شیوع بیماری شیکاگو: چرا افراد سیاه پوست بیشتر از COVID-19 می میرند؟ | اخبار آمریکا و کانادا


موارد COVID-19 در ایالات متحده همچنان در حال افزایش است. این کشور بیشترین عفونت ها را طی ماه های گذشته مشاهده کرده است که بیش از 250،000 نفر در این هفته فوت کرده اند.

به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، بیماری همه گیر نژادی در ایالات متحده ایجاد شده است ، نرخ بستری در سیاه پوستان ، هندی ها و لاتین 4 برابر بیشتر از سفیدپوستان است.

در برابر این زمینه ، بسیاری از آمریکایی ها همچنان اصرار دارند که ویروس واقعی نیست – حتی سناتورهای آمریکایی نیز از کنگره صحبت می کنند تا اصرار کنند که نیازی به ماسک زدن توسط مردم نیست.

“وقتی نژادی شد ، کاملاً واضح بود که این بدان معناست که دیگر مراقبت های پزشکی اورژانس ملی وجود نخواهد داشت. کشیش مارشال هاچ ، کشیش ارشد کلیسای باپتیست میسیونری New Mount Pilgrim در شیکاگو ، ایلینوی ، به الجزیره گفت: آنها فقط افراد سیاه پوست و قهوه ای بودند. “[It] افرادی بودند که از طبقه پایین کار بودند و در معرض خطر بودند تا بقیه ما فقط به زندگی خود ادامه دهیم. “

خواهر ارشد هچ ، رودا هچ ، و دوست صمیمی وی ، 45 ساله ، لری هریس ، در اوایل آوریل ، فقط سه روز با اختلاف ، در اثر COVID-19 درگذشت.

در ماه اکتبر ، خطوط خطا به شیکاگو سفر می کند تا در مورد اثرات همه گیری در آنجا گزارش دهد. مانند سایر کشورها ، ویروس به طور نامتناسبی جوامع رنگی را در شهر میانه غربی ، یکی از جدا شده ترین در ایالات متحده ، تحت تأثیر قرار داده است.

وی گفت که خواهر کشیش هچ و دوستش در مورد سلامتی خود جدی بودند و برای محافظت از خود ماسک زده بودند. ضلع غربی شیکاگو ، جایی که کشیش خطبه و خواهرش در آنجا زندگی می کردند ، با شروع گسترش COVID-19 ، بخشی از تأثیر نژادی ویروس ، به شدت تحت تأثیر قرار گرفت.

“همه چیز کاملاً نژادی است”

وقتی COVID در اوایل سال جاری شروع به تصرف کرد ، تقریباً 70 درصد از مرگ های شیکاگو سیاه بود ، اگرچه تنها 30 درصد از جمعیت شهر را تشکیل می داد. از جمله اولین مرگ ها فیلیپ توماس بود که در 29 مارس در 48 سالگی بر اثر بیماری COVID-19 درگذشت.

خواهرش ، آنجلا مک میلار ، به ما گفت که برادر دیابتی وی احساس ناراحتی می کند و به توصیه پزشک خود در خانه قرنطینه شده است. آخرین بار او وقتی در بیمارستان بود با او صحبت کرد.

توماس در South Shore ، محله ای در ضلع جنوبی شیکاگو زندگی می کرد ، که بزرگترین مرگ و میر ناشی از COVID-19 را دیده است. تا پایان ماه اکتبر ، بیش از 3000 نفر در شیکاگو جان خود را از دست داده بودند که بیشتر آنها سیاه پوستان و لاتین بودند.

“برخی از بزرگترین مواردی که بر مرگ و میر تأثیرگذار بود افراد مسن بودند. ریشه شرایط بهداشتی ، عدم دسترسی به مراقبت های بهداشتی بود. کندیس مور به الجزیره گفت: “این چیزها عمیقاً پراکنده است و کاملاً مطابق با فقر است.”

مور اولین پایتخت شهر شیکاگو است. تالار شهر برای مقابله با اثر نامتناسب ویروس در جوامع رنگی ، در ماه آوریل تیم واکنش سریع پایتخت نژادی را راه اندازی کرد. “دستورالعمل تأثیر در هسته وجود داشت ، بنابراین وقتی بیماری مانند COVID فرود آمد ، دقیقاً بر روی نقشه نابرابری قرار می گیرد.”

کد پستی با بالاترین میزان مرگ و میر در یکی از محله های اکثرا مکزیکی سیتی است. با ادامه بیماری همه گیر ، در شیکاگو ، 42 درصد از مرگ ها سیاه پوستان بودند ، در حالی که 33 درصد آنها اسپانیایی تبار بودند. در جامعه لاتین ، مقامات شهری و سازمان دهندگان جامعه برخی از این آمارها را به آمریکای لاتین نسبت می دهند ، که اغلب کارگران اصلی هستند و بسیاری از آنها فاقد سند هستند و دسترسی به خدمات بهداشتی ندارند.

