“شمارش آرا کلاهبرداری نیست”: کارشناسان ادعاهای ترامپ را منفجر می کنند | آمریکا و کانادا


مردم ایالات متحده روز چهارشنبه بدون پیروزی مشخص در انتخابات ریاست جمهوری این کشور از خواب بیدار شدند ، زیرا هنوز میلیون ها برگ آرا در ایالت های مهم در میدان جنگ شمرده می شوند که در نهایت برنده تعیین می شود.

با این حال ، این مانع از ایجاد تردید در روند انتخابات دونالد ترامپ نشد ، زیرا رئیس جمهور ایالات متحده به دروغ گفت تأخیر در اعلام برنده دلیل تقلب گسترده رای دهندگان است.

کارشناسان حقوقی و انتخابات ایالات متحده می گویند هیچ مدرکی برای اثبات ادعاهای ترامپ وجود ندارد – و وقت گذاشتن برای اطمینان از شمارش هر رای به هیچ وجه نشان دهنده اشتباه بودن چیزی نیست.

“شمارش آرا کلاهبرداری نیست. این همان کاری است که ما در انتخابات انجام می دهیم – ما آرا را می شماریم “، گفت: لونا اتکسون ، رئیس مرکز مطالعه رأی گیری ، انتخابات و دموکراسی در دانشگاه نیومکزیکو.

اتكسون روز چهارشنبه در مصاحبه ای تلفنی با الجزیره گفت كه مردم باید صبور باشند و به این روند احترام بگذارند كه “آهسته و دشوار” است.

با مشارکت در اوایل رکورد گیری رای دهندگان ، که تا حدودی ناشی از همه گیری COVID-19 است ، مقامات انتخابات پس از روز انتخابات در تعداد زیادی از کشورها که منتقد احتمال ترامپ و جو بایدن برای رسیدن به پست ریاست جمهوری هستند ، همچنان شمارش می کنند.

این موارد شامل پنسیلوانیا ، ویسکانسین و میشیگان است که هر دو نامزد قبل از مبارزات انتخاباتی روز سه شنبه چندین رویداد برای تقویت حمایت برگزار کردند.

مبارزات انتخاباتی ترامپ روز چهارشنبه با طرح دعوی برای متوقف کردن سرشماری در میشیگان ، خواستار “دسترسی قابل توجه به مکان های سرشماری متعدد” برای نظارت بر روند و بررسی آرا that قبلاً شمارش شده شد.

اتكسون قبل از اعلام پرونده صحبت كرد و گفت كه متوقف كردن شمارش مشكل است.

“برای جلوگیری از شمارش باید دلیلی داشته باشید.” شما نمی توانید فقط شمارش را متوقف کنید و به اطراف خود نگاه کنید و ببینید آیا مراحل درست پیش می رود یا خیر. ” “به همین دلیل شما متقاضیان نظرسنجی در سراسر کشور را دارید و تیم های حقوقی از قبل تشکیل شده اند.”

صفر شواهد

مایکل گیلبرت ، استاد حقوق در دانشگاه ویرجینیا ، گفت آخرین اظهارات ترامپ درباره یکپارچگی سیستم رای گیری چیز جدیدی نیست.

رئیس جمهور رای دهندگان را به تقلب پس از انتخابات 2016 متهم کرده و بدون اثبات گفته است که سه میلیون رای به طور غیرقانونی صادر شده است. گیلبرت به الجزیره گفت: “هرگز شواهدی برای اثبات این ادعاها وجود نداشته است.”

اما امسال ، ترکیبی از شرایط خاص به ادعاهای اثبات نشده رهبر جمهوری خواه ، مانند همه گیری COVID-19 و فراوانی آرا cast ارسال شده از طریق پست قبل از روز انتخابات دامن زد.

با مشارکت در اوایل رکورد بالا که تا حدودی ناشی از همه گیری COVID-19 بود ، مقامات انتخابات همچنان در روز انتخابات در چندین کشور حساب کردند. [Mary Altaffer/AP]

گیلبرت گفت که داشتن تعداد زیادی آرا the در پست الکترونیکی به این معنی است که شمارش آرا بیش از حد معمول طول خواهد کشید و “زمان هنوز هم توانایی ایجاد شک و تردید را در ذهن مردم در مورد یکپارچگی آنچه اتفاق می افتد” دارد.

