دریادار ارشد ایالات متحده در سفر ناگهانی به تایوان: گزارش تایوان


رویترز گزارش داد که امیر دریادار مایکل استودمن ، رئیس اطلاعات نظامی منطقه ، روز یکشنبه وارد این کشور شد.

دو منبع روز یکشنبه به رویترز در جریان یک سفر سطح بالا که می تواند چین را ناراحت کند ، یک دریاسالار دریایی دو ستاره که ریاست اطلاعات نظامی ایالات متحده در منطقه آسیا و اقیانوسیه را دارد ، یک سفر غیرمنتظره به تایوان انجام داد.

منابعی ، از جمله یک مقام تایوانی که با اوضاع آشنا است ، می گویند که این افسر دریادار دریایی مایکل استودمن است. منابع به شرط ناشناس ماندن صحبت کردند.

طبق وب سایت نیروی دریایی ، استودمن مدیر J2 است که بر اطلاعات نظارت می کند ، در فرماندهی هند و اقیانوس آرام ارتش ایالات متحده است.

پنتاگون از اظهار نظر در این باره خودداری کرد. وزارت امور خارجه تایلند روز یکشنبه ورود یک مقام آمریکایی به تایوان را تأیید کرد ، اما با بیان اینکه این سفر علنی نشده است ، از ارائه جزئیات خودداری کرد.

چین ، که ادعا می کند تایوان به عنوان قلمرو خود به طور دموکراتیک اداره می شود ، هنگامی که الکس هازارد وزیر بهداشت آمریکا به تایپه سفر کرد ، و سپس کیت کراچ ، معاون وزیر خارجه وزیر امور خارجه ، با ارسال هواپیماهای جنگی به جزیره ، عصبانی واکنش نشان داد به هر مناسبت

دولت ترامپ پشتیبانی از تایوان را افزایش داده است ، از جمله با فروش اسلحه جدید به چین.

بلافاصله مشخص نبود که آیا سفر استودمن به عنوان تشدید از پکن تلقی می شود. هنوز هم ممکن است او یکی از عالی ترین افسران ارتش ایالات متحده باشد که در سال های اخیر از تایپه بازدید کرده است.

داگلاس پائل ، رئیس سابق نمایندگی ایالات متحده در تایوان که در حال حاضر با بنیاد کارنگی برای صلح بین المللی کار می کند ، گفت: “اگر این یک Indopacom J2 Studeman باشد ، من سابقه چنین بازدید را نمی دانم.”

اما راندل شریور ، دستیار وزیر دفاع سابق آسیا در دوران دولت ترامپ ، گفت كه ترامپ پنتاگون بی سر و صدا افسران را با پرچم یك ستاره به طور معمول به تایوان می فرستد.

وی خاطرنشان کرد که ایالات متحده و تایوان در مورد تهدید ارتش چین تبادل اطلاعات نزدیک دارند.

بانی گلاسر ، کارشناس امنیت منطقه ای در اندیشکده مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی در واشنگتن دی سی گفت که بازدید از افسر پرچم ایالات متحده از تایپه بی سابقه نخواهد بود.

هواپیمای بدون علامت

پرتال تایوانی یونایتد دیلی نیوز عکس های یک هواپیمای خصوصی بدون مارک را منتشر کرد ، هواپیمایی که وی آن را هواپیمای نظامی آمریکایی می داند که به فرودگاه مرکز تایپه در سنگشان رسیده است و به نظر می رسد کارمندان در ترمینال VIP آن منتظرند.

داده های وب سایت ردیابی پرواز planefinder.net یک پرواز خصوصی را نشان می دهد که از اواخر یکشنبه اواخر یکشنبه ، از هاوایی ، محل فرماندهی فرماندهی هندو-اقیانوس آرام ، به فرودگاه سنگشان می رسد ، اندکی قبل از اینکه روزنامه یونایتد دیلی نیوز عکس ها را در وب سایت خود منتشر کند.

در بیانیه ای کوتاه ، وزارت امور خارجه تایوان گفت که تعامل مکرر با ایالات متحده دارد و “ما از سفر این مقام آمریکایی استقبال می کنیم.”

وی افزود: “اما از آنجا که این مسیر منتشر نشده است ، براساس اعتماد متقابل تایوان و ایالات متحده ، وزارت خارجه توضیحات و توضیحات بیشتری ندارد.”

با این حال ، در بیانیه جداگانه ای آمده است که رسانه های تایوانی از ورود هیاتی به سرپرستی رئیس سیا ، جینا هاسپل به تایوان خبر داده و هاسپل قصد سفر ندارد.

عملاً سفارت آمریكا در تایپه از اظهار نظر در این باره خودداری كرد.

ایالات متحده ، مانند اکثر کشورها ، هیچ ارتباط رسمی دیپلماتیک با تایوان ندارد ، اما مهمترین حامی بین المللی و تامین کننده اسلحه برای جزیره دموکراتیک است.

نخست وزیر تایوان سو تسنگ چانگ هفته گذشته گفت که انتظار می رود اندرو ویلر ، رئیس آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده از تایوان دیدار کند. رسانه های آمریکایی گفتند این سفر احتمالاً اوایل ماه آینده انجام خواهد شد.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>