مخالفت کانادایی: ترودو باید “ستون فقرات را رشد دهد” ، هواوی 5G را ممنوع کند | اخبار کانادا


یک پیشنهاد غیر الزام آور ارائه شده توسط محافظه کاران از نخست وزیر کاندیدا جاستین ترودو می خواهد که 5G هواوی را ظرف 30 روز ممنوع کند.

مخالفان کانادایی روز چهارشنبه از دولت نخست وزیر لیبرال جاستین ترودو خواستند که چین را تشدید کند ، از جمله با ممنوعیت رسمی استفاده از فناوری 5G Huawei Technologies Co Ltd در این کشور.

احزاب مخالف با قبول پیشنهاد غیر الزام آور محافظه کاران ، چین را تهدیدی علیه منافع و ارزشهای کانادا خواندند و از دولت خواستند تا طرحی برای “مبارزه با عملیات رو به رشد خارجی چین” در کانادا تهیه کند.

ارین اتول ، رهبر محافظه کار گفت: “ما از دولت لیبرال می خواهیم که سرانجام ستون فقرات خود را رشد داده و در مورد شرکت هواوی در شبکه 5G کانادا تصمیم گیری کند.”

شبکه های 5G سرعت داده ها را تا 50 یا 100 برابر بیشتر از شبکه های 4G ارائه می دهند و انتظار می رود همه چیز از پزشکی از راه دور و جراحی از راه دور گرفته تا اتومبیل های خودران را تأمین کنند.

ترودو ریاست یک دولت اقلیت را بر عهده دارد که به تصویب قانون و ادامه حیات خود به یکی از سه حزب مخالف بستگی دارد. به نظر می رسد ماه گذشته نخست وزیر به دنبال رای گیری زود هنگام و بدون موفقیت بود ، اما بسیاری از افراد در اتاوا اکنون منتظر انتخابات زودهنگام سال آینده هستند.

دستگیری مدیر عامل هواوی منگ وانگژو در ونکوور با حکم بازداشت ایالات متحده دو سال پیش کانادا را در بحبوحه جنگ تجاری آمریکا و چین قرار داد و اتاوا همچنان از تاکتیک های تهاجمی پکن مبارزه می کند.

پس از دستگیری ماین ، چین دو شهروند کانادایی را به اتهام جاسوسی دستگیر کرد و از آن زمان در زندان بودند. چین همچنین واردات کلزا را به حالت تعلیق درآورده است. من با استرداد به ایالات متحده دست و پنجه نرم می کنم.

دولت ترودو هر تصمیمی درمورد اجازه دادن به فناوری هواوی 5G را متوقف می کند ، اگرچه متحدان اصلی اتاوا در گروه اشتراک اطلاعات پنج چشم – ایالات متحده ، انگلیس ، استرالیا و نیوزیلند – همه اقداماتی را برای ممنوعیت هواوی انجام داده اند.

ترودو بار دیگر تأكید كرد كه دولت انتظار دارد از سوی آژانس های اطلاعاتی كشور توصیه شود.

پیشنهاد مخالفت که از 179-146 به تصویب رسید ، از دولت خواسته است که هواوی 5G را ظرف 30 روز رسماً ممنوع کرده و طرحی برای مقابله با عملیات چین با هدف ایجاد رعب و وحشت برای شهروندان چینی ساکن کانادا ارائه دهد.Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>