یک مصری در میدان تحریر قاهره خود را به آتش کشید خاورمیانه


منابع گفتند ، این مرد که به نظر می رسد از فساد فزاینده دولت شکایت دارد ، برای سوختگی در بیمارستان تحت درمان قرار گرفته است.

منابع امنیتی گفتند: مردی در میدان مرکزی قاهره ، قاهره خودسوزی کرد و به دلیل سوختگی در بیمارستانی در پایتخت تحت مداوا قرار گرفت.

در مورد حادثه روز پنجشنبه هیچ اظهار نظر رسمی صورت نگرفته است.

به نظر می رسد فیلم هایی که در شبکه های اجتماعی در حال چرخش است ، نشان می دهد که از محمد حسنی در حال قدم زدن در خیابان و سپس در میدان ، مرکز کانون انقلاب 2011 مصر ، به اتهام ادعای فساد در کشور ، عکس گرفته شده است.

او در پایان یک فیلم 20 دقیقه ای که به صورت زنده در فیس بوک منتشر کرد ، قبل از آتش زدن لباس هایش ، با لباس و کراوات شروع به جیغ زدن کرد.

وی در این فیلم فریاد می زد: “افرادی که در کنار من هستند ، ثروتمندترین کشور جهان ، بهترین کشور جهان … که توسط دزدان برگزار می شود.”

وی با اشاره به نخبگان حاکم در کشور گفت: “همه آنها فاسد هستند ، همه دزد هستند.”

ویدئوی دیگری که از بالکن مشرف به میدان ساخته شده است ، نگهبانان امنیتی و عابران را نشان می دهد که با آب و لباس گشاد آتش را خاموش می کنند.

الجزیره نمی تواند به طور مستقل فیلم ها را تأیید کند.

یک مقام امنیتی ناشناس گفت که حسنی اخیراً به دلیل پرونده های جنایی از زندان آزاد شده است ، اما جزئیات بیشتری نداد.

یک منبع در اداره امنیت قاهره گفت که حسنی تحت مراقبت در یک بیمارستان محلی بود و در آنجا به مقامات گفت که برای سازمان حسابرسی مرکزی مصر کار می کند.

این مقام امنیتی اخوان المسلمین غیرقانونی را به سوiting استفاده از حسنی متهم کرد. در این ویدئو اما ، حسنی گفت که وی عضوی از اخوان نیست.

مقامات پس از برکناری ارتش رئیس جمهور فقید محمد مرسی در سال 2013 هزاران عضو اخوان المسلمین را دستگیر کردند

این گروه پیوسته هرگونه ارتباط با خشونت را انکار می کند ، اما مقامات مصری آن را یک سازمان “تروریستی” می نامند.

این منبع امنیتی گفت: “اخوان المسلمین تروریست در حال سو exploاستفاده از یکی از اعضای روانشناختی خود است و وی را مجبور به سوزاندن لباسهای خود می کند تا هرج و مرج ایجاد کند.”

محافظان امنیتی در میدان تحریر ، محل برگزاری تظاهرات گسترده ای که رئیس جمهور سابق سابق حسنی مبارک را در سال 2011 برکنار کردند ، تحت نظارت دقیق قرار دارند.

مقامات اعتراضات عمومی را در میان سرکوب علیه جامعه مدنی و آزادی بیان در زمان رئیس جمهور عبدالفتاح السیسی ، که در سال 2013 پس از سرنگونی مرسی قدرت را بدست گرفت ، محدود کردند.

مصر در معرض یک وضعیت اضطراری تجدید پذیر در سال 2017 قرار گرفته است ، اقدامی که طبق گفته گروه های حقوق بشر ، به دولت اجازه می دهد تا مخالفت ها را فرو نشاند.

در سال های اخیر ده ها مصری صریح اخراج یا زندانی شده اند ، از جمله فعالان برجسته ، وکلا و روزنامه نگاران.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>