حداقل 74 مهاجر در غرق شدن کشتی “ویرانگر” در خارج از لیبی کشته شدند خاورمیانه


طبق گزارش IOM ، در حالی که عملیات نجات ادامه دارد ، گارد ساحلی و ماهیگیران 47 بازمانده را به ساحل بازگردانده اند.

سازمان بین المللی مهاجرت سازمان ملل (IOM) روز پنجشنبه اعلام کرد که حداقل 74 مهاجر در یک غرق شدن کشتی در سواحل حمص لیبی جان خود را از دست داده اند.

طبق گزارش IOM ، هنگام وقوع حادثه “ویرانگر” بیش از 120 نفر در این زباله ها حضور داشتند.

IOM گزارش داد ، گارد ساحلی و ماهیگیر لیبی 47 نفر را نجات داد. این حداقل هشتمین غرق کشتی است که از 1 اکتبر در مدیترانه مرکزی رخ داده است.

فدریکو سودا ، رئیس IOM لیبی گفت: “از دست رفتن فزاینده زندگی در مدیترانه ، نمودی از ناتوانی دولت ها در اقدام قاطع برای توزیع مجدد ظرفیت مورد نیاز ویژه جستجو و نجات در مرگبارترین گذرگاه دریایی جهان است.” . مأموریت

این فاجعه زمانی اتفاق افتاد که یک کودک شش ماهه در عملیات نجات توسط Open Arms – که در حال حاضر تنها کشتی خیریه نجات فعال در مدیترانه مرکزی است – ساعاتی پس از بیرون کشیدن از آب جان خود را از دست داد.

نوزاد تازه متولد شده در میان 111 بازمانده ای بود که روز چهارشنبه پس از اعزام نیروهای امدادی به غرق شدن یک لنج در سواحل لیبی توسط سازمان غیردولتی انتخاب شد.

این نوزاد در میان حداقل 19 نفر بود ، از جمله کودک دیگری که طی دو روز گذشته در مدیترانه فوت کرد.

Open Arms پس از سه عملیات جداگانه بین سه شنبه و چهارشنبه 257 پناهنده دارد.

براساس آژانس مهاجرت سازمان ملل ، حداقل 900 نفر در این سال در دریای مدیترانه غرق شده اند که برخی از آنها به دلیل تأخیر در نجات است ، در حالی که بیش از 11000 نفر دیگر به لیبی بازگردانده شده اند.

IOM استدلال می کند که لیبی بندر امنی برای بازگشت نیست و تأکید کرد که بیشتر مهاجران در بازداشتگاه هایی به سر می برند که موارد نقض حقوق بشر ، قاچاق و بهره برداری به طور گسترده گزارش شده است.

سودا گفت: “ما مدتهاست كه خواستار تغییر رویكرد ظاهراً ناكارآمد لیبی و مدیترانه هستیم ، از جمله توقف بازگشت به كشور و ایجاد سازوكار فرود واضح و به دنبال آن همبستگی سایر كشورها.”

وی افزود: “هزاران انسان آسیب پذیر همچنان بهای بی عملی خود را در دریا و خشكی پرداخت می كنند.”

طبق گفته وزارت کشور ایتالیا ، تعداد افرادی که تقریباً 31،000 پناهجو در سال 2020 به ایتالیا رسیده اند ، در حال افزایش است ، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته تقریبا 10،000 نفر بوده است.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>