Dow 30000: معنای این مرحله از وال استریت است اخبار آمریکا و کانادا

[ad_1]

وال استریت آخرین مرحله خود را شکست وقتی میانگین صنعتی داو جونز در این هفته به 30000 رسید.

Dow با 454.97 واحد افزایش ، معادل 1.5٪ ، در روز 30،046.24 بسته شد. سرمایه گذاران با پیشرفت در تولید واکسن های ویروس کرونا و اخبار مبنی بر اینکه سرانجام انتقال قدرت به جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایالات متحده ، مورد تشویق قرار گرفت.

بازرگانان همچنین از این حرف که بایدن جانت یلن ، رئیس سابق فدرال رزرو را که بسیار مورد احترام است ، به عنوان وزیر دارایی انتخاب کردند ، استقبال کردند.

این حرکت یک آستانه روانشناختی است که توجه ها را به خود جلب می کند و سیگنال دلگرم کننده ای است که نشان می دهد روند صعودی در بازار فراتر از تعداد اندکی از سهام که وال استریت را از طریق همه گیر عبور می دهند ، در حال گسترش است.

اما Dow در 30،000 برای بیشتر حساب های بازنشستگی 401 (k) سرمایه گذاران کمتر از این واقعیت است که شاخص های گسترده تر بازار نیز در بالاترین سطح قرار دارند.

در اینجا نگاهی داریم به چگونگی گردهمایی داو در آخرین ضرب های 10 هزار نفری خود که برای اولین بار از ژانویه 2017 اتفاق می افتد و معنای آن برای سرمایه گذاران چیست.

Dow دقیقاً چیست؟

این معیاری برای 30 شرکت است که عمدتا سهام تراشه های آبی است و در تعدادی از صنایع توزیع شده است. اینها شامل ستاره های فنی مانند اپل و مایکروسافت و همچنین شرکت های صنعتی سنتی مانند بوئینگ و کاترپیلار می شوند. از دیگر اسب های آبی موجود در Dow ​​می توان به Nike و The Walt Disney Co.

معامله گران در روز سه شنبه نقطه عطفی را رقم زدند [File: Brendan McDermid/Reuters]

برخلاف بسیاری از اندازه گیری های بازار ، مهمترین نکته برای داو این است که قیمت سهام چقدر بالا است و نه اینکه هزینه های یک شرکت در کل چقدر است.

این بدان معنی است که یک درصد حرکت برای UnitedHealth Group تأثیر بیشتری نسبت به حرکت مشابه برای اپل در داو دارد ، اگرچه اپل بیش از شش برابر هزینه بیمه گر را دارد. این به این دلیل است که قیمت سهام UnitedHealth Group 336.01 دلار در برابر 115.17 دلار برای اپل است ، به دلیل وجود تعداد کمتری از سهام کل.

Dow با چه معامله ای 30،000 معامله می کند؟

این فقط یک عدد تصادفی است و به این معنی نیست که اوضاع خیلی بهتر از زمانی است که Dow در 29999 بوده است. جالبتر اینکه ، داو سرانجام تمام تلفات خود را از همه گیری بازیابی کرده و دوباره به ارتفاعات جدیدی رسیده است. این میزان 61.5 درصد بیشتر از افت زیر 18،600 در 23 مارس است.

بیش از 9 ماه طول کشید تا داو رکوردی را که در ماه فوریه به ثبت رساند قبل از اینکه وحشت ویروس کرونا باعث فروش نفس گیر بازار شود ، طول کشید.

چه چیزی داو را اینقدر بالا آورده است؟

سفر موشکی Dow به 30000 افزایش قابل توجهی از سوی فدرال رزرو ، که نرخ بهره کوتاه مدت را تقریبا به صفر کاهش داد و اقدامات دیگری را برای تثبیت بازارهای مالی انجام داد ، و کنگره که تریلیون ها دلار کمک مالی به اقتصاد کرد.

اقتصاد پس از شوک اولیه همه گیری بهبود یافت. به عنوان مثال ، مطالبات مزایای بیکاری از 6.9 میلیون در مارس به 742000 در هفته گذشته کاهش یافت. سود این شرکتها آنچنان که در ابتدا می ترسیدند نیست. و این فرصت برای انتشار واکسن COVID تا پایان سال اخیر به بازار دلیل بیشتری برای خوش بینی داده است.

وزن داو بیشتر بر سهام سهام صنایع مالی و صنعتی است که در طی همه گیر شدن اتفاق افتاده است [File: Brendan McDermid/Reuters]

در میان شرکت های منفرد ، اپل پس از جهش قیمت نزدیک به 275 به بیش از 500 دلار در پایان ماه آگوست ، کار سختی را در بهبود اولیه Dow انجام داد. تقسیم سهام چهار به یک در 28 آگوست قیمت سهام اپل را به زیر 130 دلار کاهش داد و تأثیر آن را بر داو کاهش داد ، اگرچه ارزش کلی بازار همچنان در حال افزایش است.

