فیلیپین به عنوان قوی ترین توفان در سال 2020 دستور تخلیه را صادر می کند فیلیپین


طوفان گونی با وزش باد و سرعت مداوم تا سرعت 265 کیلومتر در ساعت (164 مایل در ساعت) ، قوی ترین توفان است که از هایان در سال 2013 به فیلیپین برخورد کرده است.

روز شنبه ، مقامات فیلیپین دستور تخلیه هزاران نفر از ساکنان در قسمت جنوبی جزیره اصلی لوزون را صادر کردند ، زیرا طوفان دسته 5 ، شدیدترین طوفان امسال در جهان ، از جنوب شرقی آسیا به این کشور نزدیک می شود.

توفان گونی با داشتن 215 کیلومتر در ساعت (133 مایل) وزش باد شدید و وزش باد 265 کیلومتر در ساعت (164 مایل در ساعت) ، روز یکشنبه به عنوان قوی ترین توفان حادثه دیده از فیلیپین از حیان فرود می آید و بیش از 6300 کشته بر جای می گذارد. در نوامبر 2013

گرمیل ناز ، افسر محلی فاجعه به رادیو DZBB گفت ، تخلیه های پیشگیرانه در جوامع ساحلی و رانش زمین در استان های کامارینس نورته و کامارینس سور آغاز شده است ، در حالی که دولت استان آلبای به ساکنان مناطق پرخطر دستور می دهد تا خانه های خود را ترک کنند. .

“قدرت این توفان شوخی ندارد.”

طوفان مولاو هفته گذشته 22 نفر را به کام مرگ کشاند ، عمدتا با غرق شدن در استان های جنوب پایتخت ، مانیل ، که همچنین در مسیر برنامه ریزی شده به سمت گونی ، هجدهمین طوفان گرمسیری کشور قرار دارد.

مقامات با مانع دیگری روبرو هستند ، زیرا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، باید در مراکز تخلیه فاصله اجتماعی باشد.

در جنوب شرقی آسیا ، فیلیپین پس از اندونزی در رتبه دوم از نظر آلودگی به COVID-19 با حدود 380،000 مورد و بیش از 7000 مرگ است.

صندوق های کاهش فاجعه

شهردار شهر اینفنتا در استان کوزون ، فیلیپین ، گریس آمریکا ، به رادیو DZBB گفت ، کالاهای کمکی ، ماشین آلات سنگین و تجهیزات حفاظت شخصی در مناطق مهم واقع شده است.

“اما به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 ، بودجه ما برای بلایا و هزینه ها ناکافی است.”

مقامات محلی عملیات بندر را لغو و قایقرانی ماهیگیران را ممنوع کرده اند.

به گفته آژانس هواشناسی کشور ، طوفان گونی که 20 کیلومتر بر ساعت در غرب اقیانوس آرام حرکت می کند ، شنبه شب باران های شدید را بر پایتخت و 14 استان نزدیکی آورده و سیل و رانش زمین را تهدید می کند.

یک طوفان دیگر ، آتسانی ، درست در خارج از فیلیپین در حال شتاب گرفتن است. سالانه حدود 20 توفان به فیلیپین برخورد می کند.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>