ایالات متحده برچسب “تروریسم” حوثی را در حالی که گروه ها می گویند غیرنظامیان رنج می برند ، در نظر می گیرد | ایالات متحده


قانون گذاران آمریکایی ، گروه های کمک بین المللی و فعالان حقوق بشر به دولت ترامپ درحال اخطار هشدار داده اند که برنامه طبقه بندی گروه شورشی یمنی “هوتی” را به عنوان “یک سازمان تروریستی خارجی” اعلام نکنند و اظهار داشتند که این بدترین بحران انسانی جهان را تشدید می کند. .

فارین پالیسی برای اولین بار در این هفته با استناد به مقامات آمریکایی که نام آنها ذکر نشده است ، گفت که وزارت امور خارجه آمریکا در حال بررسی تعیین آن به عنوان بخشی از کارزار رئیس جمهور دونالد ترامپ برای “حداکثر فشار” بر ایران و متحدانش است.

واشنگتن پست همچنین گزارش داد که این اعلامیه در ماه دسامبر پیش بینی می شود.

حسن الطیب ، لابی گر سیاسی خاورمیانه با کمیته دوستی در قانونگذاری ملی (FCNL) ، یک گروه لابی غیرحزبی ایالات متحده ، در مورد عزم بالقوه گفت: “این یک چشم انداز بسیار ترسناک است زیرا کشور از گرسنگی می لرزد.”

الطیب به الجزیره گفت که تعیین این امر برای سازمان های امدادی رساندن کمک های مورد نیاز به یمنی های ساکن در گروه شمالی تحت کنترل حسین ، گروهی که با ایران در ارتباط است ، به طور فزاینده ای دشوار خواهد شد.

“آنها با مجازات های ثانویه و مجازات های دیگر مواجه می شوند. این تحویل کمک های بشردوستانه حیاتی را تقریباً غیرممکن می کند “، الطیب گفت.

هنگامی که گروهی توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده به عنوان یک سازمان “تروریستی” خارجی برچسب گذاری شود ، شهروندان و سازمان های تحت صلاحیت ایالات متحده از ارائه “پشتیبانی مادی یا منابع” به آن نهاد منع می شوند.

وزارت امور خارجه در وب سایت خود گفت ، هر موسسه مالی ایالات متحده همچنین باید كنترل وجوه را حفظ كرده و آنها را به دولت آمریكا گزارش دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده اواخر جمعه در نامه ای به الجزیره گفت که “این بحث در مورد بحث های عمومی یا بحث های احتمالی در مورد اقدامات احتمالی استخدام نیست” – و جزئیات بیشتری در مورد تعیین احتمالی هوتوس ارائه نداد.

“تأثیرات فاجعه بار”

جنگ در یمن در اواخر سال 2014 آغاز شد ، زمانی که حسینیه ها قسمت های زیادی از کشور ، از جمله صنعا پایتخت را فتح کردند. درگیری در مارس 2015 هنگامی تشدید شد که عربستان سعودی و امارات متحده عربی ائتلاف نظامی مورد حمایت آمریکا را در تلاش برای بازگرداندن دولت عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مورد حمایت ریاض تشکیل دادند.

آنچه رهبران سعودی مداخله سریع نظامی می دیدند ، به درگیری طولانی مدت تبدیل شده است که باعث گسترش بیماری ، از بین بردن زیرساخت های این کشور و میلیون ها نفر تا مرز گرسنگی شده است.

در جریان نبردها ، که منجر به کشته شدن دهها هزار نفر شد ، هر دو طرف به جرایم جنگی متهم شده اند.

الطیب گفت که انتصاب اعلام شده همچنین می تواند عربستان سعودی را تشویق کند و به تلاش های بین المللی برای حل درگیری طولانی مدت آسیب برساند.

وی گفت: “این پیامدهای فاجعه باری برای بزرگترین بحران انسانی جهان به همراه خواهد داشت و تلاش های سازمان ملل برای دستیابی به آتش بس و توافق مذاكره را مختل خواهد كرد.”

یمنی ها رنج خواهند برد

طی چند سال گذشته ، قانون گذاران آمریکایی برای پایان دادن به پشتیبانی لجستیکی و مالی دولت ترامپ از ائتلاف به رهبری عربستان در یمن ، پیشنهادهای زیادی را به کنگره ارائه کرده اند.