لئون بیکری ، مدیر اجرایی همبستگی خانواده کارگر گفت: “شما در طی ماه ها کمی امنیت بیشتر در محل کار دیده اید ، اما در چند ماه اول بسیار کم دیده اید.” اما چه کسی هنوز کار می کرد؟ اگر به این سایت های شغلی نگاه کنید ، تعداد بسیار کمی از افراد سفیدپوست مراجعه می کنند. تقریباً همه اش سیاه و لاتین است. این نقش بزرگی داشت. “

وی به الجزیره گفت که مسئله دیگر مسکن بود. “مردم در مجتمع های مسکونی تنگ هستند. شما روی هم زندگی می کنید. و برای بسیاری از خانواده های لاتین [are] بسیاری از خانواده ها را در یک واحد کوچک زندگی می کنند “

تأثیر نامتناسب همه گیری در جوامع رنگی ناشی از مشکلات سیستمی است که باعث آسیب پذیری بیشتر این جوامع شده است.

دیوید آنسل ، نویسنده کتاب «یادگاران مرگ: چگونه نابرابری می کشد» و یک پزشک در مرکز پزشکی دانشگاه راش در شیکاگو ، گفت: “تمام آنچه COVID انجام داد این بود که خود را در خطوط اجتماعی قبلی خود بکاریم.”

“ما جامعه ای ایجاد کردیم که سفید را در بالا و قهوه ای و سیاه را در پایین قرار دهید. ثروتمندان در بالا و فقیران در پایین ، و ما با این دسته ها همپوشانی داریم و خدماتی که ارائه می دهیم – اعم از مدرسه ، مسکن ، بهداشت و درمان – همه به طور یکسان لایه بندی شده اند. این روی بدن تأثیر دارد. “

خطاهای اجتماعی موجود در خطوط قبلی

حتی قبل از شروع همه گیری شیکاگو ، اختلافات عمده بهداشتی وجود داشت. به گفته شهر ، بین محله های ثروتمند و بیشتر سفیدپوستان در مرکز شهر شیکاگو و جوامع عمدتا سیاه پوستان در جنوب و غرب ، اختلاف امید به زندگی 17 سال است.

بسیاری از محله های سیاه و لاتین این شهر نیز با بیابان های غذایی – عدم دسترسی به محصولات تازه – و سطوح بالاتر آلودگی همپوشانی دارند. همه اینها بازتابی از تفکیک عمیق و مداوم در شهر است که دهه ها پیش آغاز شده است.

در آنچه امروزه به عنوان مهاجرت بزرگ شناخته می شود ، از سال 1910 تا 1970 ، میلیون ها آفریقایی آمریکایی از جنوب و قوانین نژادپرستانه جیم کرو برای شهرهای صنعتی در شمال مانند شیکاگو خارج شدند. هنگامی که آنها از جنوب وارد شدند ، به طور قانونی از زندگی در محله های خاص منع شدند و وام های مسکن فدرال را در مناطقی که در آنها زندگی می کردند ، رد کردند. بسیاری از آنها فقط از طریق قراردادهای غارتگرانه می توانستند خانه ای را با قیمت تورم خریداری کنند – در نتیجه سرقت ثروت و حقوق صاحبان سهامشان. پیامدهای این تبعیض امروز نیز احساس می شود.

“ما می توانیم در آستین باشیم.” [on the west side] در یک خانه شش خوابه زیبا و هزینه خانه 100000 دلار است. اگر من این خانه را بردارم و آن را به پارک لینکلن برسانم [in the north side]تنیشا جونز از وست ساید یونایتد ، یک سازمان نابرابری در شیکاگو ، که در تلاش های COVID-19 خود با دفتر شهردار همکاری کرده است ، گفت: “این احتمالاً یک میلیون دلار هزینه دارد.”

“این خانه نقش مهمی در توانایی حرکت مردم به سمت بالا داشته است. فقط به تفاوت فاحش در قیمت گذاری در خانه و اینکه چقدر تولید آمریکایی های آفریقایی تبار چالش برانگیز است ، فکر کنید. “

این مسائل مسکن به یک کسری اساسی تبدیل شده است که اختلافات بهداشتی در معرض COVID-19 – منابع موجود در جوامع را تقویت می کند. یکی از مشکلات اساسی که همراه با جداسازی و سیاستهای تبعیض آمیز شهر بود ، محرومیت – کنار گذاشتن مشاغل و مشاغلی بود که با آنها همراه بود. سازمان های جامعه مدنی در تلاشند تا با این مشکلات مقابله کنند و پس از دهه ها بی توجهی محلات خود را متحول کنند.

در پارک وست گارفیلد ، یک محله بزرگ دریای سیاه که شاهد مرگ بالایی است ، پروژه رستگاری MAAFA ، بخشی از کلیسای روحانی هچ ، در تلاش است تا شکاف امید به زندگی را پر کند و محله را بازسازی کند.

“گناه اصلی شیکاگو ، مانند گناه اصلی این کشور ، نژادپرستی است [and] به ویژه در این شهر ، تفکیک مسکن ، “گفت مارشال هاچ جونیور ، پسر کشیش و مدیرعامل MAAFA.

“محله هایی از این دست اکثراً سیاه است [experience] برخی از همین بیماری ها و آسیب های اجتماعی برای دهه ها در حال تخریب محله هایی از این دست بوده است. به همین دلیل است که در امید به زندگی تفاوت وجود دارد.

وی گفت: بنابراین ما باید ریشه ها را بررسی کنیم و سعی کنیم با دلایل اصلی آن کنار بیاییم.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>