رهبر دموکراسی طرفدار تایلند پس از خفگی به بیمارستان منتقل شد تایلند


رسانه های محلی گزارش دادند که پانوپونگ یدنوک پس از “خفگی” توسط پلیس غیرنظامی که سعی در تغییر کاربری وی و دو رهبر اعتراض دیگر داشت ، بیهوش شد.

یک رهبر معترض برجسته تایلند روز شنبه در بیمارستانی در بانکوک درگذشت که یک شبه هنگام بازداشت هرج و مرج هنگامی که او و دو نفر دیگر به اتهام سرقت به قید وثیقه آزاد شدند ، از بازداشت پلیس خارج شد.

بنظر می رسد Panupong “Mike” Yadnok وقتی جمعه شب در آمبولانس قرار گرفت بیهوش شده است. رسانه های محلی گزارش دادند که وی پس از “خفگی” توسط پلیس با لباس غیرنظامی بیهوش شد ، که ظاهراً بلافاصله پس از آزادی وی و همراهانش قصد تعیین تکلیف را داشتند.

تصاویر منتشر شده در رسانه های اجتماعی در روز شنبه نشان می دهد که پانوپونگ در تخت بیمارستان در بیمارستان راما 9 در حال استراحت است.

او ، Panusaya Rung Sitijiravanatakul و Parit Penguin Chivarak – از اواسط ماه اکتبر در بازداشت – از برجسته ترین چهره های جنبش دموکراسی خواهی تایلند هستند.

معترضین خواستار اصلاحات در سلطنت این کشور و استعفا از سوی نخست وزیر پرایوت چان اوچا – رئیس نظامی سابق که در سال 2014 کودتا کرد – شدند.

در تجمعات به رهبری دانشجویان که ماهها تقریباً هر روز برگزار می شود ، همچنین خواستار بازنویسی قانون اساسی در یک سناریوی نظامی و پایان آزار و اذیت دولت علیه مخالفان سیاسی است.

پس از آنکه دادگاه حکم آزادی این سه فعال را صادر کرد ، پلیس ظاهراً در حال بررسی احکام دستگیری حل نشده علیه آنها در اواخر جمعه بود.

“باد تغییر رسیده است”

مأموران ، بدون پیراهن و پر سر و صدا ، هنگامی که او به جمعیتی حدود 300 طرفدار در مقابل ایستگاه که آواز می خواندند ، رو کرد ، جرات کردند او را دوباره تنظیم کنند.

“میله های آهنی می توانند ستاره ها را مسدود کنند ، اما جلوی نور ستاره را نمی گیرند. در قلب من هنوز به مردم ایمان دارم. وی گفت: “باد تغییر ، باد دموکراسی به تایلند رسیده است.”

“ما با نور ستاره با تاریکی مبارزه خواهیم کرد. ما با گلها با شر مبارزه خواهیم کرد. و ما با سلاح هایی با روبان سفید خواهیم جنگید. “

رانگ ، رهبر معترض دیگر که قفلهای بلوند بلوندش هنگام زندان بریده شده و سیاه رنگ شده بود ، یک دسته گل از جمعیت دریافت کرد.

“حرکت باید ادامه یابد. رونگ گفت: “همه باید به خشونت پرهیز کنند.”

“اگر خشونت رخ دهد ، این از طرف ما نیست. اگرچه ما بیشتر ناامید هستیم ، اما نباید تسلیم نیرنگ آنها شویم. “

دانش آموزان از فارغ التحصیلی بیش از پادشاه عبور می کنند

از جمله اصلاحات سلطنتی ، حذف قانون اژدها lese majeste است که خانواده سلطنتی را از تهمت ، گزارش روشنی از امور اقتصادی کاخ و پادشاه ماها وجیرالونگ کورن برای دوری از سیاست محافظت می کند.

چنین درخواست هایی در تایلند که انتقاد از خانواده سلطنتی تابو است بی سابقه است.

بسیاری از دانشجویان روز جمعه مراسم فارغ التحصیلی خود را در دانشگاه ثماسات ، جایی که پادشاه – که بیشتر وقت خود را در آلمان می گذراند – در حال توزیع مدارک بود ، تحریم کردند.

پادشاه تایلند Maha Vajiralongkorn برای ریاست مراسم فارغ التحصیلی در دانشگاه Tamasat در بانکوک وارد می شود [Mladen Antonov/AFP]

“برخی از مردم می گویند این یک تجربه در زندگی است (ملاقات با پادشاه). نمی خواهم با او ملاقات کنم. من نمی خواهم به افرادی مانند او ادای احترام کنم “، یکی از دانش آموختگان ، جوانی 24 ساله که خود را جک معرفی کرد ، به خبرگزاری فرانسه گفت.

چرا باید او را به عنوان یک خدا پرستش کنیم؟ من همیشه این س questionsالات را از خودم می پرسم ، “دانش آموخته دیگری ، بووی ، به خبرگزاری فرانسه گفت.

خبرنگار خبرگزاری فرانسه در محل گفت تعداد دانشجویان حاضر نسبت به سالهای گذشته به طور مشهودی کمتر است.

دانشگاه تماسات از دیدگاه های لیبرال شهرت دارد و در سال 1976 صحنه سرکوب خونین معترضان ضد دموکراسی بود.

مسئولان دانشگاه بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.

انتظار می رفت که شاه روز شنبه در مراسم فارغ التحصیلی دیگری شرکت کند و پرایوت به دانشجویان هشدار داد که در این امر کوتاهی نکنند.

بر اساس گزارش ها ، مقامات گفتند که در آستانه دومین روز جشن فارغ التحصیلی در روز شنبه ، امنیت در دانشگاه ثماسات افزایش یافته بود ، مقامات گفتند که آنها در حال بررسی کارت شناسایی بر اساس پایگاه های پلیس و همچنین سلاح های احتمالی هستند.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>