لیست های قتل: نقطه کور باراک اوباما آمریکا و کانادا

[ad_1]

جلد اول خاطرات باراک اوباما ، رئیس جمهور سابق ، سرزمین موعود اخیراً منتشر شد. بیشتر اظهارنظرها در مورد این خاطرات ، برخلاف رویکرد مودبانه و توافق آمیز استاد سابق قانون اساسی در برابر دولت در برابر هرج و مرجی است که در زمان جانشین وی ، رئیس جمهور دونالد ج. ترامپ.

بررسی های این کتاب به جز برخی اظهارنظرهای نسبتاً جسورانه در مطبوعات انگلیس در مورد نقض پروتکل سلطنتی توسط میشل اوباما هنگام آغوش گرفتن ملکه الیزابت دوم در اولین سفر ایالتی این زوج به لندن ، انتقادات زیادی را در پی نداشته است.

در مورد رویکرد غیراخلاقی و ضد مثبتی اوباما در اصطلاح “جنگ علیه تروریسم” ، که حقوق بشر را به عقب برگردانده و فقط جانشین وی را تشویق می کند که حتی بیشتر مورد سرزنش قرار گیرد ، بسیار کم گفته شده است.

من باید مقدمه هر بحثی باشم و بگویم که من دو بار به اوباما رأی دادم و با توجه به گزینه های دیگر پشیمان نیستم – فقط تصور کنید جان مک کین در حال مرگ است ، و سارا پالین را در کاخ سفید رها می کند. همچنین باید گفت که ، در صورت بعید بعنوان من به عنوان رئیس جمهور شدن ، من زمان بسیار خوبی را برای اداره قدرتمندترین ملت روی زمین می گذراندم ، اما تصمیمات اشتباه بسیاری می گرفتم.

با این حال ، برای من مهم است که اشتباهات خود را بپذیرم و سعی در اصلاح آنها داشته باشم. اوباما صفحات زیادی را به چالش ها و دستاوردها اختصاص می دهد ، اما کمتر به پذیرش اشتباهات خود.

اوباما با افتخار می نویسد ، در اولین روز ریاست جمهوری خود ، دو تعهد متعهد شد: “یكی … گیتمو ، زندان نظامی گوانتانامو را تعطیل كرد – و بدین ترتیب جریان مداوم زندانیانی كه در آن جا اسیر شده اند را به طور نامحدود متوقف كرد. مورد دیگر دستور من برای جلوگیری از شکنجه بود. “هر دو پیام واقعا مهمی بودند ، اگرچه گوانتانامو به جای بسته شدن پس از 12 ماه ، 12 سال بعد باز ماند و از سو clients استفاده مشتری های من در آنجا ادامه داد.

اوباما می نویسد که “اولویت اصلی او ایجاد سیستم های قوی شفافیت ، پاسخگویی و نظارت است – سیستمی که شامل کنگره و دادگستری باشد و یک چارچوب قانونی معتبر را فراهم کند.” بیشتر ناراحت کننده است که اوباما برای سرکوب گزارش سناتور دیان فاینشتاین در مورد شکنجه در کنار جمهوریخواهان قرار گرفت ، بنابراین بسیاری از حقیقت در پشت درهای مهر و موم شده CIA باقی ماند. نور خورشید بهترین ضد عفونی کننده است.

شاید مهمتر از همه ، با پیشرفت کمی قابل توجه اما غیرمعمول ، اوباما استفاده از “لیست های قتل” را تسریع کرده است ، جایی که او به عنوان قاضی و هیئت منصفه در کاخ سفید خدمت می کند و برای افرادی که تاکنون زندان ، هر چند گوانتانامو. این سیاست با افتخار در رسانه ها به نام “ترور در روز سه شنبه” به بیرون درز کرد: خود اوباما یک نمایش اسلاید از مسلمانان ریش دار را تماشا می کرد و سپس ، به عنوان امپراتور کالیگولا از روز آخر در کولوسئوم ، انگشت شست خود را پایین می گذاشت تا اجازه ترور آنها توسط موشک آتش جهنم.

