جستجوی فرانسوی ها در پی تیراندازی به کشیش یونانی در حال انجام است فرانسه


محققان در تلاشند تا مشخص کنند که آیا مهاجم در پشت حمله دستگیر شده است یا اطلاعاتی در مورد آن وجود دارد.

پلیس فرانسه روز یکشنبه پس از این که یک کشیش ارتدکس یونانی هنگام بستن درهای کلیسای خود در شهر لیون فرانسه مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به شدت زخمی شد ، از یک مظنون س questionال کرد و دیگران را جستجو کرد.

به گفته یک افسر پلیس ، محققان در تلاشند تا دریابند که آیا فرد دستگیر شده شنبه شب مهاجم حمله بوده است یا اطلاعاتی در مورد آن وجود دارد

کشیش پس از تیراندازی در محدوده نقطه خالی در وضعیت بحرانی باقی مانده است ، گفت این مقام که مجاز نیست نام عمومی او تحت سیاست پلیس اعلام شود.

هنوز انگیزه تیراندازی مشخص نیست. دادستان های مبارزه با تروریسم در حال تحقیق در این مورد نیستند ، و دادستان لیون تحقیقات قتل را آغاز کرده است.

این حمله در حالی صورت گرفت که فرانسه به دنبال کشته شدن سه نفر در کلیسایی در نیس در روز پنجشنبه در میان تنش های جهانی بر سر کارتون های حضرت محمد (ص) در یک روزنامه فرانسوی در حالت آماده باش بود.

بسیاری از مسلمانان در سراسر جهان نیز از اظهارات امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه مبنی بر اینکه اسلام “در بحران است” عصبانی هستند و از محکوم کردن این کارتون ها خودداری کرده اند. هرگونه تصویرگری از پیامبر در اسلام حرام است.

نخست وزیر فرانسه قول حفاظت بیشتر از اماکن مذهبی را داده است.

“محکوم کردن همه انواع خشونت”

این تیراندازی همچنین در جریان تنش در جامعه ارتدکس یونان در لیون صورت گرفت. رسانه های فرانسوی گزارش دادند ، کشیش ، یک شهروند یونان ، یک دعوای حقوقی طولانی مدت با یک راهب سابق داشته که به جرم افترا محکوم شده است.

اسقف مقدس مقدس ارتدکس یونان مقتول را پدر نیکولاس کاکاولاکیس معرفی کرد و گفت که پس از کار در کلیسای لیون ، باید به زودی به یونان بازگردد.

در این گزارش آمده است: “ما برای بهبودی سریع دعا می کنیم و همه نوع خشونت را صریحاً محکوم می کنیم”.

آنتوان کالو ، کشیش یکی دیگر از کلیساهای ارتدکس یونان در لیون ، به آسوشیتدپرس گفت که جامعه ارتدکس یونان در لیون هیچ تهدیدی دریافت نکرده است ، اما گفت که او بلافاصله پس از تیراندازی از پلیس برای حفاظت امنیتی در کلیسای خود درخواست کرده است.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>