این تردید ممکن است بیشتر شود زیرا رای گیری ، که رای دهندگان دموکرات بیشتر از رای دهندگان جمهوری خواه خود از آن استفاده می کنند ، به عنوان مشتری بالقوه در کشورهای مهم به طور بالقوه حساب می شود از ترامپ به بایدن تبدیل شد.

گیلبرت گفت: “من دلیلی ندارم که به جایی ببینم که معتقدم در اینجا مشکلی وجود دارد.” “فقط این است که شمارش آرا به زمان نیاز دارد و آنها در حال شمارش آرا هستند. من هیچ مدرکی از کلاهبرداری نمی بینم. من شاهد صفر سرقت انتخابات هستم. “

مسابقه تنگ

این را جیمز گاردنر ، استاد حقوق در دانشگاه ایالتی بوفالو در نیویورک تکرار می کند ، که می گوید در ایالات متحده ، “هیچ تقلبی در رای دهندگان وجود ندارد که حتی قابل تأمل باشد.”

از آنجا که در دنیای امروز نمی توانید بگویید ، “ما تلاش می کنیم انتخابات را به نفع خودمان هموار کنیم” ، شما باید چیز دیگری بگویید – و آنچه آنها می گویند این است که ما سعی داریم تقلب در رای دهندگان را کنترل کنیم ، و این فقط همین است. گاردنر به الجزیره گفت:

فقط شمردن آرا زمان بر است و آنها آرا را می شمارند. من هیچ مدرکی از کلاهبرداری نمی بینم. من شاهد صفر سرقت انتخابات هستم

مایکل گیلبرت ، استاد حقوق در دانشگاه ویرجینیا

گزارشی از مرکز دادگستری برنان سال گذشته ، یک موسسه غیرحزبی وابسته به دانشکده حقوق دانشگاه نیویورک ، گفت که ادعاهای کلاهبرداری رای دهندگان تا حد زیادی بی اساس بوده و برای توجیه اقداماتی که از رأی دهندگان از حق رای خارج می شوند ، استفاده می شود.

در این گزارش آمده است: “به احتمال زیاد شخص به صاعقه برخورد می کند تا اینکه خود را به عنوان یک رای دهنده دیگر در صندوق های رای تظاهر کند.”

گاردنر گفت که هر ایالت ایالات متحده رویه های قانونی را برای تعیین نتایج هنگام قریب الوقوع بودن انتخابات تعیین کرده است.

به گفته کارشناسان حقوقی ، وقت گذاشتن برای برگزاری هر رأی به هیچ وجه حساب نمی شود ، به معنای در حال انجام کار نامناسبی نیست. [Matt Slocum/AP]

این موارد شامل یک بازشماری مجدد است – که گاردنر می گوید تقریباً هرگز جدول اصلی تغییر نمی کند – و آنچه که رقابت انتخاباتی نامیده می شود ، روشی است که معمولاً در دادگاه آغاز می شود که در آن یک نامزد ، حزب سیاسی یا یک رأی دهنده ممکن است ادعا کند که سرشماری رسمی به دلیل بی نظمی نادرست است. .

گاردنر توضیح داد ، هیچ یک از این موارد غیر معمول نیست – و در واقع اغلب اتفاق می افتد.

وی گفت: “من فکر می کنم افرادی که اکنون بیشتر نگران هستند افرادی هستند که نامزد می شوند و این تصمیمات را می گیرند – یعنی قضات”.

“جمهوری خواهان دهه ها در تلاشند تا دادگستری ، ایالتی و فدرال را با وفاداران هماهنگ كنند. حتی امروز نیز نمی توان آن را مسلم دانست ، زیرا فکر می کنم ممکن است در گذشته قضات ریاست کننده این دادرسی ها بی طرف باشند – یا حداقل این ترس است. “Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>