واقعاً چه چیزی در پشت چالش های حقوقی ترامپ قرار دارد؟ | آمریکا و کانادا


با گذشت بیش از دو هفته از انتخابات ریاست جمهوری و کنگره آمریکا ، هنوز در مورد نتیجه عدم اطمینان وجود دارد. در حالی که بسیاری از رسانه های آمریکایی جو بایدن ، نامزد حزب دموکرات را به عنوان برنده اعلام کردند ، رئیس جمهور دونالد ترامپ از قبول شکست خودداری کرد. مبارزات انتخاباتی وی ، به رغم اینکه نزدیک به 80 درصد آمریکایی ها بایدن را به عنوان رئیس جمهور بعدی خود به رسمیت می شناسند ، پرونده هایی را برای به چالش کشیدن شمارش آرا تشکیل داد.

رهبر جمهوری خواهان همچنین از چالش های حقوقی ترامپ و ادعاهای کلاهبرداری گسترده رای دهندگان حمایت کردند. هیچ یک از اینها نمی تواند نتایج انتخابات را تغییر دهد ، پس چه چیزی پشت این استراتژی است؟ بسیاری این را دلیل اصلی خود کبودی و ناتوانی ترامپ در پذیرش شکست می دانند ، که مطمئناً عاملی است ، اما این استراتژی بیشتر در رابطه با اتحاد پایگاه جمهوری خواهان و آماده سازی برای مقاومت در برابر دموکرات ها است.

چالش های حقوقی

ما سفرهای سنگینی را پیش رو داریم تا اینکه نتایج انتخابات به طور رسمی تأیید شود ، که به دلیل چالش های قانونی که ترامپ و حزب جمهوری خواه آغاز کرده اند ممکن است هفته ها طول بکشد. آنها تاکنون بیش از دوازده پرونده قضایی ایالتی و فدرال در پنج ایالت در صحنه جنگ تشکیل داده اند که بایدن با اختلاف کمی پیروز شد: پنسیلوانیا ، میشیگان ، نوادا ، آریزونا و جورجیا.

حدود نیمی از این پرونده ها رد شده است ، دو مورد – در نوادا و پنسیلوانیا – تأیید شده اند و بقیه در حال رسیدگی هستند. این پرونده ها مواردی را در این روند به چالش می کشند ، مانند شمارش نامه های رایانه ای و آرا provision موقت که پس از روز انتخابات رسیده اند ، دسترسی ناظران ، رأی گیری های غیابی با اطلاعات ناقص ، موارد تمدید ایالت برای شمارش آرا برای ارسال و غیره.

آرا بیشتر به نفع بایدن ریخته می شد و استراتژی انتخاباتی ترامپ این است که هرچه بیشتر از این آرا را بدست آورد. سه مورد از چالش های حقوقی پنسیلوانیا – از جمله آنچه تأیید شده است – به رای گیری های سفارشی ارسال می شود. اگرچه هنوز مشخص نیست که در صورت پذیرش پرونده های بیشتر در دادگاه ، چه تعداد رأی می تواند تحت تأثیر قرار گیرد ، اما احتمالاً دهها هزار مورد وجود ندارد.

بایدن با حدود 82000 رأی دولت این ایالت را رهبری می کند و بنابراین ، حتی اگر سایر دعاوی قضایی نیز تأیید شود ، بعید است نتیجه آنها تغییر کند.

این امر در مورد سایر کشورها نیز صدق می کند. بایدن با بیش از 140،000 رای در میشیگان ، ترامپ را رهبری می کند. بیش از 33000 رأی در نوادا ؛ بیش از 20،000 رای در ویسکانسین تقریباً 14000 نفر در جورجیا ؛ و 10 هزار رأی در آریزونا.

شمارش با حاشیه کمتر از 1 درصد آرا نیز بعید است منجر به پیروزی ترامپ شود. در گذشته ، چنین رویه هایی منجر به تغییر تنها چند صد رأی شده است.

استراتژیست های جمهوری خواه اغلب به اهمیت سرشماری سال 2000 در فلوریدا اشاره می کنند که در واقع به جورج دبلیو بوش ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری کمک کرد. اما آنها فراموش می کنند که بگویند در یک کشور متزلزل حدود 500 رأی بود. انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 مربوط به صدها هزار رای در 5 کشور در حال تغییر است.

