داروی آرتروز ، الی لیلی ، تصویب فوری برای استفاده از COVID-19 را به دست آورد اخبار آمریکا و کانادا


داروی آرتریت باریسیتینیب برای استفاده در موارد اضطراری همراه با رمدزیویر برای درمان بیماران مبتلا به COVID-19 تأیید شده است.

اداره غذا و داروی ایالات متحده روز پنجشنبه استفاده اضطراری از داروی آرتریت الی لیلی و کو ، باریسیتینیب ، همراه با رمدزوییر توسط Gilead Sciences Inc ، برای درمان بیماران مبتلا به COVID-19 را تأیید کرد.

باریسیتینیب ، با نام تجاری Olumiant فروخته می شود ، داروی خوراکی مورد تایید FDA برای درمان آرتریت روماتوئید متوسط ​​تا شدید است.

این تأیید بر اساس بررسی داده ها از یک آزمایش بالینی بیماران بستری با COVID-19 ، تحت حمایت مالی انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی است.

این مطالعه نشان داد که تقریباً یک روز کاهش در میانگین زمان بهبودی در بیماران تحت درمان با این ترکیب در مقایسه با افرادی که با رمدزیویر درمان می شوند وجود دارد.

تنظیم کننده سلامت این دارو را در ترکیب با رملزیویر برای درمان مشکوک یا تایید شده آزمایشگاهی COVID-19 در بزرگسالان بیمارستانی و کودکان دو ساله یا بیشتر که نیاز به پشتیبانی اکسیژن دارند تأیید کرد.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>