وقتی بچه ها واکسینه نشوند ، سرخک به بالاترین سطح 23 ساله می رسد


طبق گزارش جدید سازمان بهداشت جهانی (WHO) و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) در ایالات متحده ، که علت این سقوط است ، سرخک در سال 2019 افزایش یافته است و به بیشترین موارد گزارش شده در 23 سال رسیده است. سطح واکسیناسیون برای احیای یک بیماری بسیار عفونی و گاهی کشنده.

موارد در تمام نقاط جهان افزایش یافته است و به 869،770 رسیده است ، که بالاترین تعداد از سال 1996 است ، در حالی که مرگ و میرها به حدود 207،500 رسیده است. مرگ و میر در سراسر جهان نزدیک به 50 درصد افزایش یافته است. در این گزارش آمده است: 2016

با مقایسه داده های سال 2019 با تعداد کم سابقه موارد سرخک گزارش شده در سال 2016 ، نویسندگان می گویند عدم توانایی در واکسیناسیون به موقع کودکان با دو دوز واکسن حاوی سرخک (MCV1 و MCV2) دلیل بیماری است.

تدروس آدانوم گبریزس ، رئیس سازمان بهداشت جهانی در بیانیه مشترکی با CDC گفت: “ما می دانیم که چگونه می توان از شیوع سرخک و مرگ جلوگیری کرد.” “این داده ها پیام واضحی می دهد که ما در محافظت از کودکان در برابر سرخک در هر منطقه از جهان موفق نیستیم.”

هشدار سرخک در حالی است که جهان برای مهار ویروس کرونا ، که اولین بار در اواخر سال گذشته در شهر ووهان چین ظاهر شد ، در تلاش است. دولت های سراسر جهان امیدوارند که واکسن جدید به همه گیری پایان دهد ، که تاکنون بیش از 52.5 میلیون نفر در سراسر جهان را تحت تأثیر قرار داده و 1.3 میلیون نفر را کشته است.

دکتر ست برکلی گفت: “این ارقام هشدار دهنده باید به عنوان یک هشدار باشد که با سیستم های بهداشتی اشغال کننده بیماری همه گیر COVID-19 در سراسر جهان ، ما نمی توانیم چشم خود را از سایر بیماری های کشنده برداریم.” ، مدیر عامل شرکت Gavi ، اتحاد واکسن ها.

“سرخک کاملاً قابل پیشگیری است. در زمانی که ما یک واکسن قدرتمند ، ایمن و مقرون به صرفه داریم ، هنوز کسی نباید از این بیماری بمیرد. COVID-19 منجر به کاهش خطرناک پوشش شده و منجر به افزایش خطر شیوع سرخک می شود. ایالت ها برای کاهش خطر شیوع و اطمینان از اینکه هیچ کودکی این واکسن نجات دهنده زندگی را ندارد ، ضروری است که ایمن سازی سرخک را از طریق خدمات معمول انجام دهد. “

سرخک یک بیماری ویروسی است که عمدتا کودکان را درگیر می کند و می تواند باعث کوری ، تورم مغز و عفونت های شدید تنفسی شود.

خلأهای خالی

در این گزارش آمده است که درصد واکسیناسیون با MCV1 و MCV2 باید به 95 درصد افراد برسد و در سطح ملی و فرعی حفظ شود تا بیماری محدود شود.

اما واكسن ارزان و م byثر توسط كاربردهای اطلاعاتی غلط و تئوری های توطئه پس از كناره گیری در سال 1998 و مطالعه بی اعتبار توسط پزشك سابق انگلیسی و دانشگاه آندرو ویكفیلد تضعیف شده است.

پوشش MCV1 بیش از یک دهه در سراسر جهان بین 84 تا 85 درصد راکد بوده است ، در حالی که پوشش MCV2 به طور مداوم در حال افزایش است ، اما هنوز فقط 71 درصد است.

WHO می گوید ، در حالی که محدودیت های سفر ، قوانین فاصله فیزیکی و تعطیلی مدارس برای مقابله با ویروس کرونا به جلوگیری از سرخک نیز کمک کرده است ، در سال 2020 موارد کمتری گزارش شده است 19 نیز برنامه های واکسیناسیون را نقض کردند.

