آمازون جمعه سیاه در فرانسه را به دلیل اعتراض کسب و کارهای کوچک به تأخیر می اندازد اخبار فرانسه


از زمانی که مقامات محدودیت های جدیدی را برای محدود کردن ویروس کرونا فراهم کردند ، تمام فروشگاه های غیر ضروری در فرانسه تعطیل شده اند.

Amazon.com Inc. و دیگر خرده فروشان عمده در فرانسه موافقت کرده اند جمعه سیاه را در میان اعتراضات رقبای کوچکتر که قبل از برگزاری مراسم تبلیغاتی برای بازگشایی فروشگاه های فیزیکی فعالیت می کردند ، به تعویق بیندازند.

آمازون و خرده فروشان سنتی ، از جمله فروشگاه های Galeries Lafayette ، توافق کرده اند تعطیلات خرید را از 27 نوامبر به 4 دسامبر موکول کنند. از زمان اکتبر 30 ، زمانی که مقامات محدودیت های جدیدی برای جلوگیری از گسترش ویروس اعمال کردند ، تمام فروشگاه های غیر ضروری در فرانسه تعطیل شده اند. قفل باید در تاریخ 1 دسامبر پایان یابد.

فردریک دووال ، مدیر کل آمازون فرانسه در بیانیه ای گفت: “امروز ، مانند بسیاری دیگر از خرده فروشان فرانسوی ، و به دنبال توصیه دولت ، ما تصمیم گرفته ایم جمعه سیاه را به تعویق بیندازیم ، اگر این اجازه می دهد خرده فروشان قبل از اول دسامبر بازگشایی شوند.

وزیر دارایی برونو لمیر از صاحبان مغازه های آجر و ملات و همچنین خرده فروشان آنلاین برای توافق در تعویق انداختن جمعه سیاه به مدت یک هفته ، به شرط افتتاح مغازه ها تا 27 نوامبر ، ستایش کرد نمایندگان صنعت در روز جمعه. رئیس جمهور امانوئل مکرون روز سه شنبه سخنرانی خواهد کرد. انتظار می رود که وی بیان کند که فرانسه به تدریج از محاصره خارج می شود و همه بخش های اقتصاد را دوباره فعال می کند.

لو مایر در اوایل هفته جاری گفت که افتتاح فروشگاه های غیر ضروری با یک رویداد تبلیغاتی گسترده که می تواند باعث ایجاد ازدحام در فروشگاه ها شود ، غیرمسئولانه نخواهد بود ، به دلیل تهدید یک بیماری همه گیر.

“مهم این است که فروشگاه های خود را دوباره راه اندازی کنیم. اگر این اولویت با به تعویق انداختن جمعه سیاه همراه شود ، ما با آن بحث نخواهیم کرد. “گفت: نیکولاس هاوس ، مدیرعامل گالری لافایت ، در مصاحبه روز جمعه با BFM Business. “اولویت ما استقبال از مشتریانمان در فروشگاه هایمان است و اگر بتوانیم این کار را از 27 نوامبر یا 28 نوامبر انجام دهیم ، خبر خوبی است.”

صاحبان سوپرمارکت

زنجیره های سوپرمارکت Carrefour SA ، Leclerc SA و Systeme U همچنین روز پنجشنبه گفتند که آنها از به تعویق انداختن یا متوقف کردن جمعه سیاه پشتیبانی خواهند کرد و برخی از خرده فروشان دیجیتال رای ممتنع دادند.

تیری پتی ، یکی از بنیانگذاران وب سایت فروش آنلاین Flash Showpriprivé ، هنگام ارائه با وزیر امور دیجیتال سدریک O گفت: “ما تصمیم گرفتیم جمعه سیاه را انجام ندهیم.” اما این یک رویداد مهم مصرف کننده است. آغاز فصل خرید کریسمس آغاز می شود. فرانسوی ها به قدرت خرید نیاز دارند. “

این تصمیم آمازون به دنبال نبرد برای حقوق کارگران در طی همه گیر شدن بیماری ، که هزینه آن سهم بازار این شرکت است.

دووال گفت ، سال گذشته آمازون 5.7 میلیارد یورو (6.76 میلیارد دلار) درآمد در فرانسه ایجاد کرد که تقریباً 1٪ از فروش خرده فروشی این کشور را نشان می دهد. طبق گزارش خزانه داری ، جمعه سیاه – واردات ایالات متحده – به یک رویداد عمده خرده فروشی در فرانسه تبدیل شده است و سال گذشته 6 میلیارد یورو درآمد کسب می کند.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>