با حمایت از چپ ، بایدن می تواند سودهای پیش رو کسب کند آمریکا و کانادا


چند روز پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 برای جو بایدن برگزار شد ، هنوز هم دلیلی برای نگرانی آمریکایی های مترقی که علیه ترامپ و ترامپیسم رأی دادند وجود دارد.

حمایت از ترامپ در شرایط واقعی افزایش یافته است – از تقریبا 63 میلیون رأی در سال 2016 به بیش از 73 میلیون رأی در سال جاری. امتناع ترامپ از واگذاری به رقیب دموکرات خود و تلاش های وی برای تضعیف حقانیت نتایج انتخابات با ادعاهای دروغین درباره تقلب در رای دهندگان ، نگرانی کسانی را که می خواهند شاهد این عوام فریبا از کاخ سفید باشند ، ایجاد کرده است. علاوه بر این ، از زمان انتخابات میان جناح های مترقی و میانه رو حزب دموکرات ، که اخیراً برای انجام یک کارزار انتخاباتی منضبط و یکپارچه ، نیروهای خود را بهم پیوسته بودند ، تنش ایجاد شده است.

سانتریست هایی مانند جیمز کلیبرن و ابیگیل اسپانبرگر جناح مترقی حزب را مسئول آنچه که از نظر دموکراتیک در انتخابات کمتر نمایند می دانند و زنده بودن نامزدی برای یک سکوی ترقی خواهانه در دو دور دوم سنا جورجیا در ژانویه را زیر سوال می برند. پایان کنترل سنا توسط جمهوری خواهان.

در همین حال ، روشنفکران برجسته چپ گرایانه هشدار می دهند که پیروزی بایدن-هریس ممکن است فقط یک “سراب” مترقی باشد.

بلافاصله پس از انتخابات ، جودیت باتلر یک تکذیب قدرتمندانه نسبت به ترامپ و ترامپیسم صادر کرد ، اما از مرکزگرایی رئیس جمهور منتخب جو بایدن و معاون رئیس جمهور منتخب کمالا هریس نیز فاصله گرفت.

نائومی کلاین همچنین نسبت به چشم انداز مترقی این بلیط ابراز بدبینی کرد. وی در بیانیه اخیر خود از ناتوانی حزب دموکرات در جلب حمایت گسترده مردمی انتقاد کرد و باتلر را بار دیگر تأکید کرد و تأکید کرد که “بسیاری از مردم به جو بایدن رأی ندادند ، آنها به ترامپ رأی دادند.”

آیا پذیرش سرد چپ از پیروزی بایدن-هریس قابل توجیه است؟ آیا واقعاً دلیلی داریم که نسبت به چشم انداز مترقی دولت دموکراتیک آینده تردید داشته باشیم؟

دلیل خوش بینی

در حالی که شمارش آرا به مرحله نهایی خود می رسد ، پیروزی بایدن بسیار تعیین کننده تر از روزهای اولیه پس از انتخابات است. وی اکنون با نزدیک به شش میلیون رأی ملی پیشتاز است و بالاترین رأی را تاکنون برای رئیس جمهور ایالات متحده ثبت کرده است ، در انتخابی که بیشترین میزان مشارکت در بیش از یک قرن گذشته رقم خورده است.

وی موفق شد ویسکانسین ، میشیگان و پنسیلوانیا را تبدیل کند ، جایی که کلینتون در سال 2016 به ترامپ باخت. وی همچنین در آریزونا و جورجیا ، ایالت های سنتی جمهوری خواه ، پیروزی های تاریخی کسب کرد.

