با نزدیک شدن طوفان وامکو به ویتنام هزاران نفر فرار می کنند ویتنام


ویتنام در حال آماده شدن برای ورود طوفان وامکو در سواحل مرکزی خود است زیرا شمار کشته شدگان در فیلیپین به 53 نفر می رسد.

روز شنبه هزاران نفر از خانه های خود در ویتنام فرار کردند که طوفان وامکو به مناطق مرکزی برخورد کرد ، که هفته ها طوفان های پی در پی آن را گرفتار کرده است.

با آماده شدن کشور برای باد با سرعت 100 کیلومتر در ساعت (60 مایل در ساعت) هنگام سقوط یک طوفان در روز یکشنبه ، احتمالاً در نزدیکی هیو ، فرودگاه ها بسته شده اند ، سواحل بسته شده و ماهیگیری ممنوع شده است.

به گفته ارگان مدیریت فاجعه ، هزاران نفر در چهار استان مرکزی از خانه های خود تخلیه شده اند ، در حالی که رسانه های دولتی می گویند صدها هزار نفر دیگر ممکن است مجبور به فرار شوند.

نخست وزیر ، نگوین ژوان فوک ، نخست وزیر ، با هشدار به استانهای واقع در جاده برنامه ریزی شده وامکو ، گفت: “این یک طوفان بسیار قوی است.”

“بدون استراحت”

به گفته مقامات ، طوفانی در شش هفته گذشته به مرکز ویتنام برخورد کرده و باعث جاری شدن سیل و رانش زمین شده است که حداقل 159 کشته برجای گذاشته است و 70 نفر دیگر مفقود شده اند.

طبق اعلام فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر ، هوای شدید همچنین بیش از 400000 خانه را خراب یا تخریب کرده است.

وی افزود: جاده ها و پل ها شسته شده ، قطعی برق قطع شده و محصولات غذایی مهم از بین رفته است و حداقل 150،000 نفر در معرض خطر فوری کمبود مواد غذایی قرار دارند.

نگوین تی ژوان تو ، رئیس انجمن صلیب سرخ ویتنام ، گفت: “بیش از هشت میلیون نفر در مرکز ویتنام زندگی نمی کنند.”

“هر وقت آنها شروع به بازسازی زندگی و معیشت خود می کنند ، طوفان دیگری تحت تأثیر آنها قرار می گیرد.”

گارد ساحلی فیلیپین پس از ایجاد طغیان شدید در دره کاگایان ، عملیات نجات را انجام می دهد [Reuters]

طوفان وامکو قبلاً در فیلیپین ویرانگری کرده است.

آژانس های فاجعه گفتند که تیم های واکنش اضطراری روز شنبه به شمال شرق اعزام شدند ، جایی که بیش از 340،000 نفر تحت تأثیر سیل شدید پس از وامکو ، که منجر به کشته شدن حداقل 53 نفر در سراسر کشور شد ، قرار گرفتند.

گزارش شده است که 20 مورد از مرگ و میرها در استان های کاگایان ، ایزابلا و نوئوا ویسکایا گزارش شده است ، که در مرکز تلاش های امداد و نجات قرار گرفته اند.

سخنگوی اداره حفاظت مدنی منطقه گفت ، صدها نفر در پشت بام در مناطق آسیب دیده در امتداد رودخانه کاگایان حبس شده بودند و به دلیل شدت جریانات ، امدادگران نتوانستند به آنها دسترسی پیدا کنند.

بخشهای عظیمی از منطقه در زیر آب قرار داشتند که مقامات آن را بدترین سیل در حافظه زنده توصیف کردند. رهاسازی آب از سد مگات باعث تشدید این تأثیر شده است.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>