ترامپ در تلاش برای لغو نتایج انتخابات ایالات متحده یک ضربه مضاعف متحمل می شود آمریکا و کانادا


تلاش ناامیدانه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده برای لغو نتایج انتخابات 3 نوامبر ، روز جمعه یک ضربه مضاعف بود پس از آنکه مقامات جورجیا پیروزی جو بایدن را تأیید کردند و نمایندگان برجسته جمهوری خواه میشیگان گفتند که آنها هیچ اطلاعاتی ندارند. برای توجیه نتیجه مخالف رای گیری در آن کشور.

بایدن ، یک دموکرات ، در حال آماده شدن برای روی کار آمدن در تاریخ 20 ژانویه است ، اما جمهوری خواه ترامپ از پذیرفتن آن امتناع کرده و تیم وی در تلاش است با ادعای عدم اثبات هیچ مدرکی نتایج را از طریق دادخواست ، با شمارش و تضعیف گواهی نتایج ، باطل یا معکوس کند. – تقلب گسترده در انتخابات

منتقدان ترامپ این تلاش ها را فشار بی سابقه رئیس جمهور فعلی برای تضعیف اراده رای دهندگان توصیف کرده اند.

وزیر امور خارجه گرجستان براد رافنسپرگر روز جمعه اعلام کرد که شمارش دستی و ممیزی همه آرا در ایالت جنوبی تعیین کرده است که بایدن برنده است.

بایدن اولین دموکرات است که از سال 1992 جورجیا را حمل می کند.

رافنسپرگر ، یکی از طرفداران جمهوری خواه و ترامپ ، به خبرنگاران گفت: “این رقم حکم مردم است ، نه تصمیم وزیر امور خارجه یا دادگاه ها و نه هیچ یک از مبارزات انتخاباتی.” ارقام رسمی وب سایت وزیر امور خارجه نشان می دهد که بایدن با 12،670 رأی برنده این ایالت است.

فرماندار جورجیا ، برایان كمپ ، جمهوری خواه ، گفت كه طبق قانون وی مجوز رسمی كردن نتایج را دارد ، “كه این امر زمینه را برای مبارزات انتخاباتی ترامپ فراهم می كند تا در صورت انتخاب ، سرشماری جداگانه ای به دنبال گزینه های قانونی دیگر باشد.” اما وی همچنین گفت: حسابرسی برخی اشتباهات را در شمارش آرا initial اولیه نشان داد.

https://www.youtube.com/watch؟v=4CMq7yIEw4o

پیش از این ، ترامپ با ابراز وحشت ، در توییتر خود گفت كه مقامات گرجستان از “اجازه مشاهده امضاهای صدها هزار رأی غیرقانونی به ما اجازه نمی دهند” خودداری كردند و به او و حزب پیروزی بزرگ او اعطا كردند.

رئیس جمهور شواهدی برای اثبات ادعای خود ارائه نداد.

میشیگان از پیروزی بایدن حمایت می کند

روز جمعه ، ترامپ همچنین در ادامه اقدامات آشکار خود برای ترغیب قضات و مقامات انتخابات ایالتی برای تفکیک حوزه 154000 رأی بیدن ، از نمایندگان پارلمان جمهوری خواه از میشیگان ، از جمله رهبر اکثریت سنا و رئیس پارلمان خواست. پیروزی و او را برنده اعلام کنید.

اما در بیانیه ای که پس از جلسه دفتر بیضی شکل صادر شد ، مایک شیرکی ، رهبر اکثریت سنا و لی چتفیلد ، رئیس مجلس نمایندگان گفتند که آنها معتقد به بررسی روند انتخابات میشیگان توسط قانونگذاران ایالتی هستند.

آنها گفتند: “ما هنوز از هیچ اطلاعاتی كه نتیجه انتخابات میشیگان را تغییر دهد ، مطلع نشده ایم و به عنوان رهبر قانونگذاری ، همانند آنچه كه در آن انتخابات گفتیم ، از قانون پیروی خواهیم كرد و روند عادی رای دهندگان در میشیگان را دنبال خواهیم كرد.” بیانیه.

کاخ سفید هیچ توضیحی در مورد این موضوع نداده است.

در سطح ملی ، بایدن با اختلاف 3.8 درصدی ، نزدیک به شش میلیون رای بیشتر از ترامپ به دست آورد. اما نتیجه انتخابات در کالج انتخاباتی تعیین می شود ، جایی که آرا elect انتخاباتی هر ایالت ، اساساً بر اساس جمعیت ، معمولاً به برنده آرا state ایالتی تعلق می گیرد.

