در عرض چند ساعت کاهش ارزش دلار به میزان 4 هزار تامان اخبار فوری

در عرض چند ساعت کاهش ارزش دلار به میزان 4 هزار تامان  اخبار فوری


5fa3cd2995e50_5fa3cd2995e52

به گفته معامله گران فارکس در خیابان فردوسی ، از شب گذشته تعداد زیادی از مردم از ترس کاهش بیشتر قیمت ها ارزهای خود را می فروشند. آنها می گویند از روز شنبه ، زمانی که شرکت ها شروع به کار می کنند ، قیمت ها احتمالاً بیشتر کاهش می یابد.

فعالان بازار ارز می گویند از شب گذشته با افزایش شانس پیروزی دموکرات ها در انتخابات ایالات متحده ، فضای بازار ارز مثبت شده و این مسئله باعث کاهش ارزش قابل توجه ظرف چند ساعت شده است.

ارزش دلار در صرافی های رسمی در چند ساعت گذشته به کمتر از 25000 تامان رسیده است ، اما ، همانطور که صرافی ها می گویند: در مبدل ها خریدی انجام نمی شود ، حتی با قیمت های کانال 25000 تامان و بیشتر مردم خواستار فروش می شوند.

صبح دیروز ، پس از اعلام نتایج اولیه انتخابات ایالات متحده و احتمال زیاد ترامپ برای ریاست جمهوری ، بازار ارز تمایل به رشد داشت و دلار حتی ارزش 30 هزار تن را داشت ، اما از شب گذشته و اولین ساعت معاملات امروز (پنجشنبه) دلار در بازار آزاد با کاهش 4 هزار تامانی در 26 هزار تامان به کانال بازگشت.

تعدادی از صرافان در خیابان فردوسی با اشاره به افت ارزش ارز امروز به تسنیم گفتند: از آنجا که امروز نیمه تعطیل است و اکثر شرکت ها تعطیل هستند ، اکنون فقط مردم عادی ارزهای معمولی خود را می فروشند اما از روز شنبه بازار.

یکی از معامله گران فارکس تأکید می کند: روند نزولی ارزش ارز احتمالاً طی روزهای آینده ادامه خواهد داشت و به همین دلیل شرکت هایی که ارز دارند ، از روز شنبه ارز خود را به ریال تبدیل می کنند.

وی تأکید می کند که برخی از بازارها سعی کرده اند با اخبار جعلی و فضای منفی بازار قیمت ارز را افزایش دهند تا دلار خود را با قیمت بالا بفروشند ، اما امروز فضای بازار کاملاً رو به زوال است.

از روز گذشته ، قیمت درهم به زیر 8000 تامان در هر 1000 رسیده است و دلار در صرافی های رسمی و 26000 تامان در بازار آزاد به کمتر از 25000 تامان بازگشت.

از روز دوشنبه ، 12 اکتبر ، بانک مرکزی با اسکناس 50 میلیون دلاری روزانه وارد بازار می شود و سقف خرید توسط بانک ها و صرافی ها در بازار سازمان یافته ارز را به 500 هزار دلار افزایش داده است.

بر این اساس ، هفته گذشته سازنده بازار حدود 325 میلیون دلار به بازار آورد ، اما خریداری نشد. بانک مرکزی امروز اعلام کرد که در طول پنج روز کاری هفته دوم آبان (8 تا 14 نوامبر 1399) به طور متوسط ​​65 میلیون دلار ارز اسکناس در “بازار سازمان یافته ارز” با نرخ بازار عرضه کرده است. .

با وجود این مقدار عرضه و توانایی خرید هر صرافی در بازار مذکور به مبلغ 500000 دلار ، از مقدار عرضه برای دوره مذکور ، فقط حدود 11 میلیون دلار توسط صرافی ها خریداری شده است. این نشانگر عدم تقاضای موثر بازار برای ارز به صورت اسکناس است.

علاوه بر این ، گزارش ها از سیستم نیما نشان می دهد که در همین مدت ، حدود 546 میلیون دلار ارز توسط صادرکنندگان در سامانه نیما عرضه شده است.

