فرانسه “برای کاهش حضور نیروها” در ساحل بورکینافاسو

[ad_1]

منابع گفتند ، پاریس چند صد نیرو را بیرون می کشد تا زمینه حضور قدرتمندتر اروپا در منطقه تحت تأثیر درگیری را فراهم کند.

منابع نظامی گفتند كه كمتر از یك سال پس از اعزام صدها سرباز اضافی به ساحل ، فرانسه امیدوار است كه بتواند حضور نظامی خود را در منطقه آشفته كاهش دهد تا زمینه برای تعهد قوی تر اروپا فراهم شود.

وزیر امور خارجه ژان ایو لودریان و وزیر دفاع فلورانس پارلی طی هفته های گذشته به منظور کمک به دولت در ارزیابی حضور فرانسه در ساحل ، منطقه ای از جنوب صحرا که از سال 2014 هزاران نیرو در آن مستقر شده اند ، به سرعت پشت سر هم از مالی بازدید کرده اند. بخشی از قدرت بارخانه.

پارلی در سفر خود گفت: “ما به پایان سال نزدیک می شویم ، لحظه ای طبیعی برای ارزیابی پیشرفت خود.”

رئیس جمهور امانوئل مکرون در ماه های تابستان گفت که فرانسه بارخانه را تا پایان سال بازسازی می کند.

به گفته تعدادی از منابع نظامی که با خبرگزاری فرانسه صحبت کرده و خواستند نامشان فاش نشود ، فرانسه مایل است چند صد نیرو را از 5100 گروه کنونی خود خارج کند.

این امر آن را به سطح قبل از افزایش فعالیت در ژانویه ، زمانی که تعداد روزافزون حملات باعث حضور نیروهای فرانسوی می شود ، برگرداند.

وزارت دفاع حاضر به اظهارنظر درباره هرگونه برنامه کاهش نیروها نشد.

“منحصر به فرد ضعیف”

برخنه در همکاری با شرکای محلی خود ، به ویژه در برابر دولت اسلامی در گروه صحرای بزرگ (ISGS) در منطقه مرزی بین مالی ، بورکینافاسو و نیجر ، به پیروزی های بزرگی دست یافته است.

مطالب جدید  عربستان سعودی برای رفع محدودیت های اساسی کارگران خارجی اخبار عربستان سعودی

ژنرال مارك كانرايت ، فرمانده بارخانه گفت ، ISGS اكنون “به ويژه ضعيف است” ، گرچه ما بايد مراقب باشيم.

کارشناسان می گویند یکی از اصلی ترین آسیب پذیری های ستیزه جویان ناتوانی بسیاری از دولت های مرکزی منطقه در تأمین و تأمین مناطق دور افتاده پس از پیروزی نظامی است.

آنها غالباً قادر به ارائه خدمات حفاظتی ، آموزشی و اساسی نیستند و مردم محلی را به مراقبت از خود واگذار می کنند ، از جمله در برابر احیای مجدد توسط گروه های مسلح.

گروه دیگری ، گروه حمایت از اسلام و مسلمانان وابسته به القاعده (GSIM) ، از تمرکز فرانسه بر ISGS برای ساختن قدرت خود استفاده کردند.

کنوریت گفت: “آنها اکنون خطرناکترین دشمن برای مالی و نیروهای بین المللی هستند.”

پنجاه سرباز فرانسوی از سال 2013 در ساحل جان خود را از دست داده اند و روحیه ای را جستجو می کنند که هزینه درگیری را در خانه جستجو می کند.

توماس گاسیلوود ، نماینده فرانسوی در پارلمان هشدار داد و گفت: “هفت سال بعد ، اوضاع در زمین علی رغم موفقیت های بزرگ تاکتیکی ما در حال توسعه مطلوب نیست” و هزینه عملیات در ساحل را “بسیار زیاد ، خیلی زیاد” خواند.

فرانسه برای كم كردن بار ، امیدوار است كه از طریق گروه ویژه تاكوبا كه به مالی در مبارزه با گروه های مسلح كمك می كند ، از طرف شرکای اروپایی خود حمایت نظامی بیشتری كند.

سربازانی از استونی ماه گذشته در این مأموریت شرکت کردند و به زودی انتظار می رود یک گروه چک به همراه سوئدی ها در سال 2021 به این مأموریت بپردازند.

مطالب جدید  مبادله صدها اسیر جنگی بین حوثی‌ها، عربستان سعودی | اخبار

پاریس گفت: “فرانسه مدتهاست که تنها است ، اما دیگر تنها نیست.” وی گفت: “من بسیار خوش بین هستم که اکنون دنده را تغییر خواهیم داد.”

فرانسه همچنین امیدوار است شرکای آفریقایی در منطقه بتوانند با امنیت خود مقابله کنند وقتی اتحاد خارجی بدترین تهدید را برطرف کند.[ad_2]