زمان آن فرا رسیده است که روی سو abuse استفاده از مهاجران آمریکایی حساب کنیم آمریکا و کانادا


در اواسط سپتامبر ، چندین سازمان ، از جمله Project South ، شکایتی را به بازرس کل امنیت ملی (DHS OIG) در مورد مهاجرانی که در شهرستان ایروین ، جورجیا با بازداشت روبرو هستند ، شکایت کردند. وی جزئیات تکان دهنده ای در مورد سو abuse استفاده پزشکی ، از جمله تعداد زیادی از اقدامات تهاجمی زنان با اقدامات رضایت بخش مشکوک ، در برخی موارد منجر به عقیم سازی ارائه داد. این شکایت تا حدی مبتنی بر یافته های داون ووتن ، پرستاری است که به مرکز گزارش داده است.

بر اساس گزارش رسانه ها ، حداقل 57 زن از اقدامات اجباری و مضر زنان شکایت کرده اند که توسط یک پزشک با قرارداد اداره مهاجرت و گمرک (ICE) برای ارائه خدمات پزشکی روبرو شده است ، و برخی از آنها با تلافی مقامات سخنران روبرو می شوند. بالا سو abuse استفاده پزشکی در بازداشتگاه بار دیگر نیاز جامعه بین المللی به تحقیق درباره اقدامات DHS و ICE آن را آشکار کرد.

چند هفته پس از طرح شکایت در 23 اکتبر ، نمایندگان مجلس راشیدا طلایب ، اسکندریه اوکاسیو-کورتز ، ایلهان عمر و آیانا پریسلی نامه ای به سازمان ملل ارسال کردند و خواستار تحقیق دقیق ، بی طرفانه و شفاف توسط دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل شدند. منابع انسانی (OHCHR) به دلیل تخلفات بیشمار ، مداوم و شدید انجام شده بدون مجازات توسط DHS علیه مهاجران بازداشت شده.

اندکی پس از آن ، چندین سازمان جامعه مدنی ، از جمله Project South ، با ارسال دستورالعمل های مربوطه به دفتر رویه های ویژه OHCHR ، همچنین درخواست تحقیق کردند. در این سند همچنین از سازمان ملل متحد خواسته شده است تا از دولت آمریكا بخواهد كه تمام اقدامات لازم برای پایان دادن به سو ab استفاده ها و جبران خسارت و جبران كامل افرادی را كه در ICE در بازداشتگاه ایروین و بازداشتگاه های مهاجر در سراسر كشور متحمل شده اند ، فراهم كند.

دارندگان ماموریت های مختلف تصمیم خواهند گرفت که چه اقدام پیگیری مورد نیاز است. آنها ممکن است با نگرانی بیرون بیایند و خواستار پایان دادن به سوusesاستفاده ها در زمینه بازداشت ، حمایت و جبران خسارت مهاجران برای زنانی باشند که ظاهر شده اند. درخواست دعوت از ایالات متحده برای انجام بازدید در محل برای تحقیق و مشاوره مستقل با طرف های مربوطه ، سایر ذینفعان و نمایندگان دولت ایالات متحده. و در نهایت ممکن است بیانیه ای رسمی از یافته ها و توصیه های آنها را صادر کند ، از جمله اصرار بر توقف بازداشت مهاجران ، مگر در شرایط بسیار محدود و فقط به عنوان آخرین چاره ، مطابق با قوانین بین المللی

سپس بیانیه یا ارتباطات سازوکارهای حقوق بشر سازمان ملل می تواند پایه وکالت در ایالات متحده را تشکیل دهد ، به ویژه با دولت بایدن و در جامعه جهانی ، از جمله کشورهایی که شهروندان آنها مستقیماً آسیب می بینند.

این خواسته های رسمی ، ارائه شده به سازمان ملل ، به منزله شناخت عدم موفقیت سه شاخه دولت ایالات متحده در پایان دادن به سابقه سو ab استفاده در بازداشت مهاجران است. این نه تنها شکست دولت ترامپ ، بلکه دولتهای پی در پی است که همچنان سیاستهای مهاجرت را نقض حقوق اساسی و حیثیت انسانی و غنی سازی شرکتهای خصوصی زندان می دانند.

