مشخص نکرد.

FBI و DHS بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

مقامات آمریکایی برای تهدید مداخله احتمالی خارجی در انتخابات آینده 3 نوامبر ، که دونالد ترامپ رئیس جمهور جمهوری خواه را در برابر جو بایدن ، نامزد دموکرات ها قرار می دهد ، آماده باش هستند.

در یک کنفرانس خبری در 21 اکتبر ، جان راتکلیف ، مدیر اطلاعات ملی ایالات متحده ، هکرها را متهم کرد – گویا از ایران و روسیه – به اطلاعات رای دهندگان و تلاش برای تأثیرگذاری بر افکار عمومی قبل از انتخابات.

راتکلیف در آن زمان گفت: “ما تأیید کرده ایم که برخی از اطلاعات ثبت نام رای دهندگان از ایران و جداگانه از روسیه به دست آمده است.”

در پاسخ ، سعید حاتب زاده ، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به تلویزیون دولتی گفت که “رد قاطع ادعاهای مکرر ، بی اساس و خلاف واقع توسط مقامات آمریکایی به سفیر سوئیس منتقل شده است” ، که به عنوان واسطه بین دو کشور عمل می کند.

حاتب زاده گفت: “همانطور که قبلاً گفتیم ، برای ایران که در انتخابات آمریکا پیروز می شود اهمیتی ندارد.”

در حالی که مداخله روسیه در انتخابات 2016 سالها پس از پیروزی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بر چرخه اخبار ایالات متحده حاکم بود ، مقامات آمریکایی می گویند این بار به نظر نمی رسد که این نقش مهمی داشته باشد.[ad_2]

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>