بک لینک PBN (پی بی ان) چیست؟ نقل قول از کلاه سئو

بعد از استقبال شما عزیزان از سرویس پی بی ان و تغییراتی که در الگوریتم گوگل اعمال شد، تصمیم به ارائه ی سرویس خرید بک لینک PBN اختصاصی و تحت سایت و یا همان بک لینک PDN گرفتیم.

اینکه شما به صورت مستمر دامنههای آزاد شده را رصد و خریداری کنید، صفحات قدیمی سایت را شناسایی کرده و بر روی هاست خود آنها را بازسازی کنید، اطلاعات تماس، لوگو و محتوای اختصاصی برای هرکدام درج کنید و به صورت مستمر محتوای تازه و اختصاصی در آنها قرار دهید کاری سخت و زمانبر است.

راهاندازی یک شبکه خصوصی لینک ایدهای هیجانانگیز و البته کاربردی است ولی به محضِ شروع بازی، باید بدانید که در نقطه مقابل شما الگوریتمها و متخصصین گوگل قرار گرفتهاند.

لینک سازی Pbn

معمولا لینک سازی pbn همه این سایت ها و وبلاگ ها متعلق به یک شخص هستند. در قدمهای اول راه اندازی وبلاگهای تخصصی در سرویسهای رایگان راه حل تاثیرگذاری بود زیرا این سایتها عموما Page Rank بسیار بالایی داشتند، گزینههای زیادی در دسترس بود و البته هزینه ساخت یک مزرعه بسیار پایین بود. مزرعه لینک از سال 1999، بله سالها پیش، در سئو مطرح شد و هدف آن ساخت مجموعهای عظیم از سایتهایی بود که با هم مرتبط بوده و به یک سایت خاص لینکدهی میکردند. اگر نسبت به تعداد بک لینک pbn مشکوک بودید می توانید در Ahrefs و یا Majestic آن را مورد بررسی قرار دهید تا تعداد لینک دهی را متوجه شوید.

دامنههایی که برخی از آنها حتی Page Rank بالایی نیز داشتند.

قبل از اینکه به بررسی دقیق تاثیرات مثبت یا منفی این روش بپردازیم اجازه دهید کمی با فلسفه وجودی و مسیر شکلگیری PBN آشنا شویم. برای جلوگیری از این مشکل باید سایتهای مرجع و مرتبط با حوزه کاری هر دامنه را شناسایی کرده و در محتوا یا بخشهای مختلف صفحات به آنها لینک دهید. دامنههایی که برخی از آنها حتی Page Rank بالایی نیز داشتند. برخی از افراد گمان می کنند که خرید هاست و دامنه و راه اندازی وب سایت، به تنهایی کافی است. مدت زمانی که برخی از افراد میتوانند PBN ها را موثرتر کنند، حیرت انگیز است …

مطالب جدید  شهید محسن فهری زاده کی بود؟ اینفوگرافیک ها آخرین خبرها

اصطلاحاً (Private Domain Network) گفته می شود.PBN مخفف عبارت Private Blog Network است که بعدها با عنوان Private Backlink Network نیز شناخته شد. این بار هم اما ذهنهای خلاق و همیشه فعال در سئو بیکار نبوده و راه جدیدی برای ساخت PBN پیدا کردند که مفهوم آن را به Private Backlink Network گسترش داد. اصطلاحاً (Private Domain Network) گفته می شود. واقعیت این است که موتور های جستجو می خواهند ببینند سایت شما فعال است یا خیر. در واقع این شمشیر دو لبه مهمترین ابزار ما در رقابتهای سخت و پیچیده است که اگر به درستی از آن استفاده نکنیم ممکن است بر پیکر سایت و کسب و کار خودمان فرود آید.

ایده PBN از اینجا آغاز شد که وبمسترها به دنبال راه اندازی مزرعههای شخصی لینک افتادند زیرا پیدا کردن یک مزرعه خالی و مرتبط کار دشواری شده بود.

