Dev Shah با «psammophile» برنده National Spelling Bee آمریکا شد | اخبار آموزش و پرورش

[ad_1]

دیو شاه، پسر 14 ساله ای از لارگو، فلوریدا، روز پنجشنبه با استفاده از کلمه “psammophile”، به معنای موجودی که در خاک های شنی رشد می کند، برنده جایزه ملی املای اسکریپس 2023 در پانزدهمین دور فینال مسابقات شد. .

او در دور چهاردهم، شارلوت والش، شاگرد کلاس هشتمی، 14 ساله، از آرلینگتون، ویرجینیا را که پس از املای اشتباه “daviely” یک کلمه اسکاتلندی برای بی تفاوتی، دوم شد، برتری داد.

شاه، دانش‌آموز مدرسه راهنمایی مورگان فیتزجرالد، در دور چهاردهم «باتی‌پیتوتومتر» را به‌درستی و سریع نوشته بود، اما طبق قوانین املایی، باید یک کلمه دیگر پیدا می‌کرد تا برنده اعلام شود.

شاه که قبل از اینکه پدر و مادر و سایر بستگانش روی صحنه به او ملحق شوند، قهرمان شد، 50000 دلار پول نقد از شرکت EW Scripps، حامی زنبور عسل، به علاوه جوایز نقدی اضافی و کتاب های مرجع از دایره المعارف بریتانیکا و مریام- به خانه برد. وبستر.

دیکشنری Unabridged Merriam-Webster فرهنگ لغت رسمی مسابقه است.

دیو شاه، 14 ساله، هنگام رقابت در نیمه نهایی مسابقات ملی املای اسکریپس، پس از املای صحیح کلمه خود لبخند می زند.
دیو شاه پس از املای صحیح کلمه خود هنگام رقابت در نیمه نهایی مسابقه ملی املای Scripps در National Harbor، مریلند لبخند می زند. [Leah Millis/Reuters]

شاه برای اولین بار در مسابقات ملی در سال 2019 شرکت کرد و سپس به کار املای خود پایان داد. زنبور 2020 به دلیل COVID-19 لغو شد، و در زنبور عمدتا مجازی 2021، او نتوانست به فینال حضوری که در ایالت خود در پردیس دنیای والت دیزنی ESPN برگزار شد، راه یابد.

سپس به شکست سال گذشته رسید، زمانی که او مجبور شد در منطقه اورلاندو رقابت کند زیرا اسپانسر منطقه‌ای قبلی‌اش پس از همه‌گیری بازنگشت. او پنج ساعت رقت بار را در فضای باز در شرایط خنک، باد و مرطوب در یک مسابقه بزرگ منطقه ای سپری کرد، اما نتوانست به زنبور املای ملی اسکریپس بازگردد.

نیلم شاه، مادر شاه، گفت: «چهار ماه طول کشید تا او را به مسیر اصلی بازگردانم، زیرا او کاملاً آشفته بود و نمی‌خواست این کار را انجام دهد».

او گفت که وقتی تصمیم گرفت دوباره تلاش کند، یک برنامه تمرینی برای کمک به تمرکز بیشتر اضافه کرد و حدود 15 پوند وزن کم کرد.

شاه که سرگرمی هایش شامل خواندن، تنیس، نواختن ویولن سل و حل مسائل ریاضی است، در رتبه 51 املای 2019 و رتبه 76 در سال 2021 قرار گرفت.

او در میان 11 شرکت کننده 11 تا 14 ساله بود که پس از شکست دادن میدانی متشکل از 220 رقیب دیگر شرکت کننده در رقابت سه روزه که در بندر ملی، مریلند، درست خارج از واشنگتن دی سی برگزار شد، به فینال مسابقات امسال راه یافت.

شرکت کنندگان ملی املای ایالات متحده روی صحنه صف می کشند
231 شرکت کننده در مسابقه ملی املای ایالات متحده در سال 2023 در هاربر ملی مریلند برگزار شد. [File: Leah Millis/Reuters]

اسکات ریمر، مربی سابق شاه، نویسنده سابق املا و راهنمای مطالعه، گفت: «او از سفری بود که بسیار پیش پا افتاده به نظر می رسد، اما در واقع کاملاً درست است. “من فکر می کنم آنچه که بهترین املاها را از کسانی که واقعاً نشان خود را نشان نمی دهند جدا می کند، در واقع فقط یک دانه شن است.”

شاه بیست و دومین قهرمان 24 سال گذشته میراث جنوب آسیا است. پدرش دیوال، مهندس نرم افزار، 29 سال پیش از هند به ایالات متحده مهاجرت کرد تا مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی برق دریافت کند.

مجموع فیلد امسال شامل 94 دختر، 134 پسر و دو املای غیر باینری بود. یکی از شرکت کنندگان جنسیت را مشخص نکرد.

زنبور عسل به طور زنده از تلویزیون پخش می شود. این هیجان توسط مفسران تلویزیونی تشدید می‌شود که این اقدام را توصیف می‌کنند، زیرا شرکت‌کنندگان مغز خود را درگیر می‌کنند تا املای صحیح کلمات اغلب مبهم را بیابند.

سال گذشته، هارینی لوگان، 14 ساله، از سن آنتونیو، تگزاس، 22 کلمه را به درستی در طول یک طلسم 90 ثانیه ای نوشت تا برنده جایزه شود. این اولین بار بود که یک طلسم مسابقه معتبر را که در سال 1925 آغاز شد، تعیین می کرد.

[ad_2]