ژنرال هند برای چین: “درگیری های بزرگ را نمی توان منتفی دانست” هند


رئیس دفاع بیپین راوات می گوید اوضاع در خط کنترل عملی ، مرز واقعی دو کشور در هیمالیا ، متشنج است.

فرمانده ارشد نظامی هند گفت: مخالفت شدید با مرز با نیروهای چینی در هیمالیای غربی می تواند درگیری بیشتری ایجاد کند ، حتی در حالی که فرماندهان ارشد هر دو طرف برای هشتمین دور گفتگوهای ماه های اخیر در نزدیکی خط مقدم دیدار کردند.

رئیس دفاع بیپین راوات گفت که اوضاع در خط کنترل عملی ، مرز واقعی در شرق لاداخ ، جایی که هزاران سرباز هند و چین در یک تقابل یک ماهه حبس شده اند ، متشنج است.

راوات آنلاین گفت: “ما هیچ تغییری در خط کنترل واقعی را قبول نمی کنیم.”

وی گفت: “در محاسبه کلی امنیت ، برخوردهای مرزی ، تخلفات و اقدامات نظامی تاکتیکی بدون دلیل که منجر به درگیری بیشتر می شود را نمی توان منتفی دانست.”

جنگ وحشیانه تن به تن در ماه ژوئن منجر به کشته شدن 20 نفر از نیروهای هندی و کشف نشده از نیروهای چینی شد که منجر به تشدید تنش ها و استقرار عمده در منطقه مرزی دورافتاده شد.

از آن زمان ، هر دو طرف سعی کرده اند از طریق کانال های دیپلماتیک و نظامی اوضاع را تخفیف دهند ، اما پیشرفت چندانی نکرده اند و نیروهای خود را در صحراهای برفی لاداخ با دمای پایین مواجه کردند.

در همین حال ، مقامات دهلی نو گفتند ، فرماندهان ارشد هندی و چینی روز جمعه در لاداخ برای هشتمین دور مذاکرات رهبران نظامی از زمان آغاز بحران دیدار کردند.

به گفته یک مقام هندی ، مذاکرات احتمالاً شامل بحث درباره پیشنهاد چین برای عقب نشینی برخی از نیروها از منطقه مورد مناقشه در ساحل شمالی دریاچه پانگونگ تسو است ، جایی که نیروها با فاصله چند صد متری از هم جدا شده اند.

این مقام گفت: نیروهای پیاده با پشتیبانی توپخانه و خودروهای زرهی نیز رو به ساحل جنوبی دریاچه هستند ، جایی که چین برای عقب نشینی هند را تحت فشار قرار می دهد.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>