ایالات متحده رهبر جنبش میهن پرستی آزاد لبنان: WSJ را تحریم خواهد کرد خاورمیانه


سیاستمدار مسیحی لبنان ، جبران باسیل ، رهبری این حزب را بر عهده دارد که توسط رئیس جمهور میشل آون تاسیس شد و با حزب الله متحد شد.

وال استریت ژورنال گزارش داد ، ایالات متحده قصد دارد جبران باسیل ، رهبر جنبش میهن پرستی آزاد لبنان (FPM) را تحریمی کند ، حزبی که توسط رئیس جمهور میشل عون تاسیس شده و با حزب الله مرتبط است.

این روزنامه اواخر روز پنجشنبه به نقل از منابع گفت ، انتظار می رود دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه برای کمک به متحد خود ، گروه شیعه حزب الله لبنان ، باسیل را تحریم کند.

براساس این گزارش ، این تصمیم توسط وزارت دارایی و وزیر امور خارجه مایک پمپئو ، که انتظار می رود تحریم ها را در واشنگتن اعلام کند ، تصویب شده است.

وزارت خزانه داری آمریکا بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر خارج از ساعات کاری معمول پاسخ نداد.

باسیل ، داماد رئیس جمهور لبنان و رئیس FPM به رهبری مسیحیان ، همچنین وزیر خارجه سابق است.

ایالات متحده معتقد است حزب الله مورد حمایت ایران ، که حضور سیاسی شدیدی در لبنان دارد ، یک گروه “تروریستی” است ، اتهامی که حزب الله آن را انکار می کند.

در ماه سپتامبر ، ایالات متحده دو وزیر سابق دولت لبنان را که آنها را به توانایی حزب الله متهم کرد ، در لیست سیاه قرار داد.

واشنگتن یوسف فینیانوس وزیر حمل و نقل سابق و علی حسن خلیل وزیر دارایی سابق را به دست داشتن در فساد و استفاده از قدرت سیاسی خود برای منافع مالی متهم کرده است.

استفان منوچین ، وزیر خزانه داری آمریکا در ماه سپتامبر در بیانیه ای گفت: “فساد در لبنان در حال افزایش است و حزب الله از سیستم سیاسی برای گسترش نفوذ بد خود استفاده می کند.”

وی افزود: “ایالات متحده در دعوت مردم لبنان برای اصلاحات ایستاده و به استفاده از قدرت خود برای هدف قرار دادن کسانی که آنها را ستم می کنند و استثمار می کنند ، ادامه خواهد داد.”

15 سال پس از ترور رفیق حریری ، نخست وزیر لبنان ، حزب الله برای تبدیل شدن به یک قدرت بزرگ در کشوری که در حال حاضر در میان مجموعه ای از بحران های ویرانگر در حال سقوط است ، قیام کرده است.

بمب گذاری در 4 اوت منجر به کشته شدن نزدیک به 200 نفر ، زخمی شدن 6000 نفر دیگر و تخریب بخشهای زیادی از شهر مدیترانه شد و یک بحران مالی عمیق ایجاد کرد.

بانک های لبنان در حال حاضر فلج هستند ، واحد پول آن در حال سقوط است و تنش ها در میان فرقه گرایان در حال افزایش است.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>