اما رئیس جمهور جمهوری خواه سال گذشته با وتو دادن به پیشنهادی که به درگیری واشنگتن در جنگ پایان می دهد ، حمایت خود از سعودی ها را حفظ کرد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا از حمایت از محمد بن سلمان ، ولیعهد سعودی و ائتلاف تحت رهبری عربستان در یمن حمایت می کند [File: Mark Wilson/Bloomberg]

شیران العادیمی ، استادیار دانشگاه ایالتی میشیگان ، به الجزیره گفت که اعلام احتمالی “سازمان تروریستی” هوسیت ایالات متحده یکی از دو تلاش آخرین لحظه دولت ترامپ برای تقویت نیروهای تحت هدایت عربستان و تحت فشار قرار دادن آن است. در هوتوس

مورد دیگر فروش برنامه ریزی شده اسلحه از جمله F-35 و F-35 به امارات متحده عربی است که باعث ایجاد نگرانی در میان قانونگذاران آمریکایی شده است و می گویند آنها می ترسند این سلاحها بر خلاف قوانین بین المللی استفاده شود

العدیمی گفت که دولت ترامپ سریعاً اقدامات قبل از تحلیف رئیس جمهور منتخب آمریکا و معاون رئیس جمهور سابق جو بایدن در ژانویه را انجام داد ، زیرا دموکرات از برنامه های خود برای پایان دادن به حمایت ایالات متحده از سعودی ها در یمن خبر داد.

وی گفت: “البته ، ما می دانیم که این جنگ تحت دولت اوباما و بایدن آغاز شده است ، اما از آن زمان حزب دموکرات ، حداقل از نظر اپتیکی ، فهمیده است که به نظر خوب نمی رسد و باید پایان یابد.”

کارهای بشردوستانه بسیار حیاتی است

گزارش های این هفته گروهی متشکل از هشت قانونگذار دموکرات را بر آن داشت تا به وزیر خارجه آمریکا مایک پمپئو و سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد به کلی کرافت هشدار دهند که شناسایی هوتوها به عنوان یک گروه “تروریستی” می تواند بحران انسانی در یمن را تشدید کند.

نمایندگان مجلس در نامه ای سرگشاده به راهنمایی تد دویچ از فلوریدا و رو هانا از کالیفرنیا گفتند: “ما هیچ توهمی درباره اقدامات خطرناک هوتوها نداریم ، اما این تعیین خطرات مرتبط با انتقال وجوه بشردوستانه به یمن را به طرز چشمگیری افزایش می دهد.”

گروه های بشردوستانه همچنین در مورد نام آمریکایی ابراز نگرانی کرده اند که مانعی دیگر “تقریبا غیرقابل غلبه” برای کمک در زمانی که یمن در معرض خطر قریب الوقوع تجربه بدترین قحطی در دهه های گذشته است ، ایجاد می کند.

آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل روز جمعه هشدار داد: “در صورت عدم اقدام فوری ، میلیون ها نفر ممکن است جان خود را از دست بدهند.”

این می تواند عواقب فاجعه باری را برای بزرگترین بحران انسانی جهان به همراه داشته باشد و مانع از آتش بس و تلاش های مذاکره سازمان ملل شود.

حسن الطیب ، لابی گر سیاسی خاورمیانه در کمیته دوستی قانون ملی

یان اگلند ، دبیرکل شورای پناهندگان نروژ ، روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت که اگر ایالات متحده به اجرای برنامه خود ادامه دهد ، آنها همچنین باید مجوزهایی را برای کمک به کارگران برای حفظ دسترسی به مناطق تحت کنترل Hutu که در آنها خدمات غیرنظامی ارائه می دهند ، صادر کنند. پشتیبانی.

اگلند گفت: “هوتوها” مقامات رسمی استانهای شمالی یمن هستند.

“ما باید بتوانیم در مورد دسترسی ما و حمایت از غیرنظامیان از همه طرف در همه درگیری ها مذاکره کنیم. کارهای بشردوستانه ما نباید جرم شناخته شود. وقتی تحریم ها تهدید می کنند کار عادی ما غیرقانونی است ، بقای افرادی را که به آن وابسته اند تهدید می کند. “

العادیمی این را تکرار کرد ، وی گفت که تعریف Hutu این گروه را که از قبل جدا شده است مجبور نمی کند با خواسته های عربستان سعودی موافقت کند ، اما در عوض به غیرنظامیانی که در رنج هستند آسیب می رساند.

وی گفت: “این فقط اقدامی دیگر است که آنها سعی می کنند برای فشار آوردن انجام دهند ، اما دوباره بر غیرنظامیان تأثیر خواهد گذاشت.” “اما به نظر نمی رسد که این مورد توجه ائتلاف تحت رهبری سعودی یا ایالات متحده باشد.”Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>