بایدن و هریس از بسیج یک ائتلاف گسترده چند نژادی از رأی دهندگان طبقه کارگر و متوسط ​​بهره مند شدند. رای دهندگان سیاه پوست در ایالات مهم در میدان جنگ در غرب میانه و جورجیا ، به ویژه در مناطق شهری و حومه ای بسیار مهم بودند. صدای Latinx و سرخپوستان در تبدیل شدن به آریزونا تعیین کننده بود و صدای Latinx نقش مهمی در آبی شدن ویسکانسین داشت. دموکراتها همچنین از حمایت رای دهندگان سفیدپوست طبقه کارگر در غرب میانه برخوردار شدند ، که نشان می دهد داستانهای غالب درباره این گروه ناقص است.

افزایش زیاد مشارکت جوانان به نفع دموکرات ها است که آینده خوبی را رقم می زند. رأی دهندگان جوان به ویژه سیاه پوستان و آمریکایی های آسیایی از تعداد زیادی از بایدن حمایت کردند.

این افزایش حمایت از نسل های جوان نشان می دهد که اعتراضات گسترده امسال عدالت نژادی منافع واقعی حزب دموکرات را در صندوق های رای آورده است. این یک تغییر مهم نسبت به سالهای گذشته است ، وقتی چنین اشکال بسیج مردمی همیشه به سیاست های انتخاباتی تبدیل نمی شود. جنبش زندگی سیاه زندگی می کند ، سازمان دهندگان عدالت اقلیمی و فعالان حقوق مهاجرت Latinx نقش بسزایی در پیروزی بایدن-هریس داشتند.

کوری بوش شاید به بهترین شکل تجسم این تحول باشد – یک فعال محلی و پرستار ، وی در خیابان های فرگوسن به مجلس نمایندگان رفت و قول داد که از طریق سیاست های خاصی که در قانونگذاری فدرال تدوین و اجرا شده است ، به مقابله با نژادپرستی سیستمی و نابرابری اقتصادی کمک کند. .

بوش و سایر ستاره های چپ چپ او در کنگره ، مانند الکساندریا اوکاسیو-کورتس ، ایلهان عمر ، راشیدا طلایب ، آیانا پریسلی و جامعال باومن ، خواسته های عدالت اجتماعی ، اقتصادی و اقتصادی را با موفقیت در دستور کار سیاسی قرار داده اند: نظرسنجی های منبع به ما می گویند که رای دهندگان دموکرات بسیار نگران نابرابری نژادی ، بیماری همه گیر ویروس کرونا ، سیاست بهداشت و تغییرات آب و هوایی هستند.

عملگرایانه چپ

از همان ابتدا ، محققان عمل گرایی بایدن را به شدت ستودند. آنچه که بیشتر تحلیلگران نتوانستند متوجه شوند این بود که چپ دموکرات نیز منطقی تر و عمل گرا تر شد. آنها از طریق فعالیت های توده ای بی وقفه و گفتگوی صریح ، از نظر استراتژیک با مرکز حزب ائتلاف کردند تا به پیروزی قاطع برای بایدن و هریس برسند. همین عمل گرایی باعث شده استیسی آبرامز در جورجیا یکی از م mostثرترین کارزارها را برای بسیج رای دهندگان در بین مردم ، که به طور منظم حق رأی آنها سرکوب می شود ، انجام دهد.

عمل گرایی همچنین بلیط بایدن-هریس را به اتخاذ سیاست های مترقی در برنامه خود سوق داده است.

برنامه های تیم انتقال قصد افزایش چشمگیر مداخلات دولت فدرال برای مقابله با بیماری همه گیر ویروس کرونا ، از جمله ایجاد اشتغال در بهداشت عمومی ، تقویت تولید داخلی تجهیزات محافظت شخصی و کمک اقتصادی به بیکاران ، کارگران و تجارت کوچک در این طرح به استفاده از قانون ساخت دفاع اشاره شده است که به بایدن فرصت مهمی می دهد تا گامهای جسورانه ای برای بازگشت دولت برای اداره بهداشت عمومی و اقتصاد بردارد ، حتی اگر یافتن اکثریت در کنگره دشوار باشد.