یک مشکل پیش روی همه روسای جمهور این است که آنها باید در مورد موضوعاتی که هیچ تجربه ای ندارند تصمیم بگیرند ، اغلب براساس مشاوره افرادی که تعصبات آنها بلامانع است. ترور روز سه شنبه کسی را درک کرد که درک اندکی از “افراط گرایی” داشت که – با امتناع از تحمل شکنجه و بازداشت نامحدود – فکر کرد که باید کار دیگری انجام دهد تا “سخت تر با تروریسم” باقی بماند. او به مشاوران خود روی آورد ، و در بین آنها اوضاع را به صورت تصاعدی بدتر کردند. اوباما افراد بیشتری را تحریک می کند تا به صفوف دشمنان خود بپیوندند ، و با شواهد نشان می دهد که این مرد ، که ادعا می کند حقوق بشر را ارتقا می دهد ، منافق است ، با نادیده گرفتن تاریخ 200 ساله – منکر این قتل اولین بار توسط Emer de Vatel اعلام شد در سال 1797 به دلیل غیرقانونی

متأسفانه کتاب وی این موضوع را بطور قطعی و بدون توبه تأیید می کند. وی نوشت: “هر ماه من جلسه ای را در اتاق وضعیت اداره می كردم.” دولت بوش لیستی از اهداف تروریستی ، نوعی از لیست 20 برتر را پر از عکس ، اطلاعات نام مستعار و آمار حیاتی یادآور کارتهای بیس بال تهیه کرده بود. معمولاً ، وقتی کسی در این لیست کشته می شود ، هدف جدیدی به Ram اضافه می شود [Emanuel] توجه داشته باشید که “بخش منابع انسانی القاعده باید در پر کردن این شماره شماره 21 مشکل داشته باشد.” در واقع ، رئیس ستاد بیش از حد فعال من – که وقت کافی را در واشنگتن گذرانده بود تا بداند رئیس جمهور جدید لیبرال وی توانایی پرداخت نگاه نرم به تروریسم را ندارد – با این لیست وسواس داشت و افرادی را که مسئول عملیات هدفمند ما بودند ، ترک می کرد یافتن عدد 10 یا 14 خیلی طول کشید. “

به عبارت دیگر ، استاد حقوق ، که مخالف اعمال نژادپرستانه مجازات اعدام توسط دادگاه های ایالتی بود ، تمام اصول خود را به نفع تعداد نظرسنجی های محلی رد کرد و مجازات اعدام را بدون محاکمه منحصراً برای مسلمانان اعمال کرد.

اوباما ممکن است توسط فناوری به کار رفته کور شده باشد. وی گفت: “آژانس امنیت ملی ، یا NSA ، که پیشرفته ترین سازمان جمع آوری اطلاعات الکترونیکی در جهان است ،” از ابر رایانه های جدید و میلیاردها دلار فناوری رمزگشایی استفاده می کند تا فضای مجازی را برای ارتباطات تروریستی و تهدیدات بالقوه. “

تحت نظر وی ، ایالات متحده افرادی را که از فراداده در تلفن های خود استفاده می کنند راهنمایی می کند ، بنابراین اگر تماس هایی ایجاد کنید که مشکوک به نظر می رسند ، ممکن است در انتهای اشتباه یک موشک قرار بگیرید. به این ترتیب رئیس ایستگاه الجزیره در پاکستان ، احمد زیدان ، خود را در یکی از این سخنرانی های اسلاید CIA ، که به عنوان عضوی از القاعده معرفی شده است ، پیدا کرد ، زیرا با همه افراد اسامه بن لادن مصاحبه کرده بود.

