معاون رئیس جمهور برزیل با بولسونارو مخالفت می کند: “البته ما یک واکسن می خریم | اخبار از آمریکای لاتین


اظهارات معاون رئیس جمهور یک هفته پس از رئیس جمهور برزیل ، ژائر بولسونارو ، اعلام شد که برزیلی ها برای خواص واکسن چینی “خوکچه هندی” نخواهند بود.

معاون رئیس جمهور هامیلتون مورائو روز جمعه در آخرین نمونه از جنجال خود با رئیس جمهور جائر بولسونارو گفت ، دولت برزیل “البته” واکسن چینی علیه COVID-19 را خریداری می کند ، که در این کشور در حال آزمایش است.

هفته گذشته ، بولسونارو ، منتقد دیرینه چین ، گفت که دولت فدرال واکسن COVID-19 را از سینوواک چین خریداری نمی کند ، یک روز پس از آنکه وزیر بهداشت گفت این واکسن در برنامه ایمن سازی کشور گنجانده شده است.

اظهارات وی بحث داغی را در مورد سیاست واکسن بین رئیس جمهور و مدیران کلیدی در حال بررسی گزینه های جایگزین واکسن AstraZeneca ، که دولت فدرال به آن اولویت داده است ، برانگیخت.

موراو در مصاحبه ای با مجله Veja که روز جمعه در جایگاه حاضر شد ، اظهار داشت كه موقعیت بولسونارو بی ربط است و این منجر به جنگ لفظی با رقبای سیاسی مانند جوآو دوریا فرماندار سائو پائولو می شود.

“دولت واکسن را خریداری خواهد کرد ، البته خریداری خواهد کرد. ما قبلاً در بوتان برای تولید این واکسن سرمایه گذاری کرده ایم. دولت از این امر فرار نخواهد کرد. “

مرکز دولتی تحقیقات زیست پزشکی در سائوپائولو ، موسسه بوتانتان ، در حال آزمایش واکسن Sinovac است. دوریا امیدوار است تا پایان سال تصویب مقررات قانونی را دریافت کند و واکسیناسیون افراد را از ژانویه آغاز کند.

روز چهارشنبه ، آنویسا ، تنظیم کننده بهداشت برزیل گفت که اجازه واردات مواد اولیه از Sinovac برای تولید واکسن را داده است.

مورائو به عنوان یک مقام منتخب ، در تناقض با برخی از سخنان پرهیجان بولسونارو ، احساس راحتی می کند. در میان جامعه تجارت و دیپلمات ها ، وی به عنوان صدای عمل گرایانه در دولت دیده می شود.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>