اگرچه آنچه ترامپ و حزب جمهوری خواه می توانند ادعا کنند ، هیچ دلیل جدی در مورد تقلب در رأی دهندگان وجود ندارد ، و قطعاً هیچ مدرکی مبنی بر بی نظمی گسترده که می تواند بر نتایج انتخابات تأثیر بگذارد ، وجود ندارد. به گزارش نیویورک تایمز ، مقامات انتخاباتی در 49 ایالت مشکلات عمده رای گیری را گزارش نکردند.

مخالفت با دولت بایدن

ترامپ می داند که نمی تواند نتایج انتخابات را واگرد کند ، اما هنوز هم پیش روی آنها است. بسیاری از جمهوری خواهان که علناً از وی حمایت می کنند نیز واقعاً باور ندارند که این موارد نتیجه انتخابات را تغییر خواهد داد.

اما آنها به ترامپ می چسبند زیرا ، چه پیروز شود و چه باخت ، وی همچنان رهبر حزب جمهوری خواه باقی می ماند و همچنان موفق شد بیش از 73 میلیون رای کسب کند. طرفداران ترامپ هنوز بخش قابل توجهی از رای دهندگان ایالات متحده را تشکیل می دهند و بسیاری از جمهوری خواهان در کنگره از ترس بیگانگی طرفداران وی در حوزه های انتخابیه خود ، سکوت را انتخاب می کنند.

GOP همچنین منافع کوتاه مدت و بلند مدت را از این استراتژی می بیند. در کوتاه مدت ، این بسیج می تواند به آنها کمک کند تا در انتخابات دور دوم کنگره گرجستان در ژانویه پیروز شوند ، که این اطمینان را می دهد که سنا تحت کنترل جمهوری خواهان باقی بماند.

در طولانی مدت ، این می تواند به جمهوریخواهان کمک کند تا مجلس نمایندگان را در انتخابات میان دوره ای 2022 و به طور بالقوه کاخ سفید در سال 2024 کنترل کنند. جمهوریخواهان کاخ در سال 2020 عملکرد بهتری نسبت به انتظار داشتند ، حداقل شش کرسی و بنابراین قدرت دموکراتیک در مجلس نمایندگان کاهش می یابد. این بدان معناست که مبارزات انتخاباتی جمهوری خواهان برای ثبت نام رای دهندگان در ایالت های در حال چرخش مانند فلوریدا کارساز بوده است و مطمئناً بسیج جمهوری خواهان به گسترش آن کارزار کمک خواهد کرد.

اما نگران کننده تر ، استفاده جمهوری خواهان از روایت “انتخابات سرقت شده” همچنین تقویت مقاومت در برابر دولت آینده بایدن است. این موضوع هفته گذشته در تظاهرات طرفداران ترامپ در واشنگتن و جاهای دیگر آشکار شده بود.

در ماه ها و شاید سال های آینده ، از تقلب های جعلی و ادعایی در انتخابات برای متحد شدن در پایگاه ترامپ ، ایجاد تنش در جوامع و فضاهای عمومی در سراسر کشور و فشار به دولت بایدن برای دنبال نکردن یک سیاست مترقی استفاده خواهد شد. .

این احتمالاً در کنگره اتفاق می افتد ، جایی که جمهوریخواهان تمام تلاش خود را برای تضعیف اجماع احتمالی دو جانبه در مورد ابتکارات دموکراتیک در زمینه بهداشت ، مهاجرت ، تغییرات آب و هوایی ، حقوق زنان و سایر موضوعات با هدف معکوس کردن انجام می دهند. ترامپ.

در حال حاضر ، واضح است که به نظر نمی رسد رهبری جمهوری خواه اهمیتی برای دامن زدن به تئوری های توطئه و اطلاعات غلطی که موجب تضعیف نهادهای دموکراتیک آمریکا هستند ، باشد. بایدن پس از سالها قطب سیاسی خواستار وحدت و بهبودی بود ، اما توافق ادامه حزب جمهوری خواه با سیاستهای سمی ترامپ نشان داد که گردهم آوردن ملت برای او دشوار است. باید منتظر زمانهای آشفته پیش رو باشیم.

نظرات بیان شده در این مقاله از نظر نویسنده است و لزوماً منعکس کننده تحریریه الجزیره نیست.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>