ما از این تهمت خطرناک نه از طریق شفافیت مضحک اوباما ، بلکه از طریق نشتی از طرف فرستنده سیگنال های ادوارد اسنودن یاد گرفتیم. دادستان کل اوباما به جای تحسین ، یا حداقل اذعان ، توطئه جنایتکارانه برای ترور زیدان ، بر آوردن اسنودن به ایالات متحده و چانه زنی با روسیه متمرکز بود که اگر مجبور شود “به خانه خود برود” ، این کار را نمی کرد. شکنجه یا اعدام شود.

همان آژانس های اطلاعاتی که مرگ مسلمانان اوباما را هدف قرار داده بودند ، مسئول جمع آوری اطلاعات بازداشت شدگان برای انتقال به گوانتانامو بودند. این باید برای پتری در بررسی قابلیت اطمینان اطلاعاتی که به این نمایش پرده ای کاخ سفید اطلاع می دهد مفید باشد.

در مجموع 780 زندانی گوانتانامو وجود دارد که گفته می شود “بدترین بدترین تروریست ها” در جهان هستند. امروزه فقط 40-740 نفر پس از یافته های گذشته نگر – توسط شش آژانس مهم اطلاعاتی ایالات متحده – در تقریباً تمام موارد آزاد شده اند كه “تهدیدی برای ایالات متحده یا متحدان ائتلاف آن نیستند”.

به عبارت دیگر ، در بیش از 90 درصد موارد ، آژانسها بی سر و صدا اعتراف کردند که اشتباه می کنند ، اما اینها افرادی هستند که اوباما آنها را با هواپیمای بدون سرنشین اعدام می کند. این میزان خطای استثنایی است.

چه مدرکی وجود دارد که اطلاعات “پیشرفته” پشت “لیست قتل” بهتر است؟ خیلی کوچک. در واقع ، یکی از علاقه های من برای چندین سال ، جمع آوری داده ها بود – واقعیت ها ، نه کلمات جادویی – برای ارزیابی چگونگی تأثیر دوره پهپادی بر منطقه مرزی افغانستان و پاکستان. اوباما صدها حمله را انجام داد که باید دشمنان ما را از بین ببرد. به عنوان مثال ، با هدایت ایمن الظواهری ، سیا تاکنون 76 کودک و 29 بزرگسال بی گناه را کشته است ، اما رهبر القاعده هنوز زنده است.

هفتاد و شش کودک: هر کدام در خانواده و جامعه محلی کودکی بسیار دوست داشتنی بودند که همه آنها با هم دشمن شدیم. به عبارت دیگر – دقیقاً مانند گوانتانامو ، اما حتی بیشتر از آن – آموزه اوباما دشمنان بیشتری را برای آمریکا ایجاد می کند.

اوباما در کتاب خود برخی از سخنرانی های خود را متمرکز کرده است. یکی از آنها ، می نویسد ، “در درجه اول برای مصرف داخلی ، اصرار دارد که امنیت ملی آمریکا در درازمدت به وفاداری به قانون اساسی ما و حاکمیت قانون بستگی دارد ، و تشخیص می دهد که بلافاصله پس از 11 سپتامبر ، ما بعضی اوقات نتوانستیم این معیارها را تعیین کنیم و راه را تعیین کنیم.” که در آن دولت من به مبارزه با تروریسم نزدیک خواهد شد. “سخنان خوب ، نه آنچه شما انجام دادید.

هنگامی که رئیس جمهور اشتباه می کند عواقبی برای دموکراسی آمریکا وجود دارد. در سال 2012 ، جان وایتهد ، بنیانگذار م Instituteسسه راترفورد ، نوشت كه افشاگری بر اینكه پرزیدنت اوباما ، خارج از “لیست ترور” دولت عمل می كند ، شخصاً مسئول كسی است كه باید توسط هواپیماهای بدون سرنشین ارتش كشته شود … فقط اینقدر ما را تحت فشار قرار داد. نزدیک تر به این زوال سریع استبداد “.

چهار سال بعد ، ما دونالد ترامپ را انتخاب کردیم.

نظرات بیان شده در این مقاله از نظر نویسنده است و لزوماً منعکس کننده تحریریه الجزیره نیست.[ad_2]