از آن زمان ، Honeywell و Caterpillar بیشترین رونق را به Dow داده اند زیرا انتظارات برای اقتصاد در حال بهبودی ایجاد شده است.

با نگاهی به بلند مدت ، سود اکثر شرکت های Dow به شدت افزایش یافته است ، و برای اولین بار در اوایل سال 2017 از آستانه 20،000 افزایش یافته است. به عنوان مثال ، در American Express ، تحلیلگران انتظار دارند که سود هر سهم از همه گیری بازگردد و در سال آینده به 6.69 دلار رسید ، در حالی که درآمد مکرر در سال 2016 از 6.07 دلار بود.

در عین حال ، امروز سرمایه گذاران بیشتر به ازای هر سود 1 دلار قیمت های بالاتری پرداخت می کنند ، زیرا گزینه های جذابیت کمتری دارند. بازده سه شنبه مالی 10 ساله 0.88 درصد در مقایسه با 2.5 درصد در ژانویه 2017 بود.

بنابراین این بدان معناست که حساب بازنشستگی 401 (k) من بهتر است؟

احتمالاً ، اما نه به این دلیل که Dow در 30،000 است. برای بیشتر 401 حساب (k) ، نحوه عملکرد S&P 500 بسیار مهمتر است. این بدان دلیل است که صندوقهای سرمایه گذاری بسیار بیشتری یا مستقیماً از S&P 500 تقلید می کنند یا نسبت به این شاخص نسبت به Dow.

برای اکثر حساب های بازنشستگی 401 (k) ، آنچه اهمیت بیشتری دارد نحوه عملکرد S&P 500 است. [File: Brendan McDermid/Reuters]

نزدیک به 4.6 تریلیون دلار سرمایه گذاری مستقیماً S&P 500 را ردیابی می کند ، در حالی که 6.65 تریلیون دلار دیگر با عملکرد شاخص اندازه گیری می شود. این مبلغ 11.24 تریلیون دلار تقریباً 360 برابر بیشتر از 31.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری است که عملکرد آنها را در برابر Dow ​​ردیابی یا مقایسه می کند.

رالی روز سه شنبه همچنین S&P 500 را به بالای رکوردشکنی در 16 نوامبر رساند.

پس چرا باید به داو توجه کرد؟

چیزی که جهش اخیر Dow ​​به 30000 نشان می دهد این است که اینها دیگر فقط سهام فناوری نیستند که بازار را هدایت می کنند.

پنج شرکت بزرگ فناوری – اپل ، مایکروسافت ، آمازون ، فیس بوک و شرکت مادر گوگل – تقریباً 22٪ از S&P 500 را از نظر ارزش بازار تشکیل می دهند. این به حرکات آنها تأثیر باورنکردنی در S&P 500 می دهد. Dow حتی شامل آمازون ، فیس بوک یا شرکت مادر گوگل نمی شود.

تسلط Big Tech در بهبود زودهنگام بازار دلیل بزرگی برای بازگشت S&P 500 به رکورد قبل از همه گیری خود در ماه آگوست نسبت به ماه نوامبر برای Dow است. اخیراً ، با افزایش امیدواری ها به احتمال زیاد رسیدن یک یا دو واکسن ، سود سهام بورس در حال افزایش است.

وزن Dow در سهام صنعت مالی و صنعتی سنگین تر است ، که اخیراً پس از توقیف قبیله همه گیر در صنعت ، عملکرد بهتری داشته اند.

ایستگاه بعدی برخورد داو به 40000 است ، درست است؟

بسیاری از استراتژیست های وال استریت خوشبین هستند که ممکن است سهام در سال 2021 افزایش یابد ، که دلیل اصلی آن احتمال ابتلا به واکسن است. اما بازار در آینده نزدیک با تهدیدهای زیادی روبرو است. مهمترین آنها وخیم شدن بیماری همه گیر است که دولتهای سراسر جهان را وادار می کند تا درجات مختلفی از محدودیتهای تجاری را بازگردانند.

حزب گرایی تلخ همچنین به این معنی است که کنگره تقریباً هیچ پیشرفتی در زمینه پشتیبانی مالی بیشتر از اقتصاد در این بین نداشته است. این آغاز یک زمستان بالقوه تاریک هم برای سلامتی و هم برای اقتصاد است.

بنابراین اگر داو چند بار دیگر از آستانه 30،000 عبور کرد تعجب نکنید.[ad_2]

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>