فرانسه خواستار نظارت بین المللی قره باغ قره باغ است آسیا


فرانسه نگران نقش ترکیه پس از حذف گروه مینسک از توافق آتش بس در این ماه است.

رئیس جمهور روز پنجشنبه گفت ، فرانسه خواستار نظارت بین المللی آتش بس در مناقشه قره باغ است در حالی که ترس از روسیه و ترکیه می توانند به توافق برسند تا قدرت های غربی را از مذاکرات صلح آینده حذف کنند.

پاریس و واشنگتن مشترکاً رئیس گروه مینسک هستند ، که اختلافات قره باغ را با مسکو رصد می کنند ، اما آنها در توافق نامه ای که روسیه ، ارمنستان و آذربایجان در اوایل ماه جاری برای خاتمه دادن به شش هفته جنگ مخفیانه امضا کردند ، دخیل نبودند.

پس از آتش بس ، روسیه مذاکراتی با ترکیه ، متحد اصلی آذربایجان و منتقد سرسخت گروه مینسک انجام داد و پارلمان این کشور استقرار نیروهای ترکیه را در منطقه تصویب کرد.

رئیس جمهور امانوئل ماکرون گفت: “اکنون باید جنگ پایان یابد و گفتگوهای حسن نیت برای محافظت از مردم قره باغ انجام شود و بازگشت دهها هزار نفری که در هفته های گذشته تحت شرایط امنیتی خوب خانه های خود را ترک کرده اند ، فراهم شود.” پس از گفتگو با رئیس جمهوری آذربایجان و نخست وزیر ارمنستان اعلام شد.

جمعیت فرانسه شامل 400000 تا 600،000 نفر از مردم ارمنی است. ماکرون مراقب است که از کشوری درگیر درگیری حمایت نکند اما در داخل با انتقاد روبرو می شود که وی برای کمک به ایروان اقدامات کافی انجام نداده است.

“ما می خواهیم گروه مینسک نقش خود را در تعیین نظارت ایفا کند [of the ceasefire]”یک مقام ریاست جمهوری فرانسه به خبرنگاران گفت.

این مقام گفت که پاریس برای “اجازه نظارت بین المللی” بر آتش بس برای اجازه بازگشت پناهندگان ، ترتیب بازگشت جنگجویان خارجی ، به ویژه از سوریه و آغاز مذاکرات در مورد وضعیت قره باغ ، تحت فشار است.

روابط فرانسه و ترکیه طی ماه های اخیر بدتر شده است. پاریس آنکارا را به تشدید بحران قفقاز متهم کرد.

“ما می فهمیم که روس ها با ترک ها در مورد فرمول احتمالی صحبت می کنند که ما نمی خواهیم آستانه را تولید کنیم. [process] نقش های خود را در این منطقه حساس تقسیم کنند. “

“ما نمی توانیم آستانه را در یک طرف و آستانه را در طرف دیگر داشته باشیم. در برخی از زمان ها ، روس ها باید انتخاب کنند. “

گردهمایی آستانه فرصتی را برای روسیه و ترکیه فراهم کرد تا در مورد چگونگی برخورد با درگیری های سوریه و از بین بردن قدرت های غربی گفتگو کنند.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>