به گفته صرافی های خیابان فردوسی ، از شب گذشته تعداد زیادی از مردم از ترس کاهش بیشتر قیمت ها ارزهای خود را می فروشند. آنها می گویند از روز شنبه ، زمانی که شرکت ها شروع به کار می کنند ، قیمت ها احتمالاً بیشتر کاهش می یابد.

آخرین اخبار (khabarfoori.com)

5fa3cd2995e50_5fa3cd2995e52

فعالان بازار ارز می گویند از شب گذشته ، با افزایش احتمال پیروزی دموکرات ها در انتخابات ایالات متحده ، فضای بازار ارز مثبت شده و این مسئله باعث کاهش ارزش قابل توجه ظرف چند ساعت شده است.

ارزش دلار در صرافی های رسمی در چند ساعت گذشته به کمتر از 25000 تامان رسیده است ، اما ، همانطور که صرافی ها می گویند: هیچ خریدی در مبدل ها ، حتی برای قیمت ها در کانال 25000 تامان وجود ندارد و بیشتر مردم خواستار فروش هستند.

صبح دیروز ، پس از اعلام نتایج اولیه انتخابات ایالات متحده و احتمال زیاد ترامپ برای ریاست جمهوری ، بازار ارز تمایل به صعود داشت و ارزش دلار حتی 30000 تن بود ، اما از شب گذشته و اولین ساعات معاملات امروز (پنجشنبه) با کاهش 4 هزار تامانی در 26 هزار تامان به کانال بازگشت.

تعدادی از صرافان در خیابان فردوسی با اشاره به افت ارزش ارز امروز به تسنیم گفتند: از آنجا که امروز نیمه تعطیل است و اکثر شرکت ها تعطیل هستند ، اکنون فقط مردم عادی ارزهای معمولی خود را می فروشند ، اما از روز شنبه با شروع کار شرکت افزایش می یابد تأمین کنندگان در بازار.

یکی از معامله گران فارکس تأکید می کند که روند نزولی قیمت ارز احتمالاً طی روزهای آینده ادامه خواهد داشت و به همین دلیل شرکت هایی که ارز خارجی دارند ، از روز شنبه ارز خود را به ریال تبدیل می کنند.

وی تأکید می کند که برخی از بازارها سعی کرده اند با اخبار جعلی و فضای منفی بازار قیمت ارز را افزایش دهند تا دلار خود را با قیمت بالا بفروشند ، اما امروز فضای بازار کاملاً رو به زوال است.

از دیروز قیمت درهم به زیر 8000 تامان در هر 1000 رسیده است و دلار در کمتر از 25000 تامان در صرافی های رسمی و 26000 تامان در بازار آزاد بازگشت.

از روز دوشنبه ، 12 اکتبر ، بانک مرکزی با اسکناس 50 میلیون دلاری روزانه وارد بازار می شود و سقف خرید توسط بانک ها و صرافی ها در بازار سازمان یافته ارز را به 500 هزار دلار افزایش داده است.

بر این اساس ، هفته گذشته سازنده بازار حدود 325 میلیون دلار به بازار آورد ، اما خریداری نشد. بانک مرکزی امروز اعلام کرد که برای پنج روز کاری هفته دوم آبان (8 تا 14 نوامبر 1399) به طور متوسط ​​65 میلیون دلار روزانه ارز در اسکناس در “بازار سازمان یافته ارز” با نرخ بازار عرضه می کند. .

با وجود این مقدار عرضه و توانایی خرید هر صرافی در بازار مذکور به مبلغ 500000 دلار ، از کل عرضه برای دوره مذکور ، فقط حدود 11 میلیون دلار توسط مبدل ها خریداری شده است. این نشانگر عدم تقاضای موثر بازار برای ارز به صورت اسکناس است.

علاوه بر این ، گزارش ها از سیستم نیما نشان می دهد که در همین مدت ، حدود 546 میلیون دلار ارز توسط صادرکنندگان در سامانه نیما عرضه شده است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>