گرین والد با استناد به سانسور از The Intercept استعفا داد آمریکا و کانادا


روزنامه نگار برنده جایزه پولیتزر ، که رسوایی جاسوسی آمریکا را شکست ، گفت که به دلیل مقاله انتقاد از جو بایدن ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ، سانسور شده است.

گلن گرین والد ، برنده جایزه پولیتزر ، روز پنجشنبه گفت که پس از آنکه آژانس تحقیقاتی آمریکا اعلام کرد از انتشار مقاله انتقاد از جو بایدن ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری امتناع ورزیده است ، از عضویت The Intercept استعفا داده است.

گرین والد ، یکی از اولین روزنامه نگاران گزارش اسناد ادوارد اسنودن در مورد رسوایی نظارت گسترده ایالات متحده در سال 2013 ، گفت که وی در حال ترک وب سایت است که در سال 2014 با دو روزنامه نگار دیگر راه اندازی شده است.

“دلیل نهایی و تحریک آمیز این است که سردبیران The Intercept با نقض حق قراردادی من در زمینه آزادی ویراستاری ، مقاله ای را که این هفته نوشتم با امتناع از انتشار آن سانسور کردند مگر اینکه تمام بخشهای منتقد کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دموکرات را حذف کنم. جو بایدن. “گرین والد در پستی در وبلاگ Substack گفت.

مقاله گرین والد در انعکاس صریح ادعاهای فساد علیه پسر معاون سابق رئیس جمهور در تاریخ اخیر نیویورک پست ، اخبار مغرضانه بایدن را متهم کرده است.

پست هانتر بایدن را متهم کرد که در معاملات تجاری نادرست در اوکراین امکان دسترسی به پدرش را فراهم کرده است.

توییتر توزیع مقاله را در میان س questionsالات مربوط به “منشا مواد” مورد اعتماد خود محدود کرده است ، از جمله ایمیل هایی که ظاهراً از لپ تاپ دریافت شده توسط هانتر بایدن در یک مرکز خدمات در دلاور سال گذشته دریافت شده است.

فیس بوک همچنین توانایی کاربران در پیوند دادن به مقاله را محدود کرد و گفت – همراه با چندین خبرگزاری آمریکایی – که سوالاتی در مورد اعتبار آن وجود دارد.

گرین والد 53 ساله در سال 2013 گاردین را ترک کرد و با استفاده از بنیانگذار eBay پیر امیدیار The Intercept را ساخت.

وی وی را به “همان گرایش های سرکوب ، سانسور و همگنی ایدئولوژیکی که مطبوعات ملی را آزار می دهد” متهم کرد.

در پاسخ ، The Intercept به حمله به روزنامه نگار مقیم برزیل پاسخ داد و وی را “پیرمردی که هیستری پرتاب می کند” خواند و گفت این اوست که اجازه داد استانداردهای وی سقوط کند.

“ما بیشترین احترام را برای روزنامه نگار گلن گرین والد داریم ، که ما افتخار کردیم و به خاطر بسیاری از کارهایی که در طول شش سال گذشته با او انجام داده ایم ، افتخار می کنیم. گلن کسی است که از ریشه اصلی روزنامه نگاری خود منحرف شده است ، نه The Intercept ، “این وب سایت در بیانیه ای نوشت.

در بیانیه اضافه شده است: “در حالی که او ما را به تعصب سیاسی متهم می کند ، او سعی داشت ادعاهای مشکوک یک کارزار سیاسی – کارزار انتخاباتی ترامپ – را بازیافت کند و آنها را مانند روزنامه نگاری شستشو دهد”.

گرین والد آخرین پیش نویس مقاله مورد بحث را منتشر كرد. و در پاسخ به بیانیه The Intercept ، نامه های الکترونیکی درباره این آهنگ با سردبیران سایت صحبت می کند تا زمانی که انتشار آن تکذیب شود.

گرین والد ، که در برزیل زندگی می کند ، در سال 2014 در مورد گزارش نشت از پیمانکار سابق NSA ، اسنودن برای برنامه های نظارت گسترده الکترونیکی ، به پولیتزر گفت.

در اوایل سال جاری ، دادستان های فدرال در ایالت آمریکای جنوبی ، گرین والد را به کمک به گروهی از هکرها متهم کردند که تلفن مقامات دولتی را که در تحقیقات بزرگ فساد مربوط به دولت رئیس جمهور جائر بولسونارو نقش داشتند ، رهگیری کردند.

وکلای گرین والد ادعاهای دادستان را “عجیب” خواندند و گفتند که این اتهامات حکم دادگاه عالی دفاع از روزنامه نگار و آزادی مطبوعات در برزیل را به چالش می کشد.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>