روشهایی مانند ثبت در سایتهای دایرکتوری، تبادل لینک دوطرفه و تبادل لینک سه طرفه شکل گرفت و به سرعت به یکی از تکنیکهای مهم و تاثیرگذار در سئو تبدیل شد.

ولی خلاقیت وبمسترها همیشه یک قدم جلوتر از بهبود الگوریتمها بود تا اینکه در سال 2014 خون گوگل به جوش آمد و با بررسی دستی و موشکافانه متخصصین خود به دنبال شبکههای عظیم PBN و از کار انداختن آنها افتاد.

این کار شناسایی ارتباط سایتها و هدف شما از راهاندازی یک شبکه لینک را برای گوگل ساده میکند. شاید اگر به 7 نکتهای که در بخش قبل گفتیم توجه نداشته باشید راهاندازی PBN ساده و ارزان بنظر برسد ولی احتمال شناسایی آن توسط گوگل و جریمه شدن سایتها بسیار بالا خواهد بود.

مطالب جدید  چگونه تاج زبان انگلیسی را تغییر داد و کلمات را به دیکشنری آکسفورد اضافه کرد؟

احتمالا تا این بخش از مقاله راهاندازی یک PBN شخصی برای شما به یک اولویت تبدیل شده است ولی قبل از هر اقدامی پیشنهاد میکنیم با سختیهای راهاندازی آن نیز آشنا شوید. در این بخش ما به شما نحوه ساخت یک بک لینک PBN را آموزش خواهیم داد تا شما وبمستران عزیز بتوانید بک لینک های PBN را ایجاد نمایید و پرچم وب سایتتان را در رتبه های برتر گوگل بکوبید.

بک لینک Pbn

در نتیجه اگر سایتهای شما به جمعآوری محتوا از وب و انتشار بیهدف آنها مشغول باشند شانسی برای حفظ اعتبار و انتقال آن به سایت اصلی ندارند.

یعنی کاملاً بستگی به شما دارد که کدام رویکرد را انتخاب کنید. شما ممکن است از جمله افرادی باشید که ترجیح میدهند که بدون ریسک و کاملاً ایمن کار کنند، یا اینکه ممکن است با ریسک کردن راحت باشید و خود را در معرض خطر قرار دهید.

اما در تمام مدت استفاده از آنها، با ریسک ناخوشایندِ تخریب رتبهی وب سایتتان مواجه هستید.

خرید بک لینک Pbn

لینک سازی شبکه ای یا پی بی ان اگر به صورت اصولی و صحیح پیاده سازی و اجرا گردد می تواند تاثیر فوق العاده زیادی در سئو آف پیج (OffPage) یک وب سایت داشته باشد.

اگر زمان و انرژی صرف شده برای تولید و به روز رسانی PBN را به تولید محتوای ارزشمند و تقویت سایت اصلی اختصاص دهیم چه اتفاقی میافتد؟ اگر همه سایتهایی که در یک شبکه قرار میگیرند فقط به تقویت یکدیگر بپردازند و به هیچ سایت دیگری در حوزه فعالیت خود لینک نداده باشند، از نظر گوگل احتمال حضور آنها در یک شبکه زیاد است.

مطالب جدید  تاج مهاجرت روستاییان به گرگان را افزایش داد

اگر همه سایتهایی که در یک شبکه قرار گرفته و یکدیگر را تقویت میکنند متعلق به یک نفر باشند یا توسط یک شرکت واسطه ثبت شده باشند درک ارتباط آنها کار سادهای خواهد بود. شناسایی شرکت IP شرکت میزبان کار بسیار ساده ای برای گوگل است. این روزها با گسترش فضای مجازی، رقابت میان سایتهای مختلف برای دستیابی به بهترین جایگاه موتور جستجوی گوگل افزایش پیدا کرده است.

برای تشخیص PBN کلاه سئو Seohat روش ها و نکات مختلفی وجود دارد که می تواند گوگل را به فکر وا دارد و عموما این موارد هستند که PBN شما را لو خواهند داد.