نخست وزیر ارمنستان مسئولیت شکست در قره باغ کوهستانی را بر عهده می گیرد اخبار


تحت فشار ، نیکول پاشینیان گناه خود را می پذیرد و می گوید دولت به قربانیان جنگ شش هفته ای منجر به کشته شدن صدها نفر خواهد شد.

نخست وزیر ارمنستان ، نیکول پاشینیان ، مسئولیت باخت نبرد اخیر برای قره باغ کوهستانی را به عهده گرفت ، زیرا او یک کارزار شش ماهه برای اطمینان از ثبات دموکراتیک را کشف کرد ، حتی زمانی که ساختار دولت ارمنستان تغییر می کرد.

پاشینیان درخواست مخالفان و معترضین به استعفا را به دلیل آنچه که آنها مدیریت فاجعه آمیز درگیری شش هفته ای بین آذربایجان و نیروهای ارمنی قومی بر سر محاصره قره باغ و مناطق اطراف آن اعلام کردند ، رد کرد.

با میانجیگری روسیه ، مناطق مسالمت آمیز سرزمین هایی که قبلاً تحت کنترل ارمنی ها بودند ، به آذربایجان تحویل داده شده اند ، که نیروهای آنها قطعاتی را از دست داده اند که باکو در جنگ قبلی در دهه 1990 از دست داده است.

وزیر امور خارجه ارمنستان اوایل این هفته استعفا داد و رئیس جمهور ، که عمدتا یک چهره بود ، خواستار انتخابات زودهنگام پارلمان شد.

پاشینیان روز چهارشنبه در پستی در فیس بوک بار دیگر تکرار کرد که مسئولیت کامل آنچه اتفاق افتاده را به عهده می گیرد ، اما گفت اکنون مسئول تثبیت ارمنستان و تأمین امنیت ملی آن است.

وی قبل از ذکر 15 نقطه عملی که می خواست به آنها بپردازد ، نوشت: “من کاملاً مصمم هستم.”

وی گفت که می خواهد تلاش کند روند مذاکرات رسمی قره باغ کوهستانی را تحت نظارت گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا از سر بگیرد و بازگشت افراد به سرزمین هایی را که هنوز تحت کنترل ارمنی ها هستند در اولویت قرار دهد.

این به معنای کمک به مردم در بازسازی خانه ها و زیرساخت های آسیب دیده ، ارائه کمک مالی به خانواده های سربازان کشته شده در درگیری و مراقبت صحیح از مجروحان بود.

وی گفت که او همچنین می خواهد وضعیت حقوقی قره باغ کوهستانی را بررسی کند ، اصلاحات نظامی انجام دهد ، قانون انتخابات را اصلاح کند و بر مبارزه با ویروس کرونا و اقتصاد تمرکز کند.

پاشینیان نوشت: “در ژوئن 2021 ، من گزارشی در مورد این نقشه راه ارائه خواهم کرد.” “افکار عمومی و واکنش هنگام تصمیم گیری در مورد اقدامات آینده مورد توجه قرار خواهد گرفت.”

در همین حال ، آذربایجانی ها در حال گشت و گذار در مناطقی هستند که در طی درگیری تصرف کرده اند ، که منجر به کشته شدن بیش از 1000 نفر از جمله غیرنظامیان دو طرف شده است.

ارمنی های قومی ترک این مناطق با عصبانیت ساختمان هایی را آتش زدند که طبق توافق آتش بس مجبور به ترک آن شدند.

هیکمت هادجیف ، دستیار رئیس جمهور الهام علی اف ، روز چهارشنبه در شهر فوزولی ویدیویی را در توییتر به اشتراک گذاشت و گفت: “دیگر هیچ ساختمان مستحکمی باقی نمانده است.”Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>