وارث تاج و تخت سعودی از طریق واتس اپ احضار دادگاه را ارائه داد عربستان سعودی


سعد الجابری ، مقام سابق اطلاعاتی عربستان سعودی ادعا می کند که محمد بن سلمان ، ولیعهد ، نیروی حمله ای را برای کشتن وی در کانادا ارسال کرده است.

اسناد جدید ثبت شده در دادگاه فدرال آمریکا نشان می دهد که محمد بن سلمان (MBS) ، وارس تاج و تخت عربستان سعودی ماه گذشته به اتهام شکنجه و اقدام به قتل علیه مشاور امنیتی سابق عربستان ، از طریق واتس اپ احضار احضار کرده است.

دادگاه واشنگتن دی سی نیز طبق اسناد دادگاه احضاریه – اخطاریه رسمی دادخواست علیه شخص مورد شکایت – را از طریق واتس اپ به 9 کارمند دیگر سعودی – از جمله بدر العساکر ، سعود القحطانی و احمد اسیری ارسال کرد. .

بیزینس اینسایدر گزارش داد ، توماس مسترز ، محقق پزشکی قانونی رایانه ، در بیانیه ای که روز پنجشنبه در دادگاه ثبت شد ، تأیید کرد که پرونده با موفقیت به واتس اپ در 22 سپتامبر تحویل داده شد و 20 دقیقه بعد به عنوان خوانده شده از تلفن MBS علامت گذاری شد.

ادعا می شود MBS از واتس اپ برای جاسوسی جف بزوس ، مدیرعامل آمازون و هک تلفن جمال هاشوگی روزنامه نگار سعودی که در اکتبر 2018 توسط کنسولگری عربستان توسط عوامل سعودی کشته شد ، هک کرده است.

در این پرونده ، سعد الجابری ، مشاور امنیتی سابق ادعا می کند که MBS 50 “جوخه کشتار” را از عربستان سعودی به کانادا فرستاد تا در اکتبر 2018 “حذف” شود ، اما سعودی ها از ورود به مرز منع شدند.

در گزارش اخبار آمده است که الجبری ادعا می کند که سو assass قصد چند روز پس از ترور هاشوگی صورت گرفته است.

چندین آژانس اطلاعاتی ، از جمله CIA ، به این نتیجه رسیده اند که MBS دستور ترور خاشوگی را صادر کرده است – اتهاماتی که ریاض آنها را رد کرده است. دولت سعودی گفته است مقامات اطلاعاتی عربستان کلاهبردار شده اند.

دارایی اطلاعات آمریکا

الجابری رئیس اطلاعات سابق با محمد بن نایف وارث تاج و تخت بود که MBS او را در سال 2017 در یک کاخ سرنگون کرد.

عربستان سعودی با ارسال پیام های قرمز به اینترپل خواستار بازگرداندن الجابری شد – که بعداً توسط این سازمان به دلیل سیاسی رد شد – و از کشورهای دیگر خواست که وی را به پادشاهی بازگردانند و جاسوس سابق را به فساد مالی متهم کرد.

گزارش شده است که الجبری به اطلاعات حساس دسترسی دارد ، که MBS می ترسد ممکن است آنها را به خطر بیاندازد.

در دادخواست 22 سپتامبر ، الجابری به عنوان “دارایی اطلاعاتی ایالات متحده” ذکر شد.

در این شکایت ادعا می شود که دانش وی از خانواده سلطنتی و دادگستری عربستان سعودی را تهدید می کند.

در ماه مارس ، مقامات سعودی دو کودک مسن و برادر الجبری را دستگیر کردند تا تلاش کنند او را از تبعید در کانادا به پادشاهی بازگرداند.

احضاریه برای MBS نیز در ماه آگوست توسط دادگاه DC صادر شد.

در این دادخواست ادعا شده كه MBS دستور بازداشت دو تن از فرزندان الجابری را كه از خانه خود در ریاض پایتخت مفقود شده اند ، ساخته و سایر اقوام نیز دستگیر و شكنجه شده اند “همه در تلاش برای ترغیب دکتر سعد به عربستان سعودی. کشته شده “.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>