هر آنچه درمورد رکورد Hamilton F1 با 500 کلمه باید بدانید خاورمیانه


آس انگلیسی در مسابقات گرندپری ترکیه هفتمین عنوان خود در فرمول یک را به دست آورد ، هم اکنون با مایکل شوماخر در این مسابقات قهرمانی است.

لوئیز همیلتون هنگامی که با رکورد هفت عنوان جهانی مایکل شوماخر برابر شد ، موقعیت خود را به عنوان یکی از بزرگان واقعی فرمول یک تثبیت کرد ، این یک موفقیت خارق العاده برای پسری است که در شرایط فروتن بزرگ شده است.

پیروزی او در روز یکشنبه در استانبول – 94th در حرفه خود – به او اجازه داد این عنوان را در سال 2020 به مسابقات قهرمانی خود در سال های 2008 ، 2014 ، 2015 ، 2017 ، 2018 و 2019 اضافه کند.

آس انگلیسی در یک کلاس مستر در شرایط مرطوب و لغزنده یک رکورد 94 پیروزی را در کارنامه قطار از مسابقات جایزه بزرگ ترکیه به دست آورد و با سه مسابقه ذخیره ، عنوان قهرمانی را به دست آورد.

همیلتون گفت: “من می دانم که من اغلب می گویم این فراتر از وحشی ترین رویاها است ، اما من در تمام طول زندگی خود را مخفیانه آنقدر بالا دیده ام.”

“من خیلی احساس غرق شدن کردم. من به یاد می آورم که مایکل این مسابقات جهانی را فتح می کرد. بدست آوردن یک ، دو یا حتی سه کار بسیار دشوار است. “

آغازی فروتنانه

پسر یک پدر سیاه پوست و یک مادر سفیدپوست ، همیلتون 35 ساله در یک مجتمع آپارتمانی شهری در استیونایج ، شمال لندن بزرگ شد.

پدرش ، آنتونی ، یک بار سه شغل داشت تا هزینه کارتینگ جنینی پسرش را تأمین کند.

سفر همیلتون غیرمعمول بود ، اما از همان کودکی مشخص بود که او یک استعداد استثنایی برای سرعت و غرایز انعطاف پذیر و طبیعی یک مسابقه دهنده بومی دارد.

در سال 1995 ، در سن 10 سالگی و پوشیدن ژاکت و کفش قرض گرفته شده از سلف خود به عنوان قهرمان کارتینگ انگلیس فرمول کادت ، او به یک مراسم اهدای جوایز درخشان در لندن رفت و در آنجا با ران دنیس ، رئیس وقت مک لارن دیدار کرد.

او به او گفت: “یک روز می خواهم برای تو رقابت کنم.”

دنیس پاسخ داد: “نه سال دیگر با من تماس بگیرید و من یک معامله می کنم.”

همیلتون در 22 سالگی با مک لارن اولین بازی خود در فرمول یک را انجام داد.

“یکی از بزرگترین دستاوردها”

همیلتون از سال 2013 در مرسدس حضور داشته و اکنون تیم از ابتدای دوران هیبرید و با نیکو روزبرگ بازنشسته پیش از همیلتون در سال 2016 ، هر هفت عنوان راننده و سازنده را به دست آورده است.

روزبرگ هفت عنوان همیلتون را “یکی از بزرگترین دستاوردهای تاریخ ورزش” در توییتر خواند.

ریو فردیناند ، فوتبالیست سابق انگلیس ، هموطن خود را “بزرگترین ورزشکاری که این کشور تاکنون تولید کرده – بدون شک” خواند.

والتری بوتاس ، هم تیمی مرسدس همیلتون ، گفت: “او شایسته آن است. در کل او بهتر بود. واقعا برایش خوب است. من سال آینده سعی می کنم او را شکست دهم. “

همیلتون هنوز برای سال 2021 و بعد از آن قرارداد امضا نکرده است ، اما او و تیم گفته اند که می خواهند ادامه دهند.

“من فقط یک مرد هستم”

همیلتون گفت که وی هنوز کارهای زیادی در فرمول یک برای انجام این کار دارد ، که به این ورزش کمک می کند تا مسائل حقوق بشر را برطرف کند و مقاومت بیشتری داشته باشد.

وی حمایت خود را از مسابقه Black Lives Matter برای عدالت نژادی ابراز داشت.

فصل گذشته ، او شروع به ابراز نگرانی از محیط زیست کرد.

همین امر باعث شد که همیلتون ، در ورزشی تقریباً با خصوصیات سبز خود ناشناخته ، به ریاکاری متهم شود.

او پاسخ داد: “من فقط یک مرد هستم”. “مثل همه ، ما روزهای بالا و پایین داریم. این همان چیزی است که من واقعاً سعی در اثبات آن داشتم. “Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>