تخلفات انجام شده توسط کارمندان ICE همچنان ادامه دارد و همچنین سو ab استفاده در بازداشتگاه های خصوصی. ICE با چنین م institutionsسساتی قرارداد خود را ادامه داد و تمدید کرد. از جمله LaSalle Corrections ، که مرکز بازداشتگاه شهرستان ایروین را اداره می کند. سال گذشته ، بازرس کل ICE خود گزارشی را منتشر کرد که جزئیات موارد مختلف نقض مراکز بازداشت از جمله تأمین ناکافی غذا و خدمات پزشکی را شرح می داد.

سازمان های حقوق بشری همچنین شواهدی از انواع سو forms استفاده ها ، از جمله سلب حق آزادی دین پیدا کرده اند. بی توجهی پزشکی با عواقب مرگبار. شرایط غیر بهداشتی و غیرانسانی بازداشت جدایی اجباری کودکان از والدین مرگ مهاجران از گمرکات و گشت های مرزی ایالات متحده. و انتقام جویی علیه افشاگران و سایر افرادی که خواستار جبران خسارت برای سو abuse استفاده در بازداشت هستند.

سالهاست که مهاجران در این مرکز و مدافعان حقوق بشر خواهان به رسمیت شناختن حق کرامت و رفاه خود هستند ، اما با موفقیت کمی.

پس از مدتها شاهد امتناع مقامات آمریکایی از مسئولیت در قبال این سو ab استفاده های سنگین ، ما به عنوان کارشناسان حقوقی با هم در پیگیری مسئولیت از طریق نهادهای بین المللی همکاری کردیم.

در ماه مه 2018 ، Project South و کلینیک حقوقی فراملی پن نامه ای را به OHCHR ارسال کردند و جزئیات بسیاری از تخلفات مهاجران بازداشت شده در اروین و استوارت را شرح داد ، از جمله استفاده گسترده از انزوا به عنوان یک نوع مجازات. و کنترل کار اجباری و استثمار کار از مهاجران ؛ مراقبت های پزشکی نگران کننده ناکافی ، بی دقتی و بی احتیاطی ، و همچنین تهیه غذا و آب غیر بهداشتی. غفلت از اعتقادات فرهنگی و مذهبی مهاجران و تبعیض نژادی. امتناع از دادرسی مناسب و دخالت در حق زندگی خانوادگی.

در اکتبر 2018 ، 11 نهاد مستقل نظارت بر حقوق بشر که تحت نظارت OHCHR فعالیت می کنند ، با ارسال نامه ای رسمی به دولت ایالات متحده ، ابراز نگرانی جدی در مورد گزارش شده از نقض حقوق انجام شده علیه افراد بازداشت شده در بازداشت مهاجرت در دستگیری در شهرستان اروین و بازداشت در مرکز استوارت ، همچنین در جورجیا و توسط شرکت غیر انتفاعی CoreCivic اداره می شود.

طی دو سال از ارسال این نامه ، ما بارها از دولت ایالات متحده خواسته ایم تا به این سوusesاستفاده ها پایان دهد ، اما درعوض آنها ادامه دارد. بین اکتبر 2018 و تاکنون گزارش شده است که 30 مهاجر در بازداشت مهاجران جان خود را از دست داده اند که چهار نفر از آنها در استوارت بازداشت شده اند.

وقت آن است که DHS و ICE اقدام به ارزیابی کنند. جامعه بین المللی باید با انجام یک تحقیق مستقل ، عمیق و شفاف ، که در نهایت منجر به پاسخگویی و جبران خسارت برای تعداد بی شماری از مهاجران و خانواده های آنها که از ICE رنج برده اند و عاملانی که از بازداشت و سو abuse استفاده آنها بهره مند می شوند ، پاسخ دهد.

نظرات بیان شده در این مقاله از دیدگاه نویسندگان است و لزوماً منعکس کننده تحریریه الجزیره نیست.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>