Pfizer آزمایش واکسن COVID-19 را با 95٪ موفقیت انجام داد اخبار آلمان


مطالعه فاز 3 توسط Pfizer و BioNTech نشان داد که واکسن آنها 95٪ در برابر COVID-19 موثر است و اکنون برای استفاده اضطراری از FDA اجازه می گیرد.

نتایج برای یک نسل قبلی در مسابقه واکسن COVID-19 است.

غول دارویی ایالات متحده Pfizer Inc و شریک آلمانی آن BioNTech روز چهارشنبه گفتند که نتایج نهایی آزمایش فاز 3 واکسن COVID-19 آنها نشان می دهد که 95٪ موثر است – بالاترین میزان موفقیت برای هر نامزد همه گیری در آزمایشات. در مرحله آخر ، تا کنون

فایزر گفت ، شرکت های دارویی اکنون “ظرف چند روز” برای دریافت مجوز اضطراری به سازمان غذا و داروی ایالات متحده مراجعه می کنند.

آلبرت بورلا ، رئیس Pfizer ، در بیانیه ای گفت: “نتایج مطالعه گام مهمی در این سفر تاریخی هشت ماهه برای ایجاد واکسنی است که می تواند به پایان این همه گیری ویرانگر کمک کند.” “ما با سرعت علم به حرکت خود ادامه می دهیم تا تمام داده های جمع آوری شده تاکنون جمع آوری شود و آنها را با نهادهای نظارتی در سراسر جهان به اشتراک بگذاریم.”

فایزر گفت ، قبل از اینکه FDA واکسن ضد COVID-19 را برای استفاده اضطراری تصویب کند ، مقامات داده های نمونه ها را در یک جلسه عمومی بررسی می کنند ، که احتمالاً ماه آینده برگزار می شود.

Pfizer و BioNTech انتظار دارند در سال جاری تا 50 میلیون دوز واکسن در سراسر جهان و تا پایان سال 2021 تا 1.3 میلیارد دوز واکسن تولید کنند.

در آخرین محاکمه Pfizer-BioNTech نزدیک به 44000 داوطلب شرکت کردند که 42٪ آنها در سراسر جهان و 30٪ در ایالات متحده از زمینه های مختلف بودند. نتایج نشان داد که واکسن به طور مداوم در افراد در سنین ، نژادها و قومیت های مختلف موثر است.

تا دو سال دیگر تجربه جمع آوری اطلاعات مربوط به کارایی و ایمنی ادامه خواهد داشت.

تجزیه و تحلیل نهایی تنها یک هفته پس از نتایج اولیه مطالعه انجام می شود که نشان می دهد واکسن بیش از 90 درصد موثر است. Moderna Inc روز دوشنبه داده های اولیه واکسن خود را منتشر کرد که 94.5٪ اثربخشی نشان می دهد.

نتایج بهتر از حد انتظار از هر دو واکسن ، هر دو با فناوری RNA ارسال شده جدید (mRNA) ساخته شده است ، امیدها را برای پایان دادن به همه گیری که بیش از 1.3 میلیون نفر کشته و ویرانگر اقتصاد و زندگی روزمره است ، افزایش داده است.

با این حال ، در حالی که برخی از گروه ها مانند کارکنان بهداشت در سال جاری در ایالات متحده برای واکسیناسیون در اولویت قرار دارند ، ماه ها طول می کشد تا انتشار مقیاس گسترده آغاز شود.

نتایج نهایی Pfizer در حالی منتشر می شود که ویروس در سراسر جهان پخش می شود و فشار عظیمی بر سیستم های بهداشتی با ثبت تعداد موارد جدید و بستری شدن در بیمارستان ها وارد می کند.

از ده ها دارو ساز و تیم تحقیقاتی که قصد تولید واکسن علیه COVID-19 را دارند ، اعلامیه بعدی احتمالاً از AstraZeneca Plc با دانشگاه آکسفورد در نوامبر یا دسامبر اعلام خواهد شد. جانسون و جانسون می گویند امسال در شرف ارائه اطلاعات است.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>