ژاپن در “حداکثر هشدار” در COVID-19 ، توکیو در بالاترین سطح ژاپن


روز چهارشنبه رکورد 2200 مورد گزارش شد که مقامات توکیو را وادار کرد شهر را به بالاترین سطح هشدار منتقل کنند.

نخست وزیر یوشیهیده سوگا روز پنجشنبه گفت ژاپن پس از تأیید تعداد رکورد روزانه ویروس کرونا در آماده باش است ، اما گفت که دولت قصد ندارد محدودیت های بیشتری را برای محدود کردن شیوع اعمال کند.

روز چهارشنبه حدود 2200 مورد جدید در سراسر کشور ثبت شد که نزدیک به 500 مورد در پایتخت ، توکیو ، یک کلانشهر پراکنده نزدیک به 14 میلیون نفر ثبت شده است.

متعاقباً ، مقامات شهری این شهر را به بالاترین سطح یعنی چهار سطح ارتقا دادند ، اما این حرکت با محدودیت اضافی در فعالیت ها همراه نیست و رسانه های ژاپنی اعلام کردند که فعلا تعطیلی زودهنگام این کار بعید است.

اگرچه در مقایسه با ارقامی که در برخی دیگر از کشورها مشاهده می شود ، اندک است ، اما این اعداد برای ژاپن افزایش چشمگیری نشان می دهد ، جایی که آزمایش ها اغلب کوچکتر از سایر نقاط جهان است.

سوگا به خبرنگاران گفت: “ما اکنون در حداکثر آمادگی قرار داریم.”

وی افزود: “لطفا ژاپنی ها اصولی مانند استفاده از ماسك را كاملاً رعایت كنند.”

حتی با وجود توکیو در بالای مقیاس چهار نمره COVID-19 ، بعید به نظر می رسد که مشاغل مجبور به کاهش ساعات کار خود باشند [Issei Kato/Reuters]

تلویزیون NHK گفت که سوگا از مشاوران خبره خواسته است تا پنجشنبه و جمعه برای بررسی تعداد فزاینده عفونت ها قبل از اقدام دولت در این زمینه دیدار کنند.

سخنگوی ارشد دولت گفت که او قبل از اقدام به کنترل سطح عفونت و توانایی بیمارستان ها برای مقابله با آن خواهد پرداخت.

کاتسونوبو کاتو در یک نشست خبری منظم گفت: “ما بر اساس شرایط پاسخ کافی خواهیم داد.”

سوگا گفت اگر بخواهند شركتها زودتر تعطیل شوند از مناطق محلی حمایت می كند و باید محدودیت هایی را در نظر گرفت ، از جمله محدود كردن گروه های رستوران به چهار.

تاکنون ، ژاپن از رویکرد نسبتاً آرام به ویروس کرونا با محدودیت های محدود اعمال شده در سایر نقاط جهان استفاده کرده است. حتی وضعیت اضطراری که در ابتدای سال اعلام شده بود ، مشاغل را به تعطیلی یا ماندن مردم در خانه را موظف نمی کند.

اگرچه این آزمایشات افزایش یافت ، اما آنها تقریباً پایین بودند و تقریباً 5000 تا 6000 نفر هر روز در پایتخت آزمایش می شوند.

هنوز هم ، در ژاپن شیوع نسبتاً کمی وجود داشته است ، از زمان کشف ویروس در ژانویه تاکنون ، تقریباً 121،000 مورد گزارش شده و کمی بیش از 1900 مورد مرگ و میر داشته است.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>