بایدن و هریس قول سرمایه گذاری عظیم در زیرساخت های سبز و همچنین در زمینه تولید ، مراقبت و آموزش را می دهند. دولت جدید با هدف “ایجاد میلیون ها شغل با حقوق خوب در اتحادیه ها” ، افزایش توانایی کارگران در سازماندهی و مشارکت در چانه زنی های جمعی ، افزایش حمایت ها مانند خانواده با حقوق و مرخصی استعلاجی و افزایش حداقل دستمزد به 15 دلار در سال. زمان. رئیس جمهور منتخب و معاون تازه انتخاب شده همچنین می خواهند مالیات مشاغل بزرگ و ثروتمند را افزایش دهند و اوباماکر را تقویت و گسترش دهند.

آنها صریحاً درباره نیاز به مقابله با نژادپرستی سیستمی صحبت می کنند. در این مساله، اقدامات پیشنهادی هنوز نامشخص است، اما تعهد به قانون اصلاح پلیس و کاهش تعداد زندانیان مجموعه در دستور کار برای تغییرات عمیق تر در آینده است. دولت جدید می داند که باید انتظارات حاصل از حمایت قاطع اکثر رای دهندگان دموکرات از جنبش زندگی سیاه را برآورده سازد.

البته ساده لوحانه خواهد بود اگر تصور کنیم ایالات متحده برتری سفیدپوستان را از بین خواهد برد و یک شبه به سوسیال دموکراسی با عملکرد مناسب تبدیل خواهد شد – فعالان توده ای از این امر آگاه هستند. با این حال دولت بایدن-هریس در واقع در تلاش است تا اثرات چندین دهه نئولیبرالیسم آشفته و نابرابری های در حال رشد را معکوس کند.

نیاز به وحدت

برای دولت جدید آسان نخواهد بود. بایدن باید در میان یک بیماری همه گیر که همچنان زندگی و معیشت میلیون ها آمریکایی را ویران می کند ، با یک کنگره تقسیم شده و یک کشور تقسیم شده که در آن حمایت رای دهندگان از ترامپیسم در حال افزایش است ، به سرعت حرکت کند.

دولت نژادپرست ، جنس پرست و ناتوان ترامپ با سو mis استفاده فاجعه بار از بیماری همه گیر به پایان رسید و با این حال مبارزات انتخاباتی مستقر در این کشور یک ماشین تبلیغاتی پیچیده را مستقر کرده است که عمداً از اطلاعات خود اطلاعات غلط می گیرد ، از انکار ویروس کرونا تا تحریک ترس از فتح. این اطلاعیه را تشویق پیروان سفید از مغلوب ساختن پیشی جستن، حمایت اصلی از جمهوری خواهان در میان رای دهندگان مسن تر نگهداری، و ساخته شده دستیابی به موفقیت قابل توجهی در جوامع محافظه کار Latinx در فلوریدا و تگزاس.

با بیرون آمدن ترامپ ، بازی نهایی برای رسانه های راست مانند فاکس نیوز و حزب جمهوری خواه ادامه سیاست های مخرب و تفرقه افکنانه از اطلاعات ، ترس و کینه ای است که ریاست جمهوری ترامپ را پایدار نگه داشته است.

اکنون برای جلوگیری از تهدید به وجود آمدن اختلافات بی پایان و درگیری های داخلی که جمهوری خواهان می خواهند مزیت های خود را پرورش دهند و دستکاری کنند ، به ترکیبی م effectiveثر از عمل گرایی و خوش بینی محتاطانه احتیاج دارد که حزب چپ و مرکز حزب دموکرات را در صندوق های رأی متحد کرده است. نتایج انتخابات و تجمعات خودجوش که آمریکایی ها برای جشن پیروزی بایدن و همچنین مرگ ترامپ به خیابان ها آمدند ، نشان می دهد که چشم انداز دستاوردهای مترقی در دولت جدید خوب است.

نظرات بیان شده در این مقاله از دیدگاه نویسندگان است و لزوماً منعکس کننده تحریریه الجزیره نیست.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>