بایدن قول می دهد که در صورت انتخاب به عنوان رئیس جمهور به توافقنامه آب و هوایی پاریس بپیوندد آمریکا و کانادا


جو بایدن گفت که یک روز پس از خروج واشنگتن از پیمان تغییر آب و هوا ، بلافاصله ایالات متحده را در صورت انتخاب رئیس جمهور به توافق پاریس بازگرداند.

“امروز دولت ترامپ رسما توافق نامه آب و هوای پاریس را ترک کرد. و دقیقاً در 77 روز ، دولت بایدن دوباره به آن ملحق خواهد شد. “بایدن در توئیتر خود نوشت ، در صورت انتخاب ، 20 ژانویه سوگند یاد می کند.

بایدن طرحی به ارزش 1.7 تریلیون دلار برای صفر رساندن ایالات متحده ، دومین انتشار دهنده کربن در جهان ، تا سال 2050 پیشنهاد کرد.

ترامپ با تهاجم از صنعت سوخت های فسیلی دفاع می کند ، علم تغییر اقلیم را زیر سوال می برد و سایر حفاظت های زیست محیطی را تضعیف می کند.

با این حال ، گزارش ماه گذشته آمریکا توسط تعهد نشان داد که حتی بدون کمک واشنگتن ، اقدامات شهرها ، ایالت ها و مشاغل همچنان به ایالات متحده امکان می دهد تا سال 2030 میزان انتشار خود را 37٪ کاهش دهد.

ترامپ یک اخطار یک ساله برای ترک توافق پاریس در 4 نوامبر 2019 اعلام کرد. بایدن باید رسماً آمادگی ایالات متحده را برای بازگشت به سازمان ملل اعلام کند.

اندرو لایت ، مشاور آب و هوایی باراک اوباما ، رئیس جمهور سابق ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “چنین بخشی” آسان است “.

وقتی انگلیس و سازمان ملل در 12 دسامبر ، پنجمین سالگرد کنفرانس COP21 در پاریس که منجر به توافق شد ، اجلاس آب و هوا را برگزار کنند ، ایالات متحده هنوز “از گفتگو خارج خواهد شد”.

طبق هیئت بین دولتی تغییر اقلیم سازمان ملل متحد ، برای اینکه بتوانید در پایان قرن زیر 1.5 درجه سانتیگراد (2.7 درجه فارنهایت) گرم شوید ، میزان انتشار گازهای گلخانه ای باید در اواسط قرن به صفر برسد.

سطح هدف گرمایش برای جلوگیری از یک سری نقاط آب و هوایی فاجعه بار انتخاب شده است که می تواند بشریت را مجبور به سکونت در عرضهای شمالی و جنوبی سیاره کند.

نیکلاس هون ، دانشمند آب و هوا در دانشگاه واگنینگن هلند و عضوی از یک گروه شبیه سازی به نام Climate Action Tracker ، در توییتر خود نوشت که “برنامه آب و هوایی بایدن به تنهایی می تواند افزایش دما را تا حدود 0.1 درجه سانتیگراد کاهش دهد.”

“این انتخابات می تواند نقطه عطفی در سیاست بین المللی آب و هوا باشد. وی گفت: “هر درجه دهم مهم است.”

دوستداران محیط زیست می گویند اعلامیه ترامپ مبنی بر خروج از توافق پاریس در سه سال پیش باعث شده است که کشورهایی مانند استرالیا ، عربستان سعودی و برزیل بتوانند جاه طلبی های خود را نرمتر کنند.

بسیاری از تأثیرات مخرب تغییرات آب و هوایی امروزه نیز احساس می شود: از بین رفتن یخ دریا ، انتظار می رود قطب شمال تا اواسط قرن عاری از یخ باشد. افزایش سریع سطح دریا ، خشکسالی های طولانی تر و شدیدتر و امواج گرما ، طوفان های شدیدتر و تغییر در الگوی بارش.

کشورهای کوچک جزیره کاملاً غرق شده اند.

حتی اگر ایالات متحده دوباره به آن بپیوندد ، با عدم اعتماد به نفس روبرو خواهد شد – به هر حال ، آنها همچنین معمار توافق نامه کیوتو هستند که هرگز تصویب نشده است.

لایت گفت ، این امر باعث می شود اطمینان حاصل شود که انتقال به اقدامات اقلیمی دائمی است و چیزی نیست که دولت آینده جمهوری خواهان آن را لغو کند.

وی گفت: “ما از نظرسنجی می دانیم كه اقدامات آب و هوایی مسئله بین قرمزها و آبی ها ، جمهوری خواهان علیه دموكرات ها در دنیای واقعی نیست.” نظرسنجی اخیر Pew نشان داد که بیش از 80 درصد آمریکایی ها موافق هستند که مردم از جمله بسیاری از جمهوری خواهان در تغییرات آب و هوایی سهیم هستند.

کلید این طرح بایدن خواهد بود که قول محرک گسترده اقتصادی و ایجاد شغل را می دهد.

در حال حاضر نشانه هایی وجود دارد که نیروهای بازار در حال تغییر تعادل انرژی از سوخت های فسیلی به انرژی های تجدیدپذیر هستند ، اما این انتقال راه طولانی را در پیش دارد.

با وجود تلاش های ترامپ برای احیای صنعت ذغال سنگ ، ظرفیت های بیشتری در دوره ریاست جمهوری وی نسبت به دوره دوم ریاست جمهوری اوباما پس گرفته شد ، در حالی که انرژی های تجدید پذیر در سال 2019 به سطوح رکورد تولید و مصرف رسیدند.

گاز طبیعی که از طریق شکستگی هیدرولیکی تأمین می شود ، همچنان مخلوط انرژی را هدایت می کند و 35 درصد تولید را تشکیل می دهد.

بایدن سوخت را “پلی” برای انرژی های تجدیدپذیر می داند و می گوید جداسازی قطعات را ممنوع نمی کند.

سخنگوی سازمان ملل ، استفان دوژاریک روز چهارشنبه تعهدات اخیر کره جنوبی و ژاپن را به عنوان نشانه پیشرفت برجسته کرد.

استفان گفت: “ائتلاف رو به رشد كشورها متعهد به دستیابی به بی طرفی كربن تا اواسط قرن هستند.”

وی افزود: “حمایت ما ، اعتقاد ما به نیاز به توافق پاریس قوی و فعال بدون تغییر باقی مانده است.”Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>