نیوزیلند به قانونی شدن اتانازی رأی مثبت داده است نیوزلند


کمیسیون انتخابات این کشور روز جمعه اعلام کرد که نیوزیلند به قانونی شدن اتانازی رأی داده است ، اما ممکن است استفاده از شاهدانه برای تفریح ​​را پس از دو همه پرسی که بخشی از انتخابات عمومی این ماه بود ، رد کند.

از نیوزیلند س wereال شد که آیا با لایحه انتخاب پایان زندگی ، که اجازه می دهد در افراد کمکی با بیماری فانی و در معرض شرایط و اقدامات احتیاطی جان خود را از دست بدهیم ، موافقت می کنید؟

کمیسیون با صدور نتایج مقدماتی ، گفت که بیش از 65.2 درصد از کسانی که رأی داده اند با تصویب قانونی که اجازه اتانازی را می دهد موافق هستند.

تقریباً نیم میلیون رای هنوز شمارش نشده و نتایج نهایی در تاریخ 6 نوامبر اعلام خواهد شد.

رأی “بله” به معنای پیوستن نیوزلند به گروه کوچکی از کشورها و سرزمین ها از جمله هلند و کانادا است که اتانازی را قانونی دانسته اند. دولت باید اجرای قانون را تا اکتبر 2021 تضمین کند.

نخست وزیر ، جاسیندا آردرن ، که بار دیگر با اکثریت آرا انتخاب شد ، از این لایحه و همچنین قانونی شدن حشیش برای مصارف تفریحی حمایت کرد.

کمیسیون انتخابات گفت 53.1 درصد از رای دهندگان با این طرح مخالفت می کنند ، این کشور تنها سومین کشور کانادا و اروگوئه است که مصرف مواد مخدر در بزرگسالان را قانونی می کند.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>