بایدن با 306 رأی انتخاباتی مخالف 232 رأی موافق ترامپ ، در حالی که ایالات متحده تلاش می کند نتایج خود را حداقل شش روز قبل از تشکیل کالج انتخاباتی در 14 دسامبر تأیید کند.

https://www.youtube.com/watch؟v=uCeHCi-9bYM

آلن فیشر ، خبرنگار الجزیره ، خبرنگار کاخ سفید ، گفت که ترامپ “فضای اتاقش تمام می شود و روزها تمام می شود”.

“مبارزات انتخاباتی ترامپ 33 پرونده قضایی را از دست داده و دشوارتر می شود که ببینیم چگونه دونالد ترامپ می تواند انتخابات را لغو کند. سه ایالت برای بررسی نتایج روز دوشنبه دیدار می کنند – میشیگان ، پنسیلوانیا و آریزونا. بهترین امید او به هر یک از آنها این است که قانونگذاران تحت کنترل جمهوری خواهان موافقت خود را با تأیید نتایج اعلام نکنند. اما این بسیار بعید به نظر می رسد. “

آسوشیتدپرس گزارش داد که ترامپ همچنین در حال بررسی دعوت نمایندگان پنسیلوانیا به كاخ سفید است ، در حالی كه جان بولتون ، مشاور سابق امنیت ملی ترامپ در توئیتی نوشت: “رئیس جمهور ممكن است از نمایندگان جمهوری خواه و سایرین در كاخ سفید بخواهد كه آنها را فشرده كنند.” “

بولتون افزود: جمهوری خواهان در تمام سطوح – ایالت ها ، ایالت ها ، شوراهای انتخاباتی ، قوه مقننه – باید در برابر این فشار سیاسی مقاومت کنند.

سخنگوی کاخ سفید Kaylee McEnnani به خبرنگاران گفت که دیدار با مقامات میشیگان “یک جلسه حمایت نیست” و اصرار داشت که ترامپ “به طور معمول” با نمایندگان مجلس در سراسر کشور دیدار می کند. اما در واقع ، چنین جلساتی نادر است ، خصوصاً از آنجایی که ترامپ پس از انتخابات نیز وضعیت مطلوبی ندارد.

برای موفقیت در کارزار ترامپ برای خنثی کردن نتایج در ایالات در جبهه های جنگ ، وی مجبور است سه قانونگذار ایالتی را متقاعد کند که مانند شماری از آرا against در برابر شمارش آراve مداخله کنند ، اما سپس از این اقدامات کنگره نیز حمایت می کند. و تقریباً به طور قطع ، دادگاه عالی ایالات متحده

“کشور را در اولویت قرار دهید”

فشارهای فزاینده ای برای ترامپ برای آغاز روند انتقال رسمی وجود داشته است ، در حالی که چند جمهوریخواه دیگر ادعاهای ترامپ درباره رای تقلبی را زیر سوال می برند.

سناتور تنسی ، لامار الكساندر ، كه در پایان سال بازنشسته می شود ، گفت كه بایدن “شانس بسیار خوبی” برای رسیدن به رئیس جمهور بعدی دارد و بازنده انتخابات باید “كشور را در اولویت قرار دهد”.

سناتور ماین سوزان کالینز در بیانیه ای گفت ، “یک راه درست و غلط” وجود دارد که ترامپ بتواند آنچه را که او تخلف در انتخابات می داند به چالش بکشد. “راه درست جمع آوری مدارک و به چالش کشیدن دادگاه های حقوقی است. راه غلط این است که سعی کنید مسئولان سیاسی را تحت فشار قرار دهید. “

میت رامنی ، سناتور جمهوری خواه ، برای تحت فشار قرار دادن مقامات محلی ، با كاهش حمله به ترامپ ، گفت: “تصور یك اقدام بدتر و غیر دموکراتیک تر ، توسط رئیس جمهور مستقر در آمریکا دشوار است.”

با این حال ، اکثریت قریب به اتفاق جمهوری خواهان در کنگره هنوز پیروزی بایدن را به طور عمومی تصدیق نکرده اند.

ماهیگیر الجزیره مقصر خواندن جمهوری خواه را “تصرف” حزب توسط رئیس جمهور دانست.

“او قدرت پایگاه خود را پشت سر خود دارد. او قدرت رسانه های اجتماعی را دارد ، می تواند حرفه خود را حتی در سناتورها بسازد یا شکست. به یاد داشته باشید که ترامپ در همان روزهای مقدماتی جب بوش را مورد آزار و اذیت قرار داد و او را به عنوان یک نیرو بیرون آورد. این مردی بود که همه فکر می کردند نامزد بالقوه خواهد بود. “

“او قدرت زیادی دارد و به همین دلیل است که هنوز کسی سراغ او نمی رود و نمی گوید ، می دانید چه ، گوشه های شما تمام شده است و نمی توانید کارهای بیشتری انجام دهید و این برای کشور بد است. به نظر می رسد تعداد کمی از جمهوری خواهان در این مرحله آماده مخالفت با ترامپ هستند. “Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>