از ماه نوامبر ، بیش از 94 میلیون نفر در 26 کشور در معرض خطر کمبود واکسن قرار داشتند ، زیرا فعالیت های سرخک به حالت تعلیق درآمد. فقط هشت کشور مبارزات خود را از سر گرفته اند – نپال ، نیجریه ، سومالی ، اتیوپی ، فیلیپین ، جمهوری دموکراتیک کنگو ، برزیل و جمهوری آفریقای مرکزی.

مادران فرزندان خود را به یک مرکز بهداشتی در کاتماندو می برند. نپال یکی از معدود کشورهایی است که علی رغم شیوع ویروس کرونا ، برنامه واکسیناسیون خود را از سر گرفت [Narendra Shrestha/EPA]
فیلیپین ، که در حال مبارزه با بدترین اپیدمی COVID-19 در جنوب شرقی آسیا است ، همچنین فعالیت ایمن سازی خود را برای کودکان خردسال از سر گرفته است [File: Francis R Malasig/EPA]

هنریتا فاور ، مدیر اجرایی یونیسف گفت: “قبل از بحران ویروس کرونا ، جهان با یک بحران سرخک دست و پنجه نرم می کرد و از بین نرفته است.”

“در حالی که سیستم های بهداشتی به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 دچار مشکل شده اند ، ما نباید اجازه دهیم که مبارزه با یک بیماری کشنده به قیمت مبارزه ما با بیماری دیگر باشد. این بدان معنی است که اطمینان حاصل شود که ما منابع لازم را برای ادامه فعالیت های واکسیناسیون برای همه بیماری های قابل پیشگیری از واکسن در اختیار داریم ، حتی اگر به بیماری همه گیر COVID-19 بپردازیم. “

WHO و UNICEF فراخوانی فوری برای اقدام برای جلوگیری از شیوع سرخک و فلج اطفال در 6 نوامبر صادر کردند.

دکتر رابرت لینکینس ، رئیس تیم مدیریت ابتکار سرخک و سرخچه و رئیس دفتر کنترل بیماری های سریع CDC گفت: “ویروس سرخک به راحتی کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان محافظت نشده را پیدا می کند.” “عفونت ها نه تنها نشانه ای از پوشش ضعیف واکسیناسیون سرخک است ، بلکه همچنین یک مارکر شناخته شده یا” عامل ردیابی “است که ممکن است خدمات حیاتی بهداشتی به جمعیت بالاترین خطر نرسد.”

اپیدمی سرخک در جمهوری دموکراتیک کنگو که از سال 2018 آغاز شد و باعث کشته شدن بیش از 7000 کودک شد ، در ماه آگوست پس از یک کار واکسیناسیون گسترده اعلام شد. شیوع ساموآ در پایان سال گذشته نیز با واکسیناسیون گسترده متوقف شد.

ابتلا به سرخک و سرخچه (M&RI) ، که شامل بنیاد ملل متحد ICEF ، WHO ، آژانس های بهداشتی بین المللی و ملی و سازمان های بهداشت جهانی است ، برای کمک به جهان برای بازگشت به حذف سرخک و پاسخ دادن به ایمن سازی ایجاد شده است. تأخیرها – برای سرخک و همه واکسن ها – در هر منطقه از جهان.

الیزابت کاوزنز ، رئیس و مدیر اجرایی بنیاد سازمان ملل متحد ، گفت که این طرح “راهی جسورانه برای پیشبرد” است و به شما کمک می کند تا شکاف ها در دسترسی به مصونیت از بین برود.

وی گفت: “این واقعیت که شیوع سرخک در بالاترین سطوحی که در یک نسل مشاهده کرده ایم اتفاق می افتد ، تصور نمی شود وقتی واکسن ایمن ، مقرون به صرفه و اثبات شده ای داشته باشیم.” “هیچ کودکی نباید در اثر بیماری قابل پیشگیری از واکسن بمیرد.

چارچوب استراتژیک سرخک و سرخچه 2021-2021 با هدف پشتیبانی از سیستم های ایمن سازی ملی ، تقویت تأمین معمول همه واکسن ها و تشخیص و واکنش سریع و موثر به شیوع سرخک انجام می شود.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>